Skocz do zawartości

Ponowne wytyczenie działki


jarrni

Recommended Posts

Witam,

Posiadam działkę która kilka lat temu powstała z podziału jednej wiekszej, działka została wytyczona przez geodetę zgodnie z wstępnym podziałem działki. Teraz przed grodzeniem działki poprosiłem geodetę aby ponownie wytyczył 4 punkty ograniczajace działke tak abym miał pewnośc gdzie będę stawiał ogrodzenie. Pytanie czy istnieje jakis przepis prawny mówiący iż ponowne wytyczenie działki juz wymierzanej musi odbywać sie przy udziale sąsiadów i należy ich o takim zamiarze informować???
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Posiadam działkę która kilka lat temu powstała z podziału jednej wiekszej, działka została wytyczona przez geodetę zgodnie z wstępnym podziałem działki. Teraz przed grodzeniem działki poprosiłem geodetę aby ponownie wytyczył 4 punkty ograniczajace działke tak abym miał pewnośc gdzie będę stawiał ogrodzenie. Pytanie czy istnieje jakis przepis prawny mówiący iż ponowne wytyczenie działki juz wymierzanej musi odbywać sie przy udziale sąsiadów i należy ich o takim zamiarze informować???


Geodeta nie będzie ponownie wytyczał dzialki. Jego zadanie polega na odszukaniu punktów granicznych, które zostały wyniesione w teren wcześniej. Jeżeli nie ma widocznych kamieni granicznych to w miejscach ich pierwotnego posadowienia, pod ziemią na głębokości ok.80 cm powinna znajdować się stabilizacja podziemna (butelka odwrócona dogóry dnem lub rurka drenarska) Do tego rodzaju czynności nie potrzeba nikogo informować.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...