Skocz do zawartości

Temat obnażających "fahofców"


Gość elpapiotr

Recommended Posts

Gość elpapiotr
6 godzin temu, mhtyl napisał:

Nabrałeś wody w usta? Odpychasz i unikasz odpowiedzi jak piskorz, natomiast wytykanie innym ich błędów wydaje Ci się, że idzie Ci znakomicie, ale niestety powiem Ci prawdę, robisz to ułomnie.

Tak więc czekam na odpowiedź kto tak ślicznie zrobił ową instalację jak niżej pokazano.

 

Nie mam zielonego pojęcia.

 

Ale wiem, kto robił remont kuchni 5 lat temu u klienta, od którego właśnie wróciłem.

Ekipa od wszystkiego. To znaczy robią i potrafią wszystko - hydraulika, elektryka, gładzie, kafelki i duperelki.

W sprawie elektryki w kuchni położyli instalację nową, a jakże. Nawet przewodami 3-żyłowymi, z trzecią żyłą rezerwową.

Tylko że jełopy podłączyli dwa przewody miedziane 2,5 mm2 i 1,5 mm2 do puszki oświetleniowej z przewodami aluminiowymi.

I ... na barana.

Wytrzymało 5 lat. Poniżej efekty "specjalistycznej działalności" budowlańców.

 

PS. Skąd taki murarz ma wiedzieć, że nie wolno łączyć bezpośrednio Cu i Al ?

DSCF0436 kopia.jpg

Link do komentarza

Ale ludzie o co wam chodzi ?.

Ma coś do obnażania to niech obnaża i już. Partaczy jest w Polsce pełno więc nie trudno znaleźć różne buble wykonawcze. A niektórzy zachowują się tak jak gdyby pokazywał ich niedoskonałą pracę.

Ja rozumiem że jest jakaś tam solidarność zawodowa, ale co mnie obchodzi że kolega po fachu krzywo kładzie płytki jak ja robię to prosto ?.

Wiem że temat powstał po jakichś wcześniejszych przepychankach, chyba, ale teraz żyje nowy swoim życiem i każdy czytający, nie znający kontekstu sprawy, odbierze te wypowiedzi jako usilne tuszowanie i wybielanie partaczy. 

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, elpapiotr napisał:

Nie mam zielonego pojęcia.

Przecież podałem link do źródła a tam wyraźnie pisze że to fachowcy elektrycy.

Ale wiem czemu nie masz pojęcia, bo to zrobili elektrycy, gdyby to zrobił tynkarz to byś wiedział kto to spieprzył. Po prostu nie jesteś obiektywny w ocenie spapranej roboty, swoich kryjesz a nawet powiem ze zachwalasz a innych być na sznurku od snopowiązałki powiesił.

1 godzinę temu, elpapiotr napisał:

Ekipa od wszystkiego. To znaczy robią i potrafią wszystko - hydraulika, elektryka, gładzie, kafelki i duperelki.

W sprawie elektryki w kuchni położyli instalację nową, a jakże. Nawet przewodami 3-żyłowymi, z trzecią żyłą rezerwową.

Tylko że jełopy podłączyli dwa przewody miedziane 2,5 mm2 i 1,5 mm2 do puszki oświetleniowej z przewodami aluminiowymi

Ja tez znam takie ekipy/firmy co robią wszystko, ale mają w swojej ekipie i elektryka i murarza i malarza  i tym podobne zawody budowlane.

Czyli znowu pytanie, skąd wiesz że tego nie robił elektryk, bo domniemywam że znowu posądzasz o spaprana elektrykę murarza-tynkarza akrobatę.

Link do komentarza
Gość elpapiotr
15 godzin temu, mhtyl napisał:

Ja tez znam takie ekipy/firmy co robią wszystko, ale mają w swojej ekipie i elektryka i murarza i malarza  i tym podobne zawody budowlane.

Czyli znowu pytanie, skąd wiesz że tego nie robił elektryk, bo domniemywam że znowu posądzasz o spaprana elektrykę murarza-tynkarza akrobatę.

Pytałem klienta, stąd wiem.

Link do komentarza
Gość elpapiotr
Cytat

Nooo, kombinuj, kombinuj...

A co tu kombinować ?

