Skocz do zawartości

Kupiłem dom w stanie surowym zamkniętym...


mkzibi

Recommended Posts

Jak w temacie. Kupiłem dom w stanie surowym zamkniętym. Prosze o porade czy dobrze planuję kolrjnosć czynności jesli chodzi o dokończenie budowy. Co do stanu to w tej chwili jest:


1. Wykosić działke z trawy która już sięga do pasa (dom stał długo bez gospodarza). Kosić będe zwykłą kosa bo kosiarkami to do tej trawy raczej nie podejsę. Zresztą teren jest nie równy.
2. Zrobić elewację i parapety zewnętrzne. I tu pytanie. Mam ściany z pustaków ceramicznych. Są dwie ściany a pomiędzy nimi 9 cm styropianu. Jak myślicie czy to wystarczy czy jeszcze ocieplać na zewnątrz styropianem. Elewację chcę zrobić przed zimą żeby już ściany nie mokły. dach jest zrobiony w całosci z orynnowaniem ale zawsze już będzie gotowe.
3. Zrobić i obkleić 2 tarasy i schody wejściowe. Nie chcę żeby już mokły przez zimę.
4. Zrobić ścianki działowe.
5. Rozprowadzić po kolei: Kanalizę, prąd, wodę i co (kaloryferów na razie nie będe kupował.
6. Po instalacjach zrobię tynki a następnie posadzki choć nie wiem czy najpierw nie robi sie posadzek a później tynków.
7. Na koniecwykończeniówka czyli : podłaczenie kaloryferów, pieca itp.
8. Później: płytki, parkiety itp.

To tak w skrócie. Czy ma to sens?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...