Skocz do zawartości

Obwodnica Śródmiejska a hałas


Recommended Posts

Cześć!

 

Będzie to mój pierwszy post na forum, ale w zasadzie nie wiem do końca, gdzie szukać specjalistów, którzy mi w małym problemie pomogą.

 

Planuję kupić mieszkanie na osiedlu Mieszko w Warszawie. Dowiedziałem się jednak, że około 250 metrów od tego osiedla planowana jest budowa obwodnicy śródmiejskiej. Pomiędzy moim budynkiem a obwodnicą stoi dodatkowo całe osiedle Mała Praga, a za nim jeszcze jedno małe osiedle. Dyskusja jeszcze jest toczona co do ekranów akustycznych przy obwodnicy. Dodatkowo moje okna wychodzić będą na przeciwną do obwodnicy stronę budynku. Poniżej mój piękny rysunek poglądowy w paincie (obrazek.jpg; niebieski znacznik to moje mieszkanie na 4 piętrze), oraz link do filmiku dotyczącego budowy planowanej obwodnicy. W  34 sekundzie widać ulicę chrzanowskiego, przy której kończy się tunel obwodnicy.

Zastanawiam się jak myślicie, jak ta obwodnica będzie wpływać na poziom hałasu w mieszkaniu, które planuję kupić?

 

 

Byłbym bardzo wdzięczny za wszelką pomoc i opinie!

obrazek.jpg

Edytowano przez Adam Mrozik (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Wpływ hałasu na pewno będzie. Jednak raczej jako efekt przebywania w ogólnie głośnej okolicy, nie bezpośrednio dźwięków docierających z tej trasy. Tym bardziej, że budynek ma kształt podkowy. Duże znaczenie ma tu wysokość i ustawienie budynków oddzielających Pański budynek od obwodnicy, one będą tworzyć pierwsza barierę.

Uzasadniony będzie prawdopodobnie zakup okien i nawiewników okiennych o podwyższonej izolacyjności akustycznej (jeżeli okien w budynku jeszcze nie ma i można do nich dopłacić).

Najmniej korzystny będzie sezon letni, kiedy okna są często otwarte. Do tego w pewnych godzinach z pewnością będzie szczególnie intensywny ruch ciężarowy, a więc i większy hałas.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...