Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Franek8877

Dokarmianie ptaków zimą

Recommended Posts

1 godzinę temu, Franek8877 napisał:

Ja dokarmiam już od końca listopada, codziennie. 

I robisz im krzywdę - rozleniwiasz je... i las też jest krzywdzony - ptaszki nie zmniejszają ilości szkodników...

Powinieneś zacząć je dokarmiać, jak będzie dużo śniegu, mróz - teraz jeszcze mają co jeść...

Mam zapasik ziarna, mam karmnik, słoninkę dokupię w odpowiednim momencie, ale jeszcze nie teraz :icon_biggrin:

Ptaków nie powinno się dokarmiać. To wyrządza więcej krzywdy środowisku niż mroźna zima.

Wystarczy wyjechać na weekend i nie nakarmić ptaków przyzwyczajonych do stołówki, by masowo padały.

Prawdziwy miłośnik ptaków po prostu obsadza ogród roślinami będącymi naturalnymi stołówkami - np. jeżówki, ostrożenie, osty dla szczygłów, jarzębina, berberysy dla kwiczołów.

Ale najważniejsza w okresie zimowym jest woda. Ptaki nie potrafią pozyskiwać wody ze śniegu. W okolicach zurbanizowanych piją toksyczną dla siebie wodę z kałuż roztopionych solą. Jeśli ktoś chce ptakom naprawdę pomóc, niech ustawia pojniki z często wymienianą wodą, by nie zdążyła zamarznąć.

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)

Ustalmy gdzie jest las - ode mnie to ze 20 - 30 km - taki prawdziwy :)

W mieście, zwłaszcza dużym nie mają szans - trzeba dokarmiać i faktycznie poić :)

Pomysł na dokarmianie ptaków można rozszerzyć. Odpowiednio nisko zamontowany karmnik i możemy pomagać zimą biednym, zmarzniętym kotkom z okolicy :)

Dnia 18.12.2017 o 22:28, Takiowaki napisał:

Pomysł na dokarmianie ptaków można rozszerzyć. Odpowiednio nisko zamontowany karmnik i możemy pomagać zimą biednym, zmarzniętym kotkom z okolicy :)

Tak, tak, zwierzątka trzeba dokarmiać...

7 godzin temu, Takiowaki napisał:

Suwałki?

Sądzisz, że w Suwałkach można karmić przez okno białego niedźwiedzia???

3 godziny temu, retrofood napisał:

A nie.

Toż to od dawien dawna wiedzą okoliczni ziemianie, że za Suwałkami białe misie grasują :) Misie zostały, a browar nie wytrzymał konkurencji :(

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się