Skocz do zawartości

Historia edycji

Draagon

Draagon


dopiska

 

21 godzin temu, kazmlo napisał:

Pytanie było:

1. czy instalacja wykonana wg tego schematu jest wykonana odpowiednio z obowiązującym prawem czy zasadami?

2. Jeżeli tak to jak ją wyregulować (sterowanie jest ręczne)?

Czy ktoś potrafi odpowiedzieć?

  

 

Ja bym zaczął od instrukcji kotła gazowego masz w niej opisane co robić kiedy temperatura jest za wysoka/ za niska etc.

 

U mnie jakiś miesiąc temu miałem problem z grzejnikami - i podłogówka paliła w nogi, a grzejniki były zimne. Na początku robiły się letnie, a potem zimne. Instalację sam robiłem i była już 2 sezony użytkowana więc obstawiać zacząłem nieszczelność lub zatkanie układu. Woda dolana, sitka oczyszczone, grzejniki odpowietrzone a dalej nie działało - wtedy od nowa instrukcje sterowników pieca i pomp obiegowych. No i okazało się, że przestawiony był tryb pracy pompy obiegowej Grundfos. A ja zapomniałem jak ma to być ustawione -  dwa kliknięcia na pompie i problem się rozwiązał.

 

A w twoim przypadku wydaje mi się ( zaznaczam - wydaje mi się ) po prostu nie zostało dobrze ustawione sterowanie. To najczęstszy błąd instalatorów.

Skręcić rurki potrafią - ale wyregulować to już wyższa szkoła jazdy.

A skoro u ciebie raz grzeją, raz nie grzeją - to znaczy przepływ jest - czyli prawidłowo połączone - jeden problem z głowy :D. Pozostał "tylko" problem z ustawieniami.

Draagon

Draagon


dopiska

 

21 godzin temu, kazmlo napisał:

Pytanie było:

1. czy instalacja wykonana wg tego schematu jest wykonana odpowiednio z obowiązującym prawem czy zasadami?

2. Jeżeli tak to jak ją wyregulować (sterowanie jest ręczne)?

Czy ktoś potrafi odpowiedzieć?

  

 

Ja bym zaczął od instrukcji kotła gazowego masz w niej opisane co robić kiedy temperatura jest za wysoka/ za niska etc.

 

U mnie jakiś miesiąc temu miałem problem z grzejnikami - i podłogówka paliła w nogi, a grzejniki były zimne. Na początku robiły się letnie, a potem zimne. Instalację sam robiłem i była już 2 sezony użytkowana więc obstawiać zacząłem nieszczelność lub zatkanie układu. Woda dolana, sitka oczyszczone, grzejniki odpowietrzone a dalej nie działało - wtedy od nowa instrukcje sterowników pieca i pomp obiegowych. No i okazało się, że żona przestawiła tryb pracy pompy obiegowej. A ja zapomniałem jak ma to być ustawione -  dwa kliknięcia na pompie i problem się rozwiązał.

 

A w twoim przypadku wydaje mi się ( zaznaczam - wydaje mi się ) po prostu nie zostało dobrze ustawione sterowanie. To najczęstszy błąd instalatorów.

Skręcić rurki potrafią - ale wyregulować to już wyższa szkoła jazdy.

A skoro u ciebie raz grzeją, raz nie grzeją - to znaczy przepływ jest - czyli prawidłowo połączone - jeden problem z głowy :). Pozostał "tylko" problem z ustawieniami.

Draagon

Draagon


dopiska

 

21 godzin temu, kazmlo napisał:

Pytanie było:

1. czy instalacja wykonana wg tego schematu jest wykonana odpowiednio z obowiązującym prawem czy zasadami?

2. Jeżeli tak to jak ją wyregulować (sterowanie jest ręczne)?

Czy ktoś potrafi odpowiedzieć?

  

 

Ja bym zaczął od instrukcji kotła gazowego masz w niej opisane co robić kiedy temperatura jest za wysoka/ za niska etc.

 

U mnie swego czasu miałem problem z grzejnikami - okazało się, że żona przestawiła tryb pracy pompy obiegowej. A ja zapomniałem jak ma to być ustawione.

 

A w twoim przypadku wydaje mi się ( zaznaczam - wydaje mi się ) po prostu nie zostało dobrze ustawione sterowanie. To najczęstszy błąd instalatorów.

Skręcić rurki potrafią - ale wyregulować to już wyższa szkoła jazdy.

Draagon

Draagon

 

21 godzin temu, kazmlo napisał:

Pytanie było:

1. czy instalacja wykonana wg tego schematu jest wykonana odpowiednio z obowiązującym prawem czy zasadami?

2. Jeżeli tak to jak ją wyregulować (sterowanie jest ręczne)?

Czy ktoś potrafi odpowiedzieć?

  

 

Ja bym zaczął od instrukcji kotła gazowego masz w niej opisane co robić kiedy temperatura jest za wysoka/ za niska etc.

 

U mnie swego czasu miałem problem z grzejnikami - okazało się, że żona przestawiła tryb pracy pompy obiegowej. A ja zapomniałem jak ma to być ustawione.

×
×
  • Utwórz nowe...