Skocz do zawartości

Blachodachówka czy dachówka tradycyjna


Recommended Posts

Witam Wszystkich.
Mam problem z wyborem pokrycia dachowego na moim domu. Dach o powierzchni 243 m2, po drobnych zmianach powiedzmy 250 m2 o pochyleniu 25 stopni. Dach oparty na rzucie krzyża, dwuspadowy.
Wygląda na prosty do wykonania. Wysokośc kalenicy 5m.
Od samego poczatku skłaniałem się ku blachodachówce z posypką (np. firmy Decra) gdzie dachówka taka posiada 30-letnią gwarancję i całe pokrycie-wraz z akcesoriami, tworzy jednolity system.
Łatwy i szybki montarz, odciążona więźba, estetyczny wygląd, zminimalizowany efekt padających kropel dzięki powłoce z kruszywa, śnieg leży na dachu i nie spada na głowę, podobno dzięki posypce też się mniej nagrzewa. Cena: jak za dachówkę tradycyjną ok 80 zl m2 (ale w tym akcesoria)
Ale... cały "misterny plan" zaczął się chwiać gdy zacząłem zasięgać opinii w hurtowniach budowlanych, u osób które już wybudowały dom z zastosowaniem tradycyjnych dachówek.
Sam już teraz nie wiem w co tu wierzyć. Dachówka z posypką waktycznie jest taka beee?
Może przez te osoby przemawia brak wiary w osiągnięcia techniki budowlanej, lub brak fachowej wiedzy w tym temacie.
Proszę o opinie i może jakąś konstruktywną poradę w tym temacie.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Tyle tylko że jest cięższa. Ja prawdopodobnie wybiorę gonty.


Pod dachówkę muszą być grubsze krokwie niż pod gonty... gdyż dachówka jest cięższa - ale w projektach jest napisane jakie pokrycia dachowe nadają sie do takiej konstrukcji dachu o danym przekroju krokwi... więc nie możemy sobie sami tak zmienić gontów na dachówkę - bo może to powodować później problemy...
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...