Swego czasu, wraz z redaktorem naczelnym Julianem Wiatr, kolegą STANCA z ISE.pl założyliśmy dział "Elektryczne niechlujstwo" w miesięczniku elektroinfo.

Były i są publikowane zdjęcia fuszerek elektrycznych. Pan Wiatr dostawał mnóstwo zdjęć od nas z odpowiednim komentarzem.

Temat do tej pory jest kontynuowany.

Można poczytać : http://www.elektro.info.pl/wyszukiwarka?q=elektryczne+niechlujstwo&submit=

4 minuty temu, demo napisał:

Więc może skup się na wynajdywaniu porządnej fuszerki, obojętnie jak dziwnie by to nie brzmiało, zamiast polemizować zawzięcie o niczym.:icon_idea:

Skoro sobie życzycie :

Szalunku nie uświadczy. Zbrojenia nie uświadczy. Wykopali, zalali, zrobili "fundamenty" pod pomieszczenia techniczne hali magazynowej.

 

 

 

2007 08 06 039.jpg

Link do komentarza

Nie taki sobie tylko całkowicie z kapelusza. Gdzie jest napisane że musi być szalunek i na słowo czytający ma wierzyć że nie ma zbrojenia. U mnie stoi całe osiedle piętrowych domków jednorodzinnych zbudowanych przed II wojną, które nie mają żadnych fundamentów i mają się całkiem dobrze, do tego to rejon odziaływania VI kat szkód górniczych. Więc ten przykład fundamentu pod jakąś szopę to żadna fuszerka.

Link do komentarza
Gość elpapiotr
11 minut temu, demo napisał:

Nie taki sobie tylko całkowicie z kapelusza. Gdzie jest napisane że musi być szalunek i na słowo czytający ma wierzyć że nie ma zbrojenia. U mnie stoi całe osiedle piętrowych domków jednorodzinnych zbudowanych przed II wojną, które nie mają żadnych fundamentów i mają się całkiem dobrze, do tego to rejon odziaływania VI kat szkód górniczych. Więc ten przykład fundamentu pod jakąś szopę to żadna fuszerka.

Ktoś tu nie umie czytać.

Jeżeli pomieszczenia techniczne hali magazynowej  (https://magazyny.pl/magazyny-do-wynajecia/gorny-slask/prologis-park-chorzow/)  to ... szopa, to nie mam nic do dodania.

Wnioski wyciągnąłem z wypowiedzi ... merytorycznej.

 

Link do komentarza
36 minut temu, elpapiotr napisał:

A co tu kombinować ?

Swego czasu, wraz z redaktorem naczelnym Julianem Wiatr, kolegą STANCA z ISE.pl założyliśmy dział "Elektryczne niechlujstwo" w miesięczniku elektroinfo.

Były i są publikowane zdjęcia fuszerek elektrycznych. Pan Wiatr dostawał mnóstwo zdjęć od nas z odpowiednim komentarzem.

Temat do tej pory jest kontynuowany.

Można poczytać : http://www.elektro.info.pl/wyszukiwarka?q=elektryczne+niechlujstwo&submit=

Skoro sobie życzycie :

Szalunku nie uświadczy. Zbrojenia nie uświadczy. Wykopali, zalali, zrobili "fundamenty" pod pomieszczenia techniczne hali magazynowej.

 

 

 

2007 08 06 039.jpg

Tylko że tutaj rozpiętość hali magazynowej będzie wynosiła mi na oko jakieś niecałe 3 metry .....niecałe....aTy pokazałeś chyba hale do montażu samolotów..

Link do komentarza
1 godzinę temu, elpapiotr napisał:

A co tu kombinować ?

Swego czasu, wraz z redaktorem naczelnym Julianem Wiatr, kolegą STANCA z ISE.pl założyliśmy dział "Elektryczne niechlujstwo" w miesięczniku elektroinfo.

Były i są publikowane zdjęcia fuszerek elektrycznych. Pan Wiatr dostawał mnóstwo zdjęć od nas z odpowiednim komentarzem.

Temat do tej pory jest kontynuowany.

Można poczytać : http://www.elektro.info.pl/wyszukiwarka?q=elektryczne+niechlujstwo&submit=

Skoro sobie życzycie :

Szalunku nie uświadczy. Zbrojenia nie uświadczy. Wykopali, zalali, zrobili "fundamenty" pod pomieszczenia techniczne hali magazynowej.

