Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Odkurzacz centralny - nie dajmy się naciągnąć na dodatkowe gniazda


Recommended Posts

Radzimy nie przesadzać z ilością gniazd! Wykonawcy często po prostu naciągają inwestorów. Zamiast dodatkowych gniazd, lepiej kupić dłuższy wąż - mówi Wiktor, Czytelnik Budujemy Dom.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/centralne-odkurzanie/a/16347-odkurzacz-centralny-nie-dajmy-sie-naciagnac-na-dodatkowe-gniazda

Link to postu
 • 1 miesiąc temu...

Ceny gniazd s różne, zależy do jakości, czasem koloru, materiału wykonania.

U nas zwykle wachają się pomiędzy 25-200zł

Ale zgodzę się z tym, że nie ma co przesadzać z ich ilością. Im ich więcej tym szczelność instalacji może spadać oraz oczywiście potrzeba odkurzacza o większej mocy.

Pozdrawiam, 

Agnieszka MTC

Link to postu
 • 5 miesiące temu...

Optymalne rozmieszczenie gniazd w instalacji odkurzacza centralnego jest kwestią bardzo subiektywną. To co może być wygodne dla mnie, nie koniecznie musi być wygodne dla kogoś innego.

Wykonując projekt wstępny dołączany do oferty opieramy się na własnym doświadczeniu. Zazwyczaj proponujemy wąż 9 m (gdyż dłuższy jest niezbyt wygodny przy przenoszeniu) oraz planujemy gniazda w miejscach pozwalających na obsłużenie jak największej powierzchni/ilości pomieszczeń (jedno wpięcie węża i posprzątanie kilku pomieszczeń uważamy za wygodniejsze niż przepinanie węża z gniazda do gniazda).

Po napisaniu zapytania z dołączonym projektem domu na adres santech@santech.com.pl odeślemy wstępny projekt instalacji wraz z wyceną, który zawsze później można skonsultować z naszym działem projektowym, co na pewno pozwoli na osiągnięcie idealnego rozwiązania.
Polecamy również zapoznać się z instrukcją projektowania zamieszczoną na stronie http://www.santech.com.pl/odkurzacze-centralne/materialy-do-pobrania, dzięki której można w prosty sposób zapoznać się z pewnymi mankamentami planowania takiej instalacji.

Link to postu
 • 1 rok temu...
Gość Expert
Niekoniecznie monter proponując nam większą liczbę gniazd chce nas naciągnąć na większe koszty, może chce aby sprzątanie było komfortowe? 12 metrowy wąż wcale nie jest komfortowy w sprzątaniu. Lepiej gęściej rozmieszczone gniazda i możliwość sprzątania krótszym wężem, na pewno wąż 9 lub 7 metrowy jest wygodniejszy. Jednak instalacje centralnego odkurzania już są na tyle rozwinięte, że nie ma potrzeby chodzić aby chodzić po domu z 7 czy 12 metrowym wężem, najwygodniejszym rozwiązaniem na rynku jest instalacja Hide a Hose - wąż schowany w ścianie - bezkonkurencyjne rozwiązanie.
Link to postu
 • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry, czy cena 300 zł za punkt, wykonania kompletnej instalacji z materiałem, projektem i robocizną jest racjonalna ? W średniej wielkości domu, czyli ok. 150 m2 będzie zazwyczaj 4-5 punktów, to daje cenę 1200 zł do 1500 zł. Cena ta zawiera przewierty przez strop, wykonanie bruzd, poprowadzenie elektrycznej instalacji sterującej od każdego gniazda do jednostki centralnej. Około połowa tej kwoty, to koszt materiałów. Cena wydaje się być uzasadniona, tym bardziej, że często jest to dopiero baza do negocjacji z wykonawcą. 

Z drugiej strony, taką instalację można położyć we własnym zakresie, jeśli ktoś ma czas i odnajdzie przyjemność w pracy wykonanej własnymi rękami. Stosowne instrukcje montażu są łatwo dostępne, np. https://aerovac.pl/aerovac-do-pobrania/ . Chętnie pomożemy w rozplanowaniu instalacji.  

