Skocz do zawartości

garaż 10x17m -pozwolenia


Recommended Posts

witam jestem nowym użytkownikiem(laikiem);-) dlatego przepraszam za ewentualne błędy. Otóż chciałbym postawić garaż pod mechanikę o wymiarach ok.10x17m  i tu moje pytania jak to wyglada prawnie jakie pozwolenia muszę mieć i gdzie się udać?działka 14 arów budowlana prostokątna graniczy z nią mój dom który znajduje sie na kolejnej działce ok11arów.Chciałbym postawic tzw.blaszak i ulokować go na płycie dennej.Napewno bedą tam 3 stanowiska (kanał oraz 2 stopy pod podnosnik) 

Drugie pytanie dotyczy szamba biologicznego czy biorąc pod uwagę ze będzie to pod firmę muszę mieć jakieś specjalne zezwolenia odbiory itp? 

Czy muszę mieć plany na budowę takiego obiektu czy wystarczy na tzw zgłoszenie i jaki jest to koszt może jest tutaj ktoś kto się ewentualnie podejmie kwesti ,,papierkowej,, woj.małopolskie okolice Rabki-Zdrój-Mszana Dolna?

Z góry dziekuje za wszelkie info.

 

Link do komentarza

heh w tym problem ze oni sami nie wiedza co i jak gdy ,,załatwiałem,, pozwolenie(zgłoszenie)na pierwszy blaszak5x7m to gosc któremu zapłaciłem mowił im co i jak bo oni nie bardzo wiedzieli jak ogarnąc.Tak to jest jak sie prace w urzędzie po rodzinie dostaje :-)

Dlatego chciałem sie dowiedziec jakie sa realne koszty takich pozwoleń ?Plan miejski nie powinien mieć problemu tym bardziej ze ten interes nie jest,,uciązliwy,,

mam takze pytanie jaka gruba powinna byc wylewka na plycie pod taką inwestycje?I z jakiego betonu?

Link do komentarza
1 godzinę temu, zbynos napisał:

chciałbym postawić garaż pod mechanikę o wymiarach ok.10x17m 

1 godzinę temu, zbynos napisał:

Chciałbym postawic tzw.blaszak

 

Nie sadzę aby to się udało - budynek będzie "produkcyjnym", a to oznacza, że trzeba będzie mieć na uwadze U ściany.

 

7 minut temu, zbynos napisał:

heh w tym problem ze oni sami nie wiedza co i jak gdy ,,załatwiałem,, pozwolenie(zgłoszenie)na pierwszy blaszak5x7m to gosc któremu zapłaciłem mowił im co i jak bo oni nie bardzo wiedzieli jak ogarnąc.Tak to jest jak sie prace w urzędzie po rodzinie dostaje :-)

Bo zastosowano kombinację alpejską - prawdopodobnie zgłoszono zadaszone miejsce parkingowe,l albo budynek gospodarczy - wszystko ściśle powiązane z budynkiem mieszkalnym.

Link do komentarza
1 godzinę temu, animus napisał:

Zaszeregowanie zamierzonej inwestycji do niewłaściwej grupy może doprowadzić do działania w warunkach samowoli budowlanej z poważnymi konsekwencjami finansowymi i karnymi dla inwestora. 

Tym bardziej, że obiekt przeznaczony na działalność gospodarczą będzie pod bacznym nadzorem służb. Bo to są inne podatki i opłaty.

1 godzinę temu, zbynos napisał:

ok ale jaki koszt planów oraz pozwolen na ten budenek?

Zwyczajny projekt budowlany i pozwolenie na budowę. Znajdź projektanta, bo bez niego i tak się nie obejdzie, on udzieli Ci dokładniejszej informacji odnośnie kosztów.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...