Skocz do zawartości

Jak wyrównać ściany


megg

Recommended Posts

Witam, Jak wyrównać ściany w bloku z wlk płyty? Stare tynki w niektórych miejscach słabo sie trzymają (możliwe ze przy malowaniu bedą chciały odpadać). Czy od razu je zerwać w tych miejscach i wyrównać nowà zaprawa?

Poza tym w całym domu tynki są nierówne (jak to kiedyś robiono). Czy inwestować w gładź? Czy g-k? Napewno g-K sie wszędzie nie da. Moze farba maskująca wizualnie nierówności? Fajnie by było zeby te ściany wreszcie zaczęły wyglądać estetycznie- jak na dzisiejsze standardy ;) 

Link do komentarza

Będzie dużo wilgoci, bo MUSI być :bezradny: Wszystko musi wyschnąć, bo każda operacja odbywa się z mokrymi materiałami - przy działającej wentylacji nie powinno być problemów.

Alternatywą jest... nierobienie remontu!

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Z gładzi jak juz przygotujesz ścianę pod jej położenie mogę polecić Acryl Putz, bardzo fajnie się nią szlifuje oraz jest niedroga. Występuje w wielu wariantach. O zaprawie sam się dowiedziałem całkiem niedawno jak musiałem zmierzyć się z problem płytk gk, też myślałem, że tą pierwszą warstwą jest właśnie gładź.

Link do komentarza

Szanowny Panie,
 

zgodnie z wcześniejszymi poradami internautów, konieczne będzie usunięcie starych łuszczących się tynków, a następnie odpylenie i zagruntowanie podłoża – zakres prac do wykonania jest więc spory. Tam, gdzie stare tynki są w dobrym stanie można ograniczyć się do oczyszczenia powierzchni i jej zagruntowania np. ACRYL-PUTZ® GU 40 Grunt polimerowy uniwersalny. Kolejny krok to nałożenie gładzi ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ. Trzeba pamiętać, że bez usunięcia nierównych tynków, tak wykończona powierzchnia nie będzie idealnie równa. Można jednak wówczas zastosować matową farbę, która maskuje optycznie niedoskonałości podłoża – Śnieżka Super Matt.

 

Pozdrawiam serdecznie,

E-rzecznik FFiL Śnieżka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...