Skocz do zawartości

Rzeczywistość przed budową


Recommended Posts

Witam serdecznie,

proszę o wyrozumiałość, ponieważ jest to mój pierwszy post na forum. Przeszperałam fora, artykuły itp i powiem szczerze, że "mózg mi się zlasował".

Posiadamy z mężem działkę, która widnieje w KW jako grunt orny. Chcielibyśmy postawić dom. I tu rodzi się pytanie - czy na takim gruncie ornym w mieście się da? Kolejna kwestia, to opisywane "pole" jest bardzo duże, więc chcielibyśmy wydzielić z tego kawałek (dla mniejszych podatków bo pewnie działka budowlana a grunt orny to są inne kwoty). Jak wygląda załatwianie takiego wydzielenia kawałka? Grunt orny ma ok 8000m2, a my chcielibyśmy wydzielić działkę do max 2000m2. Rozumiem, że po takim wydzieleniu dochodzi dopiero do możliwości przekształcenia tej wydzielonej działki jako działkę z możliwością zabudowy? Dodatkowa kwestia to media. Dojazd jest za pomocą drogi nieutwardzonej, a obok tej działki na której chcielibyśmy się budować jest już sąsiad z wodą i prądem. Czy w takim wypadku dostęp do mediów odbywałby się gdzieś od działki sąsiada, czy od drogi głównej, prowadzącej do tej drogi nieutwardzonej? Do drogi głównej jest jakieś 140m. Kolejna sprawa to już pozwolenie ( o ile po drodze nie ma już nic, co trzeba załatwić) Co w takim wypadku potrzeba mieć dodatkowo? Czy ktoś miał podobną sytuację z działką jak my i krok po kroku mógłby opisać co trzeba załatwić i gdzie i w jakiej kolejności oraz jakie są tego koszty?

Chcielibyśmy ruszyć z budową na wiosnę 2018, ale czy to jest w ogóle w takim stanie, jakim jest teraz działka, możliwe?

Bardzo proszę o pomoc.

Link do komentarza

Piszesz tak jakbyś była w temacie budowlanym a jednak z treści wychodzi na to że nie masz zielonego pojęcia.

Nikt Ci tu nie napisze co możesz a co nie nie, zlituj się z takimi pytaniami. najpierw trzeba udać się do gminy po WZ albo wypis z MPZP.

jak uzyskasz WZ dla tej działki albo wypis z MPZP wtedy możesz zadawać kolejne pytania na które będzie można konkretniej niż do tej pory odpowiedzieć.

Link do komentarza

Z jednej strony autorka jest szczera i ok, ale to nie jest tak prosto jakby np chciała porady jak począć dziecko łatwiej by było wyjaśnić i wkleić jakiś fajny filmik a tak to na prawdę nie wiem O.o

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...