Skocz do zawartości

Projekt budowy domu, a kosztorys.


Recommended Posts

Dzień Dobry. Mam pytanko, a mianowicie razem z żoną posiadamy działkę budowlaną 800m2 i chcielibyśmy rozpocząć budowę domu. Po długich przemyśleniach i poszukiwaniach w końcu udało nam się wybrać projekt domu  http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/23568-dom-w-turkusach-g2.html , moje pytanie brzmi czy za kwotę która jest w kosztorysie czyli 392 500 zł, uda nam się zbudować ten dom. Chciałbym nadmienić, iż będzie to budowa naszego pierwszego domu (i pewnie ostatniego :-)) i nie mamy żadnego doświadczenia w branży budowlanej.

 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Ja powiem inaczej jak sobie przejrzycie projekty na stronach pracowni projektowych i podane ceny kosztorysy (chociaż nie wszędzie są dostępne) to możecie zakładać, że są to ceny uśrednione tak więc da się i taniej i drożej. Na pewno duże miasta to ogromny problem aby zmieścić się w kosztach za fachowców więc blisko 50% inwestycji. Z drugiej strony jak ktoś będzie budował sporo rzeczy sam, a do tego postara się kupować materiały jak ich cena jest atrakcyjna przykład bloczki kupione w zimę to w moim przypadku był koszt o 20% niższy aniżeli w sezonie, a to już idzie w tysiące złotych tu, tam i można się zmiesić w kosztorysie.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...