Skocz do zawartości

Austria Email ???? Co to za firma


Gość gawel

Recommended Posts

Witam ! Jestem na ostatniej prostej, aby stać się szczęśliwym posiadaczem PC do CUW. Trochę o tym pisałem w tym wątku i to jest jego finał. 

 

Przetarg na montaż PC CUW wygrała firma Sanito z WArszawy, a pompa która ma być zamontowana to POMPA CIEPŁA DO WODY UŻYTKOWEJ austria email WPA 303 ECO 2, I w związku z tym mam pytanie o doświadczenia z firmą Sanito jako wykonawcą, jak również z Dostawcą PC CUW firmą Austria Email. Mam możliwość jeszcze wycofać się z inwestycji ale juz tylko kilka dni. Wdzięczny będę za sugestie i opinie.

Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Parametry pracy dość typowe dla tego rodzaju urządzeń. Jednak w katalogu podano moc i COP tylko dla temperatury powietrza zewnętrznego +20°C. Radzę dopytać o te wartości przy niższej temperaturze, np. +15, +7, 0 i -7°C. COP czyli sprawność pompy, a w efekcie koszty jej eksploatacji, mogą się drastycznie różnić.

Jeżeli sprzedawca nie jest w stanie przedstawić tego rodzaju danych to mamy bardzo poważny sygnał ostrzegawczy.

PS. Z tej firmy mam zbiornik akumulacyjny, ale to zupełnie inny poziom techniczny niż pompa ciepła :)

Link do komentarza

Dziękuję za odpowiedź, jakkolwiek drastyczny ten wzrost zużycia prądu nie będzie to COP większy mniejszy niż 1 nie będzie więc nie ma co tragizować. Jak dla mnie 300 l cuw na 2 osoby to świat i ludzie. 

 

"PS. Z tej firmy mam zbiornik akumulacyjny, ale to zupełnie inny poziom techniczny niż pompa ciepła" ale jaki ten poziom bo nie rozumie?

Link do komentarza

Zbiornik jest dobry. Jednak zrobić emaliowany zbiornik na wodę grzewczą to zupełnie co innego niż zrobić pompę ciepła, czyli dość skomplikowane urządzenie. To miałem na myśli.

A różnicy w COP bym nie lekceważył. Spadek z deklarowanego 4 do 2 oznacza jednak dwukrotne zwiększenie zużycia energii elektrycznej.

Tak na marginesie, cena 2400zł jest bardzo niska jak za pompę ze zbiornikiem 300 l.

Link do komentarza
5 godzin temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Zbiornik jest dobry. Jednak zrobić emaliowany zbiornik na wodę grzewczą to zupełnie co innego niż zrobić pompę ciepła, czyli dość skomplikowane urządzenie. To miałem na myśli.

A różnicy w COP bym nie lekceważył. Spadek z deklarowanego 4 do 2 oznacza jednak dwukrotne zwiększenie zużycia energii elektrycznej.

Tak na marginesie, cena 2400zł jest bardzo niska jak za pompę ze zbiornikiem 300 l.

 

Powtórzę : akkolwiek drastyczny ten wzrost zużycia prądu nie będzie to COP większy mniejszy niż 1 nie będzie więc nie ma co tragizować pompa nie zużyje więcej prądu niż grzałka, bo jest również i grzałka 1,5 kw którą mam w obecnym bojlerze.

5 godzin temu, bajbaga napisał:

Ps. Cena detaliczna około 2.000 euro.

ciekawe brutto czy netto? Jeżeli brutto, to ok 9000 zł + montaż. Gmina w projekcie na pompę przewidziała 12000 zł.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Tadam i tak się stałem szczęśliwym posiadaczem i testerem, takiego urządzenia. Mnie kosztowało w ramach Programu UE /OZE 3300 zł na gotowo UG dołożył 10 000. Jak na razie to grzeje to może nie za szybko ale z 2 strony tej wody jest 300l :yahoo:

tak na szybko sama PC pobiera 0,44 kw Gdyby pracowała tylko na II taryfie przez rok szacowany koszt cuw wynosi:

0,44 kwx10x30 dnix0,24 zł/KWh= 31,68 zł/ miesiac

lub 380,16 / rok

 

Zobaczymy jako to się w praktyce okaże.

 

IMG_0609.JPG

IMG_0611.JPG

Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Ok sam jestem ciekawy jak to będzie.

6 godzin temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Tyko ta cena z dotacją (ponad 13 000 zł) jest strasznie zawyżona. Te pompy kosztowały normalnie ok. 8000 zł. Ktoś przy tej okazji nieźle zarabia. A pieniądze z dotacji w połowie się marnują (zresztą jak zwykle).

Może i tak ale to jest cena łącznie z transportem, osprzętem i robocizna, materiałami instalacyjnymi oraz 3-letnim serwisem gwarancyjnym a także dostosowaniem mojego domu i instalacji do montażu. Takie pace same się nie wykonają i nie są za darmo.

Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Cóż mija tydzień od montażu mojej PCUW . Jestem mega zadowolony, faktycznie 300 l ciepłej wody to jest prawdziwy komfort, początkowo myślałem że po co mi to ale dzięki takiej pojemności PC pracuje tylko na taryfie nocnej. Jak na razie pomimo siarczystych mrozów wszystko działa jak powinno. Jak na razie polecam wszystkim.

Link do komentarza
  • 3 lata temu...

3,5 roku po tym jak się stałem wątpiącym posiadaczem PC cwu mogę powiedzieć że jestem mega zadowolony. Komfort wody jak w bloku ale taniej zużycie prądu roczne ok 670 kWh , dla porównania bojler konsumował 3000 Kwh. Dla sceptyków urządzenie nie wymaga serwisu ani dolewania czynnika. Działa tylko na sprężarce, grzałka jest wypięta. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...