Skocz do zawartości

Aranżacja Domu i Mieszkania


Recommended Posts

Witam szanowne grono Forumowiczów :)

 

To jest mój pierwszy post na tym forum i odrazu z grubej rury ...

 

Własnie jestem w trakcie dopinania formalności na przebudowę dwóch Budynków 1. Dom Jednorodzinny, 2. Budynek Gospodarczy z nadbudowa mieszkalna. Budynki te powstały w latach 70tych Prawie wszystko co papierkowe na ukończeniu, będzie 20cm grafitu na ścianach, 40cm wełny na stropodachach, 20cm styropianu na ścianach piwnic - nad i pod ziemia, ogrzewanie gazowe podłogowe w obu budynkach parter+piętro itp - celuje w energooszczędność ... Jedyne co nas nurtuje to odpowiednia i najlepsza aranżacja jako ze nie możemy dojść do porozumienia i co chwile cos się zmienia itp.

Chciałbym was prosić o jakieś sugestie - załączam rysunki, wymazałem wszystko co się dało oprócz ścian, okien, drzwi, schodów itp. Czy macie jakieś pomysły ?

 

Pozdrawiam Serdecznie !!

parter budynku nr 1.PNG

parter budynku nr 2.PNG

poddasze budynku nr 1.PNG

poddasze budynku nr 2.PNG

Link do komentarza

Witaj ! 

 

Jak widzisz jest tam komin i oryginalnie ma tam być kominek ( nie wiem jeszcze czy kominek czy wolnostojący ) i w tej wnęce właśnie ma być mały składzik na drewno :)

Drewniany taras jest z tej strony jako ze przód działki i tył działki będzie oddzielony od siebie płotem - taras będzie używany jako wyjście z domu do ogrodu - będą schody ale jestem otwarty na propozycje :)

Rzut pierwszy i trzeci to jest dom jednorodzinny

Rzut drugi i czwarty to garaż z kawalerka na parterze i mieszkanie na pietrze.

Plan jest taki ze we wnękach będą zabudowane szafy ale tez jestem otwarty na propozycje jako ze działówki można zmieniać jak się chce :)

 

Tak mniej więcej będą wyglądać budynki na działce. To jest pierworodna inwentaryzacja i komunikacje itp itd się zmieniają.

 

Pozdrawiam !!

IN 21-1.jpg

Link do komentarza

No niestety tak ojciec w latach 70tych wybudował i ciężko z tym cos zrobić :D 

Dojazd będzie o wiele węższy niż na planie i pomiędzy domem a dojazdem będą krzaki tuje czy cokolwiek co dojazd zasłoni :) Widok nam nie przeszkadza bo akurat za działka mamy piękny las ze stawami + 200m do Wisły.

Masz propozycje gdzie postawić kominek ? Skierowany paleniskiem nie będzie do kuchni tylko w stronę korytarza/salonu ale fizycznie w kuchni.

Po lewej i prawej są domy jednorodzinne.

Spiżarkę można powiększyć jako ze to są tylko ściany działowe :) Czekam na propozycje ...

Link do komentarza

Tez nad tym myślałem ale niezabardzo chce szpecić elewacji zewnętrznym kominem, chociaż można by było go dać w rogu salonu blisko klatki schodowej ...

Pomińmy narazie temat kominka bo w sumie nie jest pewne na 100% czy będzie, może własnie dlatego ze jedyne wyjście to jest ustawienie w kuchni/korytarzu to z niego zrezygnujemy ale po części szkoda bo można tak tanio dom trochę dogrzać wieczorami ... 

Czy masz może jakieś jeszcze pomysły w sprawie aranżacji "meblowej" ? :) 

Link do komentarza

Witaj,

 

Powiem Ci ze nawet fajnie to wygląda :) Jedynie mam trochę zastrzeżenie do ogromnej szafy w małym pokoju :) Spiżarka nabrała fajnych rozmiarów ale trochę się boje ze może nie wystarczać blatów ale z drugiej strony większość "garów" i sprzętów by się trzymało także w spiżarce. Czy to jest polka/blat przy kominie czy "kominek" ? :)

Zależy nam trochę na prysznicu na dole i większej wannie u góry - cale życie w małych łazienko klitkach wiec chcemy miec trochę więcej przestrzeni przynajmniej w głównej łazience. Brak ocieplenie jest spowodowane tym ze już te dwie ściany są ocieplone a tylnia musi być wymurowana i docieplona jako ze przedsionek będzie zmniejszony o mniej więcej polowe jako ze chce w jego miejscu stworzyć dwa miejsca parkingowe do Budynku nr 2.

 

Pozdrawiam Ciepło !!

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...