 

 

 

2007 08 06 039.jpg

 

55 minut temu, elpapiotr napisał:

Podałem w linku hale magazynowe DC (każda ma swój numer)

Ta, o której piszę ma powierzchnię ok. 17200 m2.

Wykop znajduje się przy jednej z nich.

Pomieszczenia techniczne to rozdzielnie, transformatory itd.

Może bystry nie jestem ale w linku nie ma nic, żadnych fotek z budowy tej przybudówki bo hala tego nie można nazwać.

Po drugie masz chyba rentgena fotograficznego w oczach, że widzisz, że tam nie zbrojenia, ale cóż zaraz mi odpiszesz na pewno że tam byleś i widziałeś :) Co do szalunku to już inni sie wypowiedzieli, ze nie muszą być.

Co do powierzchni hali o pow 17200 m2 to  musiała by mieć wymiary około 200 m X 90 m więc nie chrzań pokazując jakiś fundament pod schowek w którym na długość zmieszczą sie dwa, trzy kajaki a nie transformatory i rozdzielnie dla tak dużego zakładu, to po pierwsze a po drugie przy takiej inwestycji nikt nie robi jakiś dobudówek, jeszcze chyba chłopie nie widziałeś jak całe zakłady budują w tym również takie hale jak z linka. 

Link do komentarza
11 godzin temu, mhtyl napisał:

ale cóż zaraz mi odpiszesz na pewno że tam byleś i widziałeś :)

 

11 godzin temu, elpapiotr napisał:

Aleś mnie rozbawił, mhtyl.

W jednej z tych hal robiłem elektrykę, wraz ze swoimi ludźmi.

A nie mówiłem :)

Ja wszystkich rozbawiam bo zabawnym jestem człowiekiem :) 

Link do komentarza

Skoro tragedią była krzywizna kibelka, to to:

2007 08 06 039.jpg

plus załączony opis "pierwotny" - jest apokalipsą, albo początkiem takowej.

 

Czyli - mając przekonanie, że wylany fundament nie wypełnia sztuki budowlanej, ani nie jest zgodny z projektem, to w trosce o ludzi i dla czystości fachu, należy zgłosić do nadzoru budowlanego, puścić w skarpetkach winnego, a nie próbować "udowodnić - no właśnie, co udowodnić ??????

Link do komentarza
54 minuty temu, bajbaga napisał:

Skoro tragedią była krzywizna kibelka, to to:

2007 08 06 039.jpg

plus załączony opis "pierwotny" - jest apokalipsą, albo początkiem takowej.

 

Czyli - mając przekonanie, że wylany fundament nie wypełnia sztuki budowlanej, ani nie jest zgodny z projektem, to w trosce o ludzi i dla czystości fachu, należy zgłosić do nadzoru budowlanego, puścić w skarpetkach winnego, a nie próbować "udowodnić - no właśnie, co udowodnić ??????

 

Dnia 12.08.2018 o 12:35, mhtyl napisał:

 

 

 

To te przykłady które podałem wyżej a w szczególności ten pierwszy to chyba armagedon w porównaniu z tym wylanym fundamentem.

18 minut temu, uroboros napisał:

Mietła wymietła połowę... I zostawiła parę szczególnie MERYTORYCZNYCH postów, np.#62, #76, #80...

Jestem zawiedziony...

Mietła tak wymietła, że i nr postów poszły do kosza. Nie wiem jak u Was ale u mnie nr postów znikły sobie.

Link do komentarza
16 godzin temu, elpapiotr napisał:

Ale boli, boli ... :D

Kolego nie używaj takich zwrotów, bo wśród piszących tutaj nie ma autora tych prac. Więc niby co ma boleć i kogo. Nie zaczepiaj, tylko spokojnie pokazuj swoje znaleziska a my będziemy komentować, jak będzie potrzeba, też spokojnie.:icon_lol:

 

Link do komentarza
Gość elpapiotr

Jasne. Wątpliwe.

Może łaskawie spojrzysz na datę i godzinę wykonania tego zdjęcia ?

Rozbiórką jest płyta wyrwana z ziemi, na której zamocowano lampę, tak a propos.

