Skocz do zawartości

Kominek wolnostojący - montaż - porady


Recommended Posts

Witam 
Zastanawiam się nad zamontowaniem w mniejszym salonie kominka wolnostojącego typu "KOZA"
przez jedną ze ścian idzie murowany nie używany już komin , i pomyślałem by go wykorzystać 

Zależy mi bardziej na tym by w saloniku było "estetycznie" dlatego nie chcę piecyka za 2000 k zł w zwyż tylko coś do tej ceny 
a ,Jeśli chodziło by o ogrzewanie to do ogrzania miałaby zaledwie ok 40 m2 

Prosiłbym tych którzy mają , mieli doczynienia z tego typu piecykami by doradzili jaką "Kozę" wybrać - by była estetyczna a zarazem funkcjonalna 
Oraz prosilbym o schemat montażu i jakie materiały wykorzystać do podłączenia 

Pozdrawiam 

 
 

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Jest sporo producentów kóz i dziś wybranie swojej może stanowić nie lada wyzwanie. W kwocie 2 tys. wybór może być ograniczony ale spokojnie znajdziesz fajny piec Invicty, Dovre lub Jotul w jakiejś specjalnej akcji promocyjnej. Największą gamę z tych producentów ma Invicta. Dodatkowo wszystkie piece dostosowane do Ekoprojetku - co będzie wazne w 2020 roku.

 

Co do samego podpięcia to będziesz potrzebować rury podłączeniowe, silikon uszczelniający. Jeśli komin nie ma podpięcia to trzeba będzie je wykuć i zastosować coś takiego jak tutaj - https://bit.ly/2IWYTiZ, i osadzić to na górkalu zmieszanym z zaprawą szamotową. Samo podpięcie pieca jest prostę - przyda się jednak pomocnik, aby ustawić piec albo podtrzymać rurę. 

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...