Skocz do zawartości

bez rury wywiewnej do kanalizacji?


Gość

Recommended Posts

Gość Redakcja__
Zgodnie z przepisami konieczne jest wyprowadzenie przynajmniej jednego pionu kanalizacyjnego - jako wentylacyjnego - ponad dach budynku. Powinien to być pion najbardziej oddalony od miejsca odprowadzenia ścieków. Na pozostałych pionach można zamontować automatyczne zawory napowietrzające
Link do komentarza
Rura wywiewna do kanalizacji to był także mój problem. Chciałem na razie jej nie montować, bo mam jeszcze nie wykończony dach. Niestety, gdy zaczęliśmy korzystać z łazienki ubiegłego lata, nagle w domu zaczęło śmierdzieć.
Po prostu gazy z oczyszczalni przedostawały się do wnętrza domu, mimo używania specjalnych preparatów. Na podwórku też śmierdziało.
Jako, że nie miałem zrobionych w dachu kanałów do wentylacji kanalizacji, zrobiłem tzw. prowizorkę. Przymocowałem plastikową rurę 50 fi do ujścia wentylacji pod dachem i pociągnąłem ją do kanału wentylacyjnego przy kominie. Tym sposobem smród z oczyszczalni wylatuje kanałem wentylacyjnym. Na razie zdaje egzamin.
Nie polecam jednak nie robić wentylacji kanalizacji. Nie wytrzymasz zapachów. icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...