Niestety, "instalacja" nie wytrzymała działania ziemi, wilgoci itd.

Ten murek to pseudo-ogrodzenie części ogródka "kwiatowego" - stosik kamieni płaskich luźno ułożonych.

Edytowano przez elpapiotr (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
9 minut temu, elpapiotr napisał:

Może łaskawie spojrzysz na datę i godzinę wykonania tego zdjęcia ?

Czy ja pisałem coś o dacie?

10 minut temu, elpapiotr napisał:

Rozbiórką jest płyta wyrwana z ziemi, na której zamocowano lampę, tak a propos.

Niestety, "instalacja" nie wytrzymała działania ziemi, wilgoci itd.

Czyli masz żal do ogrodników że ktoś wcześniej położył jak położył kable?

11 minut temu, elpapiotr napisał:

Jasne. Wątpliwe.

Wiesz co Piotr, nie lepiej by było abyś udostępnił ta teczkę ze zdjęciami dla wszystkich.

kliknij_zawartosc_3.png

Link do komentarza
Dnia 28.08.2018 o 19:25, elpapiotr napisał:

Skoro sobie życzycie :

Szalunku nie uświadczy. Zbrojenia nie uświadczy. Wykopali, zalali, zrobili "fundamenty" pod pomieszczenia techniczne hali magazynowej.

 

 

 

2007 08 06 039.jpg

 

Podejrzewam że tak duża inwestycja posiadała inspektora nadzoru.

Gdzie był w momencie zalewania tak szpetnie wykonanego fundamentu?

 

Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość elpapiotr
Cytat

 

Podejrzewam że tak duża inwestycja posiadała inspektora nadzoru.

Gdzie był w momencie zalewania tak szpetnie wykonanego fundamentu?

 

Jak ktoś nigdy nie był na dużej budowie, to będzie zadawał ... dziwne pytania.

11 minut temu, mhtyl napisał:

Czyli masz żal do ogrodników że ktoś wcześniej położył jak położył kable?

Nie mam. Absolutnie nie mam.

Jestem baaardzo zadowolony, że mam robotę. Po paprokach.

Pomimo emerytury nie narzekam na brak zajęć i ciągłego wzywania na poprawki.

Ktoś musi naprawiać ten świat. Wypadło na mnie :D

 

PS. Wszystko będziecie negować, aby tylko bronić ... kolegów "po fachu"

Edytowano przez elpapiotr (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
8 minut temu, elpapiotr napisał:

Jak ktoś nigdy nie był na dużej budowie, to będzie zadawał ... dziwne pytania.

 

Nie zrozumiałem.

Dziwne pytanie polega na tym że spytałem o rzecz oczywistą?

Poza tym nie mam pojęcia na jakiej podstawie wyciągasz wnioski o moim braku wiedzy na temat dużych budów. mógłbym Cię pewnie kilkoma faktami zaskoczyć, więc proszę o więcej pokory

Link do komentarza
51 minut temu, elpapiotr napisał:

 

Ktoś musi naprawiać ten świat. Wypadło na mnie :D

 

 

Jestem bardzo szczęśliwy wiedząc że oprócz Batmana , Supermena , Spidermena mamy na swoim podwórku również Ciebie :icon_biggrin: , można spać spokojnie mając świadomość że nigdy w naszym pięknym kraju prądu nie zabraknie w kabelkach...

Link do komentarza
1 godzinę temu, elpapiotr napisał:

Jak ktoś nigdy nie był na dużej budowie, to będzie zadawał ... dziwne pytania.

I tu Cie muszę zaskoczyć, bylem i to na niejednej i nie jedna taką mega  inwestycję widziałem na co dzień.

Na takich budowach nie ma mowy o jakiś dobudówkach, wszystko jest z góry zaplanowane i tak jest wykonywane, to nie domek jednorodzinny gdzie można sobie dolewać, dobudowywać i zmieniać w trakcje budowy.

1 godzinę temu, elpapiotr napisał:

Jestem baaardzo zadowolony, że mam robotę. Po paprokach.

Czyli jak dobrze rozumiem po paprokach elektrykach.

 

Link do komentarza
Gość elpapiotr
33 minuty temu, joks napisał:

Witaj w klubie kolego glazurniku i tynkarzu .....a teraz spójrz na swoje motto życiowe ,,, Stara prawda głosi.....'''

