Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze okien


MiroPzn

Recommended Posts

Witam. Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze okien.

w styczniu chciałbym zakupić okna do nowo budowanego budynku.

Domek jest na ukończony na etapie SSO , czyli czeka na okna.

Tematem chce się zająć jak najszybciej by w styczniu już zamówić okna.

Moja wiedza jeśli chodzi o budownictwo jest kiepska , stad ten post.

Początkowo myślałem nad oknami drewnianymi aczkolwiek wyceny , które
otrzymałem były o 30-40% droższe od PCV.

Licząc koszty zdecyduje się na 99% na PCV bo różnica w cenie jest naprawdę spora.

Wysłałem kilka zapytań jeśli chodzi o okna do różnych firm. Wyceny za moja stolarkę wachały się
w granicach 26-37 tys zł jeśli chodzi o PCV. Wszystko było wyceniane w systemie 3 szybowym z
ciepłym montażem.

Jak widać dysproporcja w cenie jest spora co zapewne spowodowane jest producentem okien oraz
zastosowaniem rozwiązań.

Nie ukrywam , ze jeśli zdecyduje się już na PCV to chciałbym okna dobrej klasy z średnio-wyszej polki
a nie cos budżetowego.

Tak jak mówiłem pojęcie mam znikome , więc nie chciałbym popełnić błędu
.
Sam pracuje w handlu i niestety wiem , ze jak klient nie ma pojęcia o danym produkcie to jest zdany
na wiedze sprzedawcy , która jest niestety w większości przypadków mierzona w skali marzy na danym produkcie a nie koniecznie jakością.

Pytanie jest takie. Czym powinienem się sugerować przy wyborze okien ? Jaka marka na dzień dzisiejszy oferują dobrą jakość produktów?

Każda sugestia będzie mile widziana.

Z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam
Mirek

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

Witam ponownie

Otrzymalem kilka wycen i ograniczyłem się do wyboru z 4 ponizszych. Na ich podstawie chciałem zapytać , które według was będą dobre.

Wiem , ze najważniejszy montaż ale chciałbym się skupić tylko poki co na samych oknach by wybrać dobry produkt

Okna będę mnie z montażem kosztować 35-40tys wiec nachciałbym popełnić błędu przy ich zakupie.

Oferty , które biorę pod uwagę to:

1.Vetrex V82 (veka)
Profile:
Rama V82 101 290 49240 8023 49240 700
Skrzydło V82 103 341 49240 8023 49240 700
Listwa Prosta S107 262 S 49240 700

Szyby:
4-18-4-18-4 U=0.5 EN673

Pakiet: 4-18-4-18-4
Współczynnik przenikania energii (gn) 53%
Współczynnik przenikania światła (Lt) 74-75%
Ramka międzyszybowa: Master Therm Karmelow


CENA: 37000zł +montaż
2.Schuco LIVING 82 –wyprodukowane przez MATPLAST
PROFIL - klasa A spełnia rygorystyczne normy dotyczące grubo
ści ścianek i szerokości komór, grubość ścianki zewnętrznej 3,2 mm
SZYBA - U = 0,5 W/m2 K 4x18x4x18x4 z ciepłą ramką
w kolorze do wyboru

OKUCIA - WINKHAUS AcitvPilot standardowo posiadające czterostopniowy uchył skrzydła, zamiast jednej pozycji oraz o
śmiokątne grzybki ryglujące. Oknowyposażone jest również
w zaczep antywłamaniowy na każde skrzydło UR

CENA: 30000zł +montaż

3.Okna Passiv-line PLUS –wyprodukowane przez ADAMSA
Współczynnik przenikania ciepła
Rama: Uf = 0,9 W/m²K Szyba: Uw = 0,7 W/m²K (przy zastosowaniu szyby 0,5W/m²K )
SZYBA: 4/18Argon/4/18Argon/4TM 48mm Ug=0, 5W/m²K; g=50%; Lt=70% ciepła ramka
Okucia: SIEGENIA TITAN AF
CENA: 28500zł +montaż



4.IDEAL8000-ADAMS
Współczynnik przenikania ciepła
Rama: Uf = 1.0 W/m²K Szyba: Uw = 0,8 W/m²K (przy zastosowaniu szyby 0,5W/m²K )
SZYBA: 4/18Argon/4/18Argon/4TM 48mm Ug=0, 5W/m²K; g=50%; Lt=70% ciepła ramka
Okucia: SIEGENIA TITAN AF
CENA: 32500zł +montaż

Osobiście podoba mi się Vetrex oraz Schuco. Niestety poparte jest to tylko wyglądem okna a nie specyfikacją techniczną.
Nie ukrywam ze roznica w cenie to az 7000zł i zastanawiam się czy jest sens az tyle doplacac do tych okien.

Korzystając z Państwa wiedzy prosiłbym o naprowadzenie czy wyżej wymienione okna to dobry wybór a jeśli tak to które powinny być najlepsze. Tak jak wspominałem wcześniej chce póki co dorady co do samych okien i systemów w nich zastosowanych a nie montażu.
Z góry dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Z uwagi na ilość i wielkość okien bardzo starannie je wybierałam. Ważne były dla mnie parametry. Wahałam się między drewnem a pcv. Ostatecznie wybrałam pcv z uwagi na to, że drewno wymaga konserwacji. Ostatecznie w rankingu został Vetrex i schucco. Skłaniałam się ku tej ostatniej firmie, ale był kiepski kontakt z przedstawicielem. Uznałam, że skoro na tym etapie jest kiepsko, to co będzie, jak się będzie coś dziać? Wybrałam Vetrex. Uważam , że prócz parametrów technicznych okna i właściwego montażu, nader istotny jest serwis gwarancyjny i podejście do klienta.

 

Z nawiewników zrezygnowałam, wietrzę lub rozszczelniam okna.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...