Skocz do zawartości

’’zmyłka” w instalacji wodnej


Recommended Posts

2 godziny temu, Piotruś007 napisał:

Co zrobić gdy w lokalu gdzie znajduje się łącznie osiem zlewozmywaków w różnych miejscach, gdy w jednym punkcie wyposażonym w baterie zmywającą z prysznicem kurek od wody cieplej jest odkręcony ( pracuje w tym miejscu osoba zmywająca ) we wszystkich innych punktach nie mam wody zimnej tylko ciepłą ???

Przy zakręconym pierwszym zmywaku w pozostałych wodę zimną masz, tak?

Link do komentarza
3 godziny temu, Piotruś007 napisał:

Co zrobić gdy w lokalu gdzie znajduje się łącznie osiem zlewozmywaków w różnych miejscach, gdy w jednym punkcie wyposażonym w baterie zmywającą z prysznicem kurek od wody cieplej jest odkręcony ( pracuje w tym miejscu osoba zmywająca ) we wszystkich innych punktach nie mam wody zimnej tylko ciepłą ???

A co się dzieje gdy odkręcisz wodę w innym miejscu niż w opisywanym zmywaku? czy w pozostałych punktach jest zimna woda?

Instalacja z jakich rur jest zrobiona? chodzi mi  z jakiego materiału i ewentualnie jakbyś to wiedział to i o ich średnicę.

Link do komentarza

Mnie się wydaje, że ciśnienie wody ciepłej jest wyższe - i to nie mało - i przy używaniu zmywaka woda ciepła zasuwa przez mieszacz baterii "pod prąd" do układu wody zimnej i innymi bateriami sobie leci...

 

Nie znam się, ale napisałem, a cooo...

 

 

Bardziej chodziło mi o wielkość baterii nad zlewami, niż o wielkość samych zlewów

Link do komentarza
9 minut temu, uroboros napisał:

Mnie się wydaje, że ciśnienie wody ciepłej jest wyższe - i to nie mało - i przy używaniu zmywaka woda ciepła zasuwa przez mieszacz baterii "pod prąd" do układu wody zimnej i innymi bateriami sobie leci...

 

Nie znam się, ale napisałem, a cooo...

Woda ciepła nie może mieć wyższego ciśnienia niż woda zimna, przecież pochodzi z jednego źródła.

 

24 minuty temu, Piotruś007 napisał:

Gdy mam zakręcona wodę na zmywaku w innych punktach wszystko jest Ok, ciśnienie tez jest dobre

instalacja jest z plastiku 

dziwne jest to ze gdy odkręcam ciepła wodę na zmywaku to w pozostałych punktach mam tylko ciepła wodę 

Pozostsle zlewy są różne od normalnych łazienkowych po trzy większe kuchenne

Wygląda na to, że instalacja jest źle wykonana, z jednej rurki są odgałęzienia na wszystkie punku a ostatni punkt -  zlewozmywak jest kończącym i dlatego dzieje się jak się dzieje. Odkręcając kran na końcu przyłącza z zimna wodą w zlewozmywaku woda idzie prosto do niego a pozostałe odgałęzienia nie maja tyle mocy aby woda do nich popłynęła.

3 minuty temu, MrTomo napisał:

Mnie też tak się wydaje.

Ale w jaki sposób miałoby być wyższe? przecież bojler jest podpięty do wody z wodociągu, czyli ciśnienie zimnej i ciepłej nie powinno znacznie odbiegać. Piszę nie powinno znacznie, bo w bojlerze przy podgrzaniu troszkę może sie ciśnienie podnieść.

Link do komentarza
51 minut temu, mhtyl napisał:

ostatni punkt -  zlewozmywak jest kończącym

 

51 minut temu, mhtyl napisał:

przecież pochodzi z jednego źródła.

 

51 minut temu, mhtyl napisał:

bojler jest podpięty do wody z wodociągu,

Czytaj Heniu, czytaj co pisze Piotruś...

