Skocz do zawartości

Buderus gb072 a sterownik bezprzewodowy


Recommended Posts

Witam

Chciałbym podłączyć do mojego pieca bezprzewodowy sterownik pokojowy. I w związku z tym mam kilka pytan:

- jaki w miarę tani sterownik będzie współpracował z tym piecem (sterowanie tylko temperatura) 

- jak go podlaczyc

- czy obecny sterownik rc300 będę musiał odłączyć czy w jakiś sposób zmienić jego ustawienia tak żeby pięć się załączal i wyłączal według tego bezprzewodowego? 

Sterownik jest mi potrzebny gdyż mam zle zrobiona instalacje i jak na parterze na którym jest rc300 się nagrzeje do zadanej temperatury to piec się wyłącza a na piętrze jeszcze sie nie zdarzy w tym czasie nagrzac i tam zawsze jest chłodniej. 

Link do komentarza

A regulację instalacji przez kryzowanie nie chcesz zrobić?

Jak założysz sterownik bezprzewodowy na pięterku,  to na parterze będziesz przegrzewać pomieszczenia.

To samo teraz bez dodatkowego sterownika możesz osiągnąć, podnosząc temperaturę zadaną na parterze, na tyle żeby na piętrze było ciepło.

 

 

Link do komentarza

Zależy na ile przykręcone będą zawory termostatyczne na dole. Jeżeli zbyt mocno, to pomieszczenia na dole się nie nagrzeją. Lepiej zmienić przepływy, jak radzi Animus. Być może wystarczy do tego zmienić nastawy wstępne  (przymknąć) zaworów grzejników na dole. Każdy zawór grzejnikowy ma nastawę wstępna, dopiero drugim etapem jest zadziałanie głowicy termostatycznej.

Link do komentarza

Prawdopodobnie termostat pokojowy jest zamontowany w złym miejscu  (bezpośrednie oddziaływanie ciepła z grzejnika). Trzeba nastawić termostat na wyższą temperaturę i sprawdzić jak reagują grzejniki na górze. Warto tez sprawdzić ustawienie temp. na kotle- zbyt niska może powodować niedogrzanie niektórych pomieszczeń. Zrównoważenie hydrauliczne instalacji można orientacyjnie sprawdzić porównując temperatury na zasilaniu i powrocie   grzejnika. . Różnica przy  zdjętych głowicach powinna wynosić 10 - 15 st C. Co do sterowania bezprzewodowego - termostat musi być dostosowany do automatyki konkretnego kotła - jedne pracują w trybie włącz/wyłącz. inne przesyłają zmienny sygnał.

Link do komentarza
1 godzinę temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Zależy na ile przykręcone będą zawory termostatyczne na dole. Jeżeli zbyt mocno, to pomieszczenia na dole się nie nagrzeją. Lepiej zmienić przepływy, jak radzi Animus. Być może wystarczy do tego zmienić nastawy wstępne  (przymknąć) zaworów grzejników na dole. Każdy zawór grzejnikowy ma nastawę wstępna, dopiero drugim etapem jest zadziałanie głowicy termostatycznej.

A co to takiego te nastawy wstępne zaworów grzejników? Dodam iż na dole mam grzejniki i podłogówke, a temperatura maksymalna na kotle to 48 stopni. Głowice na podłogówce mam na 2. Sterownik zamontowany jest w korytarzu w którym jest podłogówka.

Link do komentarza
3 godziny temu, jarson napisał:

A jak zostawię temperaturę taka jaka jest tylko na parterze przykrece termostaty tak aby dłużej się nagrzewało do zadanej temperatury to u góry może by się wtedy nagrzało? 

Jeżeli tak zrobisz, jest szansa na powodzenie.

Generalnie jednak powinieneś zaprosić hydraulika żeby  zrównoważyć  instalację  przez kryzowanie.

15 minut temu, jarson napisał:

A co to takiego te nastawy wstępne zaworów grzejników? 

 

Link do komentarza

Poczytałem i poogladalem trochę filmików o kryzowaniu grzejników, i na parterze zmniejszyłem przepływ a na piętrze zwiększyłem. Kryzowanie zrobiłem ściągając termostaty, a co z przepływem na wejściu i wyjściu z grzejników, tam też zmniejszać lub zwiększać? 

I jeszcze jedno, co z podłogówką, czy tam też robi się kryzowanie czy tylko termostatami się ustawia? 

Link do komentarza

 

Po kryzowaniu na zaworze przepływ się zmienia i na wejściu i wyjściu z grzejnika.Teraz ustaw głowice termostatyczne na żądaną temperaturę pomieszczenia.

 

2 godziny temu, jarson napisał:

I jeszcze jedno, co z podłogówką, czy tam też robi się kryzowanie czy tylko termostatami się ustawia? 

Też się kryzuje każdą pętlę oddzielnie.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...