Dlatego żadnego nie zatrudnię :D

35 minut temu, mhtyl napisał:

Czyli jak dobrze rozumiem po paprokach elektrykach.

Też. Tylko że myślę, że to "elektrycy", nie ELEKTRYCY.

27 minut temu, uroboros napisał:

A wy wciąż usiłujecie z podpuszczaczem merytorycznie...:zalamka:

uroboros - nie widzisz, że najbardziej merytoryczne to jest ... ostatnie zdjęcie ?

Link do komentarza

A może , pokazując te wszystkie niedoróbki , wstawiając z komentarzami w formie niedomówienia , oświeciłbyś nas wszystkich jak to według Ciebie powinno być wykonane ? Chodzi mi o ten krzywy kibelek , puszki zbyt głęboko osadzone , czy te płytki przy drzwiach?? Bo wstawiasz zdjęcia a nie mówisz jak Ty byś to zrobił .

Na pierwszy strzał ...jak TY byś obsadził ten kibelek aby był prosto?

Link do komentarza
5 minut temu, joks napisał:

jak TY byś obsadził ten kibelek aby był prosto?

no jak... - równo!!!

Nawet bez kucia lastryka, bez robienia nowej wylewki, bez kładzenia nowych płytek...

 

Dałby elektryczny klinik w najniższym miejscu, może nawet dwa, aby wypoziomować kibelek i elektrycznie przymocował, najlepiej silikonową elektrodą, coby się nie gibało...

 

Ale to już dyskusja MERYTORYCZNA, na którą oczywiście nie ma co liczyć...

Link do komentarza
1 minutę temu, uroboros napisał:

no jak... - równo!!!

Nawet bez kucia lastryka, bez robienia nowej wylewki, bez kładzenia nowych płytek...

 

Dałby elektryczny klinik w najniższym miejscu, może nawet dwa, aby wypoziomować kibelek i elektrycznie przymocował, najlepiej silikonową elektrodą, coby się nie gibało...

 

Ale to już dyskusja MERYTORYCZNA, na którą oczywiście nie ma co liczyć...

Leżę....:takaemotka:

Link do komentarza
Gość elpapiotr
13 minut temu, uroboros napisał:

no jak... - równo!!!

Nawet bez kucia lastryka, bez robienia nowej wylewki, bez kładzenia nowych płytek...

 

Dałby elektryczny klinik w najniższym miejscu, może nawet dwa, aby wypoziomować kibelek i elektrycznie przymocował, najlepiej silikonową elektrodą, coby się nie gibało...

 

Ale to już dyskusja MERYTORYCZNA, na którą oczywiście nie ma co liczyć...

Ja bym dał taki -   :D

sedes automat 002.jpg

Link do komentarza
3 minuty temu, elpapiotr napisał:

Ja bym dał taki -   :D

sedes automat 002.jpg

to samopoziomującomocującysamoczynnie?

Ale JAK ? byś go zamontował a nie jaki dał

 

Dnia 13.08.2018 o 15:13, elpapiotr napisał:

Może uściślę - nie założyłem żadnego tematu.

Zostałem w niego wrobiony przez moderację, w dodatku z fatalnym tytułem.

 

Ale, skoro obiecałem fotki - proszę bardzo :

 

I żeby nie było, że tylko Was się czepiam :

Najnowsza, dzisiejsza zdobycz - instalacja elektrycza przygotowana do zalania betonem. Dzieło elektryków  (zdjęcie najniżej)

 

PS. joks, nic się nie zmieniło. Zaczynasz wojenki, to masz wojenki, a że idiotą pozostałeś, to tym bardziej mam satysfakcję.

 

DSC_2224.JPG

DSC_2226.JPG

DSC_2227.JPG

DSC_2228.JPG

image z budowy.jpeg

Skoro podłoga ,,leży '' jak to ładnie pokazałeś poziomicą , to jak byś ten wynalazek zamontował w poziomie , oświeć proszę , może i ja się nauczę czegoś od takiego Starego Wygi jak Ty...

Po to jest forum aby sobie podpowiadać , i wyciągać naukę i wnioski na przyszłość aby takie sytuacje się nie powtarzały ...tak czy nie??

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...