Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• To też NAGRYZMOLIŁEM? SAM?      Jeszcze coś podrzucić?   A swoją drogą - używasz języka, który ma zeszmacić, zgnoić... nie mogłeś napisać:   wygląda jak byś sam to napisał... a nie:   wygląda jak byś sam to nagryzmolił..        
    • Ponieważ uważam, że PAD jest niezwykle memicznym człowiekiem, a jego elektorat wybitnie poprawia mi humor każdego dnia Z zachowań żelaznego? Raptem kilka   Czyli oglądałeś z obu stron. I wnioski jakie?     Nie pytam, czy zapodawałeś, tylko czy oglądałeś. Proszę czytać ze zrozumieniem i odpowiadać na pytania 
    • Dalej nie czytasz dokładnie:   teraz chyba widać - mam nadzieję. Widzę, że dalej też nie czytałaś - to nie jest artykuł o jednym firmowym systemie, tylko z różnymi źródłami. Następny fragment: "Zanieczyszczenia stałe Ze względu na często wieloletnią pracę instalacji bez czyszczenia jej wewnętrznych powierzchni i dużą powierzchnię wewnętrzną przewodów wentylacyjnych (którą można w przybliżeniu dla biurowców oszacować na 10% całkowitej powierzchni podłogi w budynku) na ściankach przewodów może zgromadzić się znaczna ilość zanieczyszczeń. Taka warstwa pyłu sprzyja nie tylko przeżyciu, ale przede wszystkim namnażaniu się drobnoustrojów. W nowych, przekazywanych do eksploatacji instalacjach znajdujący się w nich pył zgromadził się albo podczas produkcji przewodów,ich transportu, magazynowania, albo podczas montażu instalacji. W przewodach nawiewnych i wywiewnych zanieczyszczenia akumulują się w inny sposób (rys. 1). W przewodach nawiewnych gromadzą się na dolnej połowie przewodu, natomiast w przewodach wywiewnych warstwa pyłu pojawia się na całej powierzchni wewnętrznej. przewód nawiewny przewód wywiewny Ilość zakumulowanego pyłu zależy od wielu czynników, takich jak np.: stężenie pyłu w powietrzu zewnętrznym, udział powietrza recyrkulacyjnego w całkowitym strumieniu powietrza wentylacyjnego, w przypadku zastosowania recyrkulacji powietrza – stężenie i wielkość cząstek pyłu znajdujących się w powietrzu usuwanym z pomieszczenia lub grupy pomieszczeń, ilość filtrów powietrza i ich skuteczność filtracji, lokalizacja filtrów w instalacji, prędkość powietrza wentylacyjnego i turbulencja przepływu powietrza w przewodach wentylacyjnych, masa cząstki pyłu (np. droga transportu przez powietrze w przypadku pyłu lekkiego jest dłuższa niż pyłu cięższego, przy założeniu, że inne parametry wpływające na przepływ cząstek są takie same), gładkość/chropowatość wewnętrznej powierzchni przewodów, początkowa czystość wewnętrznej powierzchni przewodów, pojawienie się czynników sprzyjających adhezji cząstek pyłu (np. warstwa oleju, zawilgocenie przewodu lub powierzchni urządzeń), ilość i rodzaj kształtek wentylacyjnych, zamontowane w przewodach urządzenia do zdatniania powietrza, przepustnice itp."   Dalej możesz więcej przeczytać.   Chodzi o to, że wentylacja grawitacyjna to krótkie stosunkowo odcinki, pionowe - a więc zaleganie w nich kurzu, osadów i bakteri jest utrudnione, i ograniczone pod względem pow. przewodów wentylacyjnych. Wentylacja zintegrowana z rekuperatorem zcentralizowana (mechaniczna - to o wiele więcej rur, wiele o położeniu poziomym) - to o wiele więcej powierzchni dla kurzu osadów i drobnoustrojów.    Myślę, że może to jest zrozumiałe i logiczne. Co nie znaczy, że neguję wentylację mechaniczną - przy większym budynku i innych wymaganiach wentylacja mecjhaniczna jest przymusem i jedynym wyjściem. Natomiast przy domku jednorodzinnym - jest to dla mnie dyskusyjne - wszystko zależy od zagęszczenia tej wentylacji i od mądrego ustawienia takich pomieszczeń jak łazienki, kuchnia, pralnia, inne "uciążliwe" i rozplanowania całego domu. Np przy parterowym i zwentylowaniu wszystkich pomieszczeń tych poziomych odcinków wentylacji bedzie duzo. Z drugiej strony zapewnienie ciągu grawitacyjnego w budynku parterowym jest trudne, szczególnie przy płaskim dachu.    Ale - są filtry. I zastosowanie takich filtrów zapewne zmniejsza radykalnie możliwość zalegania zanieczyszczeń w systemach wentylacyjnych (i klimie) - oraz możliwość okresowego czyszczenia - czego zresztą wymaga i grawitacyjna wentylacja. Ale znowu czyszczenie pionowych i stosunkowo krótkich odcinkow wentylacji grawitacyjnej jest dużo prostsze chyba, niż czyszczenie sytemu wentylacji mechanicznej.   taki link: https://kotly.pl/czyszczenie-wentylacji-czy-jest-potrzebne/   Tak więc - jak pisałem - jest to wszystko nieoczywiste. Oczywiście dla mnie 
    • Więc po co wklejasz tu swoje memy i linki ?? Jeden filmik za dużo zapodałem ?? pokaż ile ich tutaj wstawiłem a ile Ty... Ale staram się nie nadużywać ..   Tak , zrobiłem to wybiórczo .......jeden filmik na cały wątek ...    
    • I tu możemy się licytować. Bo jest czym. Ale po co? Mnóstwo tego w necie, jednak przyznaj, że agresja czynna znacznie częściej następuje po stronie wyznawców PIS. Szarpanie, wyrywanie transparentów, wyrywanie mikrofonu dziennikarzowi .... oraz bardziej niewybredne słowa, niż te, o które Ci chodzi, również się zdarzają. Oglądałeś w necie?  Czy robisz to wybiórczo? Jak powiedziałam .... możemy się licytować i zarzucać na stronie linki ... tylko po co? Również apeluję o odrobinę sprawiedliwości. Poszukaj i przyznaj, kto jest bardziej chamski i agresywny.      
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...