Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
s77

zgłoszenie zakończenia budowy

Recommended Posts

Jak w temacie co jest potrzebne do takiego zgłoszenia do starostwa i kto coś kontroluje (jeśli wogóle) fizycznie po zakończeniu budowy?
Chodzi mi o zgodność z projektem itp., czy tylko kier. bud. oświadcza że dom został wybudowany zgodnie z gotowym-typowym projektem?
jak to jest? ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawiadomienie o zakończeniu budowy należy złożyć na 21 dni przed rozpoczęciem użytkowania domu w powiatowym inspektoracie nadzoru budowlanego, dołączając dziennik budowy, oświadczenie kierownika budowy o zakończeniu robót zgodnie z projektem i uporządkowaniu terenu, geodezyjną inwentaryzację powykonawczą oraz protokoły odbioru instalacji.

W razie dokonania zmian w projekcie, które nie powodują konieczności ubiegania się o nowe pozwolenie na budowę (tzw. zmiany nieistotne), do zawiadomienia należy dołączyć kopie rysunków i opisu zatwierdzone przez projektanta. Jeśli w podanym terminie inspektor nie zgłosi sprzeciwu w formie decyzji, można przystąpić do użytkowania domu. Dom można również zasiedlić przed ostatecznym zakończeniem prac budowlanych, np. gdy wykończona jest tylko część pomieszczeń. W takim przypadku zgłoszenie odbioru częściowego powoduje przeprowadzenie przez inspektora nadzoru obowiązkowej kontroli.

Źródło: https://budujemydom.pl/porady/200_jakie_formalnosci_powinienem_zalatwic_po_zakonczonych_pracach_budowlanych/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...