Skocz do zawartości

Wnętrza z 1981 roku, czyli powrót do przeszłości


Recommended Posts

Znalazłem w domu książkę z 1981 roku, wydawnictwa Arkady, pt. "Współczesne mieszkanie" autorstwa Magdaleny Płażewskiej i Romana Terlikowskiego. Macie taką w swoich zbiorach?

Osobiście mam wrażenie, że nic oprócz sprzętów elektronicznych nic się nie zmieniło. A może zdjęcia prezentowane w tej książce pokazywały nasze marzenia, jak chcielibyśmy mieszkać, a teraz możemy śmiało powiedzieć, że w takich wnętrzach mieszkamy. Zacytuję fragment z książki: "Telewizja jest wprawdzie zjawiskiem młodym, jednak trwającym już na tyle długo, aby w tym czasie można było zauważyć pewne przeobrażenia zarówno w obyczajach oglądania programów, jak i w formie samego sprzętu. Telewizja wkroczyła do mieszkania wprowadzając zupełnie nowy element w życie rodziny, zmieniła rytm tego życia..."

skan733_2.jpgskan735.jpg

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Chyba raczej się wzorowano na IKEA.

IKEA w tych latach zamawiała w Polsce meble i część wzorów podrabiano lub nawet sprzedawano "na lewo" część produkcji. 

Sama miałam świetne szafki, pierwowzór modeli Alex. Ciężka mocna, lakierowana na biało płyta. Oraz składane, bukowe krzesła, które są w ofercie IKEA do dziś.

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
11 godzin temu, Takiowaki napisał:

podziwiać kuchenkę mikrofalową...

Raczej pomarańcze w misce. :D

 

Ps. I niekoniecznie kopiowane z Ikei - mieliśmy własnych bardzo zdolnych i wziętych projektantów mebli.

Mało kto wie ale w latach sześćdziesiątych Ikea miała tylko jedną, jedyną fabrykę ............ w Radomsku, która uratowała firmę.

Link do komentarza
12 godzin temu, Takiowaki napisał:

na kanapie siedzieć i podziwiać kuchenkę mikrofalową...

Taka, raczej podobna -  "kuchenka mikrofalowa" była moim pierwszym monitorem komputerowym...

A podobne kanapy widziałem tydzień temu w salonie AGATA...

Link do komentarza
4 godziny temu, uroboros napisał:

"kuchenka mikrofalowa" była moim pierwszym monitorem komputerowym..

Nie gapiłem się jak w "bulaj" pralkowy, tylko grałem w "węża" na ZX81 :icon_biggrin:, potem ZX Spectrum...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...