Skocz do zawartości

Rozbiórka stropu w kamienicy z lat 50


Recommended Posts

Cześć ;)

Jesteśmy świeżo po ślubie i kupiliśmy mieszkanie na ostatnim piętrze w kamienicy z lat 50-tych. Moja Żona zawsze powtarzała ze chciała by mieć mieszkanie typu loft, lecz niestety nie dysponowalismy środkami finansowymi i mieszkanie nam przepadło ale kupiliśmy te! Mieszkanie jest jednostronne. Okna mamy tylko na południe. Zauważtłem ze nad nami jest pustka powietrzna. Poszedłem zobaczyć plany do administracji i faktycznie nad nami od strony okien pustka wznosi się na 82 cm a przy równoległej ścianie nośnej gdzie kończy się nasze mieszkanie wznosi się do 138 cm. Sam strop ma grubość 30 cm.

I tu jest moje pytanie, czy mogę rozebrać taki strop by zrobic  pokój jeden trochę wyżej? Czy okno mogę wstawić w dachu? Nie znam się na tym i bardzo proszę o pomoc, i jeżeli mogę to zrobić to do kogo musze się zgłosić.  Jakie i od kogo pozwolenia otrzymać. Co załatwić .  Oczywiście i w miarę poznać koszty.  Dodam że blok należy do wspólnoty mieszkaniowej, jest świeżo po remoncie, jest z cegły.

Dziękuję za przeczytanie tego postu i w miarę możliwości proszę o odpowiedź bo bardzo chce spełnić marzenie mojej Żony ;) Pozdrawiam

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...