Skocz do zawartości

Ściana kolano


Recommended Posts

Kurde, moja kula czarodziejska zaszła mgłą i  nie wiem ile metrów masz teraz, tych użytkowych, ile ma teraz ta ściana kolanko, jaki kąt masz zadaszenia, może jeka wysokośćpod kalenicą...a może też ilospadowy jest ten dach...

Jakbyś miał/miała te wymiary, to pewnie i sam/sama dał/dała byś radę....

Link do komentarza
4 minuty temu, uroboros napisał:

Kurde, moja kula czarodziejska zaszła mgłą i  nie wiem ile metrów masz teraz, tych użytkowych, ile ma teraz ta ściana kolanko, jaki kąt masz zadaszenia, może jeka wysokośćpod kalenicą...a może też ilospadowy jest ten dach...

Jakbyś miał/miała te wymiary, to pewnie i sam/sama dał/dała byś radę....

Od razu chciałbyś wszystko wiedzieć......trzeba powoli,delikatnie....

Link do komentarza
13 minut temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

4 pustaki + wieniec

i już kanapa mieści się przy ścianie i siedząc na niej nie tłuczesz głową w sufit

Tylko psikus polega na tym że mam wybrane dwa projekty o bardzo podobnych rozmiarach z tym że warunki zabudowy pozwalaja mi na budowę domu do 8,50 m wysokosci. Jeden projekt  ma 2 pustaki + wieniec i on się mieści w wytycznych nawet po podniesieniu o jeden pustak, drugi ma 4+ wieniec i tu wchodzi w gre likwiadacja jednego  pustaka tylko nie wiem ile mi dojdzie/odejdzie metrów użytkowych na poddaszu przez te czynności 

 

Link do komentarza

Masz dwa projekty, masz jakieś plany, masz jakieś przekroje, weź kartkę w kratkę, ołówek, linijkę, kątomierz i porysuj,  pomierz, zobacz w którym miejscu masz wysokość do obliczania powierzchni użytkowej i oblicz w kilku wariantach ustawienia kąta nachylenia dachu i ilości bloczków na ściance lokalowej ...

Można też w AutoCADzie...

Link do komentarza

 

21 godzin temu, Milki02 napisał:

Tylko psikus polega na tym że mam wybrane dwa projekty o bardzo podobnych rozmiarach z tym że warunki zabudowy pozwalaja mi na budowę domu do 8,50 m wysokosci. Jeden projekt  ma 2 pustaki + wieniec i on się mieści w wytycznych nawet po podniesieniu o jeden pustak, drugi ma 4+ wieniec i tu wchodzi w gre likwiadacja jednego  pustaka tylko nie wiem ile mi dojdzie/odejdzie metrów użytkowych na poddaszu przez te czynności 

 

To czy się zmieszczę nie jest najważniejsze :) najbardziej interesuje mnie ile dojdzie/ odejdzie mi metrów kwadratowych po podniesieniu lub likwidacji jednego pustaka :D 

Link do komentarza
19 godzin temu, uroboros napisał:

masz jakieś przekroje, weź kartkę w kratkę, ołówek, linijkę, kątomierz i porysuj,  pomierz, zobacz w którym miejscu masz wysokość do obliczania powierzchni użytkowej i oblicz w kilku wariantach ustawienia kąta nachylenia dachu i ilości bloczków na ściance lokalowej ...

Można też w AutoCADzie...

 

Można to OSZACOWAĆ na tip top - jak to określił Takiowaki - w bardzo prosty sposób...

Ale potrzebny jest np. rysunek konstrukcji więźby dachu, zakładana grubość ocieplenia...

 

 

Jak Ci się nie chce  potiptopować to wrzuć przekroje poddasza z obu projektów, jakoś zwymiarowane - może ktoś w wolnej chwili, mocno znudzony, albo zmęczony po orszaku trzech (czy może sześciu :icon_mrgreen:) króli - policzy na tip top...

Możesz też chociaż wrzucić linki do tych projektów, to bardziej zawzięty i znudzony rzeczywistością KTOŚ to przeliczy...

Link do komentarza
1 godzinę temu, Milki02 napisał:

ile dojdzie/ odejdzie mi metrów kwadratowych po podniesieniu lub likwidacji jednego pustaka

Potrzebne dane:

- kąt nachylenia "połaci",

- wymiar pustaka,

- wysokość ścianki kolankowej.

Potrzebne "materiały":

- kartka papieru w kratkę,

- ołówek (+ ewentualnie gumka),

- kątomierz,

- linijka

Działanie:

- rysujemy w skali np. jedna kratka = 10cm (0.1m) wysokość ścianki kolankowej,

- kątomierzem wyznaczamy zarys dachu,

- wyznaczamy wys. 1,9m (mając na uwadze nowszą normę) i rysujemy linię od dachu do podłogi

- dokładamy lub odejmujemy od ścianki kolankowej wysokość pustaka,

- rysujemy linię pionową wyznaczającą 1,9m,

- z rysunku odczytujemy jaka jest różnica pozioma na podłodze.

Aby wyliczyć ile to jest powierzchni użytkowej mnożymy otrzymany rezultat z całkowitą długością skosów.

 

Finito :icon_cool:

 

 

Link do komentarza

Szkoda, że tylko bajbadze dziękujesz... jeśli już... też Ci radziłem... podobnie... chyba...

Dnia 3.01.2018 o 23:01, uroboros napisał:

weź kartkę w kratkę, ołówek, linijkę, kątomierz i porysuj,  pomierz, zobacz w którym miejscu masz wysokość do obliczania powierzchni użytkowej i oblicz w kilku wariantach ustawienia kąta nachylenia dachu i ilości bloczków na ściance lokalowej ...

Można też w AutoCADzie...

:$

 

nie żebym zazdrościł...

Link do komentarza
55 minut temu, uroboros napisał:

 

 

nie żebym zazdrościł...

Język masz mało dyplomatyczny, dlatego cierpisz :)

4 minuty temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

Rysiu - ale ja Ciebie nie mam niczego za złe , więc się nie usprawiedliwiaj

On się nie usprawiedliwia. On się delikatnie tutaj wywyższa!!!! :D

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...