Skocz do zawartości

Jak usprawnić wentylację grawitacyjną?


Recommended Posts

Pytanie z formularza ze stronyhttps://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

 

  1. Mam okna trzyszybowe, gdzie jest mikrowentylacja, ale zbyt mocno wychładza pokoje. Chciałem zamontować nawiewniki okienne w sypialni, salonie oraz nie wiem czy w kuchni, gdzie jest okap i kanał grawitacyjny oddzielny. Jaki typ wybrać, ciśnieniowe czy higrosterowane?
  2. W łazienkach jest wentylacja grawitacyjna sufitowa, jest słaba cyrkulacja kanałami, które wyjście mają na dach poprzez kominki wentylacyjne firmy Creaton. Chciałbym to zmienić poprzez zamontowanie wentylatora sufitowego - proszę o dopowiedz czy takie rozwianie jest dobre lub proszę zaproponować inne.
Link do komentarza

Ad. 1 Higrosterowane zapewniają lepszy komfort wentylacji dostosowując przepływ do warunków wilgotnościowych w pomieszczeniu.  Wyciąg nadkuchenny  wymaga zapewnienia dopływu dużej objętości powietrza  i wtedy (przy dłuższym jego funkcjonowaniu) należy korzystać z mikrowentylacji lub dodatkowego nawiewnika sterowanego ręcznie.

Ad 2 . Wentylator w łazience uruchamiany okresowo zapewni intensywną,  choć krótkotrwałą wymianę powietrza.Poprawienie ciągłej wentylacji zapewni zainstalowanie tzw. wentylacji hybrydowej - sterowanego wentylatora dachowego o regulowanej wydajności.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...