Skocz do zawartości

Garaż - wykończenie posadzki


Przemo5936

Recommended Posts

Cześć wszystkim.

Szukam inspiracji jako że mamy zimę także prace na ten sezon zakończyłem a rozpocząłem planowanie prac na sezon przyszły żeby nie tracić czasu na planowanie wiosną tylko ruszyć z pracami. Konkretnie postawiłem garaż jak widać na foto. Garaż będzie nieogrzewany. Rozmyślam nad wykończeniem podłogi. Początkowo myślałem zrobić razem z podjazdem z kostki brukowej ale nie byłem do końca przekonany że tak właśnie zrobię ciągle siedziało mi w głowie że kostkę się zamiecie ale dalej będzie stwarzała wrażenie ,,brudnej,, myślałem o płytkach ale tu znowu pojawia się zgrzyt  bo zimą nieogrzewany garaż roztopiony śnieg ślisko itp. Tak więc jestem w kropce i sam nie wiem posadzki nie wylałem póki co żeby mieć na wiosne ku temu możliwość a wylać możną w każdej chwili. Póki co dumam co będzie ładne estetyczne ,,czyste,, nie jakoś kosmicznie drogie czego nie zniszczy zbyt łatwo sól z nadkoli zimą. Może ktoś coś zrobił u siebie ktoś coś gdzieś widział , ma jakiś pomysł chętnie posłucham waszych pomysłów podpowiedzi.

20161122_133524.jpg

Edytowano przez Przemo5936 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Kostka lub płyty w takim garażu to bardzo dobre rozwiązanie. Nie trzeba ich układać na warstwie piasku. Można wylać płytę betonową 10-15 cm z dylatacjami ok. 3 × 3 m na to warstwa grubej papy dla zniwelowania drobnych nierówności i płyty betonowe. Można dobrać wzór z powierzchnią, która nie będzie śliska. Ewentualnie jeszcze zaimpregnować. Taką posadzkę da się ułożyć samemu.

Link do komentarza

Zarówno płyty jak i kostkę można układać na zagęszczonym podłożu (np. pospółce) i warstwie zagęszczonego piasku. To wariant identyczny jak np. przy robieniu podjazdu. Można jednak wylać też płytę betonową, przykryć ja papą dla wyrównania drobnych nierówności i na tym ułożyć płyty lub kostkę.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...