 

A swoją drogą - Piotruś wrzucił temat, chce się dowiedzieć, my chcemy naprowadzić go, a on skąpi nam informacji... musimy ciągnąć go za język...

Jeśli to nie tajne, wrzuć szkic układu kuchni, gdzie jest zasilanie - piony wody, przypuszczalny przebieg rur z wodą...

 

30 minut temu, MrTomo napisał:

Trzeba popatrzec na manometry

Może wystarczy bardziej otworzyć zawór zimnej wody na zasilaniu kuchni...

8 godzin temu, Piotruś007 napisał:

nie mam wody zimnej tylko ciepłą ?

Ciepłą - tak jak na zmywaku - czy gorącą?

Link do komentarza
2 godziny temu, MrTomo napisał:

Alu tutaj ciepla woda jest z sieci miejskiej wiec kto wie. Trzeba popatrzec na manometry

 

1 godzinę temu, uroboros napisał:

Czytaj Heniu, czytaj co pisze Piotruś...

Faktycznie, umknęło to mojej uwadze:$

Link do komentarza
Dnia ‎18‎.‎11‎.‎2017 o 14:30, mhtyl napisał:

Woda ciepła nie może mieć wyższego ciśnienia niż woda zimna, przecież pochodzi z jednego źródła.

 

Wygląda na to, że instalacja jest źle wykonana, z jednej rurki są odgałęzienia na wszystkie punku a ostatni punkt -  zlewozmywak jest kończącym i dlatego dzieje się jak się dzieje. Odkręcając kran na końcu przyłącza z zimna wodą w zlewozmywaku woda idzie prosto do niego a pozostałe odgałęzienia nie maja tyle mocy aby woda do nich popłynęła.

Ale w jaki sposób miałoby być wyższe? przecież bojler jest podpięty do wody z wodociągu, czyli ciśnienie zimnej i ciepłej nie powinno znacznie odbiegać. Piszę nie powinno znacznie, bo w bojlerze przy podgrzaniu troszkę może sie ciśnienie podnieść.

Niestety nie jestem w stanie zdobyć żadnych planów tej instalacji, skoro zlewozmywak jest ostatnim kończącym punktem, a instalacja faktycznie jest zle zrobiona, to jak można to skorygować nie ,,prując'' ścian???

 

Link do komentarza
15 minut temu, Piotruś007 napisał:

Niestety nie jestem w stanie zdobyć żadnych planów tej instalacji, skoro zlewozmywak jest ostatnim kończącym punktem, a instalacja faktycznie jest zle zrobiona, to jak można to skorygować nie ,,prując'' ścian???

 

Może jakiś cud? Skoro niczego nie wolno ruszyć to może ktoś z różdżką...

Link do komentarza

Mo

3 godziny temu, Piotruś007 napisał:

jak można to skorygować nie ,,prując'' ścian?

Można od pionów puścić rury wierzchem, po ścianach - tylko pierwszy inspektor sanepidu zamknie Ci lokal...

Mógłbyś naszkicować ten lokal, ze wskazaniem pionu i układem zlewów i pokazaniem tego feralnego zmywaka...

 

No chyba, że jest to ściśle tajne :bezradny:

Link do komentarza
4 godziny temu, Piotruś007 napisał:

 jak można to skorygować nie ,,prując'' ścian???

Przez z kryzowanie tej baterii ostatniego zlewozmywaka, czyli wymiana dysz perlatorów na mniejszej średnicy otworki, wymiana  wylewki prysznicowej .

Zwiększy się ciśnienie wypływu, a zmniejszy wypływ, zużycie wody.

 

Drugi sposób to sztucznie podnieść ciśnienie we własnej wewnętrznej sieci na przyłączu w piwnicy ,  specjalna pompa hydroforowa, która służy do podnoszenia ciśnienia w sieci miejskiej.

 

Prysznic baterii zmywającej jest ustawiony na płukanie, czyli praktycznie zużywa samą zimną wódę z niewielką domieszką ciepłej, dlatego ciepłej starcza, a zimnej niet.   

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...