 

Pozdrawiamy

aeroVac - odkurzacze centralne

www.aerovac.pl

 

aeroVac instrukcja montażu i wyceny.pdf

Link to postu
 • 1 miesiąc temu...
Za całą instalację do domu 130m2 (rurki, kolanka, gniazda, szufelka) zapłaciłem niecałe 300zl. Montaż jest prosty, wiec we własnym zakresie. Za co tu tyle płacić ?? No chyba, że to jakiś osprzęt z górnej półki ...
Link to postu
 • 1 miesiąc temu...
 • 1 rok temu...
Gość Paweł
6 lat temu, budując dom, wykonałem instalację do odkurzacza centralnego. Na tą chwilę nie widzę sensu tej instalacji. Czasy się zmieniły. W tej chwili najlepszym zestawem do sprzątania jest robot sprzątający + odkurzacz bezprzewodowy. Te urządzenia już są bardzo dopracowane. Za podobną cenę do odkurzacza centralnego będą to najwyższej klasy urządzenia a wygoda nieporównywalna, do tego posprzątane na mokro z mopowaniem.
Link to postu

Dobrze przedmówca gada... ja nie byłem świadomy i rok temu się dałem namówić.... ale całe szczęście, że tylko na instalację do odkurzacza centralnego.

Trochę szkoda bo za cenę instalacji (2400pln) miałbym porządny odkurzacz bezprzewodowy. Ale już na "jednostkę centralną" się namówić nie dam (4000pln) :P

Link to postu

Tak to sobie można debatować, gdy się mieszka w domu parterowym. Wyobraźcie sobie duży dom klikupiętrowy, basen, duży ogród etc. W domu sprząta osoba wynajęta i tak biega po tych pietrach. Człowieka stac na luksusy, instalację alarmową, a nie zamontował instalacji centralnego odkurzania. A przecież też mógł nie instalować systemu alarmowego tylko 2 dobermany mogły biegać od bramy do garażu :). Teraz już rozumiecie?

Link to postu
4 minuty temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Tak to sobie można debatować, gdy się mieszka w domu parterowym. Wyobraźcie sobie duży dom klikupiętrowy, basen, duży ogród etc. W domu sprząta osoba wynajęta i tak biega po tych pietrach. Człowieka stac na luksusy, instalację alarmową, a nie zamontował instalacji centralnego odkurzania. A przecież też mógł nie instalować systemu alarmowego tylko 2 dobermany mogły biegać od bramy do garażu :). Teraz już rozumiecie?

No z takiej perspektywy na to nie patrzyłem.... może i masz rację i jakiś sens takiego odkurzacza jest :)

Link to postu
4 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Wyobraźcie sobie duży dom klikupiętrowy, basen, duży ogród etc.

Wyobrażam sobie :yahoo: 

I wyobraźnia podpowiada mi, że właściciel kilkupiętrowego dużego domu z basenem i dużym ogrodem ma kasę na odkurzacz bardzo dopracowany bezprzewodowy na każdym piętrze, robot sprzątający z bazami na każdym piętrze, a wynajęta osoba sprzątająca i tak biega po piętrach, ale nie wyciąga i nie chowa plączących się pod nogami węży od centralnego odkurzacza! 

 

I ta kasa na odkurzacze bezprzewodowe na każdym piętrze nie jest porażająco większa niż koszt instalacji i jednostki centralnej :scratching:

 • Lubię to 1
Link to postu
 • 3 tygodnie temu...
 • 5 miesiące temu...
Polecam Cyclo Vac - innowacyjne rozwiązania, same odkurzacze bardzo estetyczne i wydajne. A co najwazniejsze w AirVac Polska kapitalna usługa montażu przez specjalistów, którzy pomogą zarówno wybrać jak i później zamontować sprzęt.
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
 • Utwórz nowe...