Skocz do zawartości

Nasady kominowe - rodzaje, montaż, konserwacja


Recommended Posts

  • 2 miesiące temu...
Owszem jeśli komin wentylacyjny jest wykonany błędnie i wyprowadzony jest po ścianie zewnętrznej budynku taki komin będzie niestety narażony na skraplanie się pary wodnej a w okresie zimowym na jego zniszczenie w czasie mrozów poprzez nagromadzany się wewnątrz wkładu lód powstały na skutek parującej i zamarzającej wody pary wodnej.Taki wkład powinien być wykonany wedle standardów i być wykonany poprzez izolacje termiczna
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Czy montuje się takie nasady na przewodzie wentylacyjnym doprowadzającym świeże powietrze do pieca? Mój dom - stare budownictwo typu bliźniak - mam dwa ciągi wentylacyjne (podwójne). W jednym jest połączony z sąsiadem i: jeden kanał - odprowadzenie spalin obok - doprowadzenie świeżego obok odprowadzenie spalin sąsiada obok - doprowadzenie świeżego W drugim podobnie, lecz jeden jest używany jako wywiew z okapu kuchennego a drugi dostarcza świeże. Co w takim przypadku najlepiej zamontować?
Link do komentarza
31 minut temu, Gość Rafał napisał:

Czy montuje się takie nasady na przewodzie wentylacyjnym doprowadzającym świeże powietrze do pieca? Mój dom - stare budownictwo typu bliźniak - mam dwa ciągi wentylacyjne (podwójne). W jednym jest połączony z sąsiadem i: jeden kanał - odprowadzenie spalin obok - doprowadzenie świeżego obok odprowadzenie spalin sąsiada obok - doprowadzenie świeżego W drugim podobnie, lecz jeden jest używany jako wywiew z okapu kuchennego a drugi dostarcza świeże. Co w takim przypadku najlepiej zamontować?

Niezwykle ciekawe rozwiązanie - nawiew przez komin przy grawitacyjnym odprowadzeniu spalin? Istniejące kanały wentylacyjne służą faktycznie  do odprowadzenia powietrza i oczywiście zamontowanie nasad może poprawić ciąg. Natomiast nawiew do kotła muszą zapewniać tzw. zetki wyprowadzone przez ścianę domu.

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...