Skocz do zawartości

Historia edycji

MrTomo

MrTomo

Dnia 16.11.2017 o 14:58, Batman napisał:

Kupiłem sobie wentylator łazienkowy Vents 100 MT. Jest to wentylator z wyłącznikiem czasowym. 

2017-11-15 20.37.jpg

Producent według mnie nie powinien używać koloru żz do podłączenia LT, bo pomimo schematu, może wprowadzać to w błąd niedoświadczone osoby, które samodzielnie będą chciały go podłączyć.

MrTomo

MrTomo

Dnia 16.11.2017 o 14:58, Batman napisał:

Kupiłem sobie wentylator łazienkowy Vents 100 MT. Jest to wentylator z wyłącznikiem czasowym. Zastanawiałem się jak to jest skonstruowane i doszedłem do wniosku, że musi tam być jakiś akumulator, który daje prąd gdy wyłącznikiem na ścianie odłączę prąd. Jakież było moje zdziwienie, że akumulatora nie ma. Wychodzi na to, że trzeba przygotować jakoś instalację pod taki wentylator. Ja nic nie robiłem, tylko podłączyłem i... Wentylator się włącza ale jeśli zadam mu 2 minuty opóźnienia po wyłączeniu to on pracuje przez 2 minuty po czym się wyłącza. Tzn. wyłącza się samoczynnie po dwóch minutach od włączenia. Po tym jak mu odetnie prąd nie da się go ponownie włączyć. Nie pomaga wyłączenie bezpiecznika. W sumie nie wiem jeszcze co pomaga, ponieważ jak go wyjąłem z kanału, i podłączyłem na luźno (wiszącego przy ścianie) to znów dało się go uruchomić a te 2 minuty a później znów cisza. Podłączyłem brązowy kabel do L, ochronny do LT a niebieski do N - tak jak na zdjęciu. Czy da się coś z tym fantem zrobić? Bo wychodzi na to, że działa odwrotnie - nie przestaje działać po określonym czasie od wyłączenia tylko przestaje działać po określonym czasie od włączenia i to bez możliwości powtórnego włączenia.

2017-11-15 20.37.jpg

Producent według mnie nie powinien używać koloru żz do podłączenia LT, bo pomimo schematu, może wprowadzać to w błąd niedoświadczone osoby, które samodzielnie będą chciały go podłączyć.

×
×
  • Utwórz nowe...