Skocz do zawartości

Działka z rurociągiem, co zrobić


marta9marta

Recommended Posts

Dzień dobry,
Zwracam się do Państwa z prośbą o rozwianie moich wątpliwości
Posiadam ogródek działkowy, który po przekształceniach i wydzieleniu z wspólnoty działkowej stał się działką budowlaną, na miejscowym planie oznaczoną jako teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Jednakże około 2000 roku przez działkę i tuż obok niej poprowadzono gazociąg wysokiego ciśnienia DN400 i rurociąg naftowy DN250. W efekcie żeby zachować odległość 15m od osi rurociągu naftowego i 4 od gazowego linie zabudowy omijają moją działkę tworząc taki tunel bez zabudowy. Rozumiem, że działka ogólnie jest beznadziejna i nic poza parkingiem tam nie zrobię ale jednak szukam opcji, I teraz mam następujące pytania:
1. Na działce stoi domek działkowy drewniany na betonowym fundamencie z częściowym podpiwniczeniem. Oczywiście wg nowego planu nie powinien tam wogóle się znajdować. Czy jakiekolwiek zgłoszenia o chęci robienia na tej działce czegokolwiek nie spowoduje, że będę musiała ten dom usunąć? (dodam, że powstał dużo przed rurociągami- ok 1980)
2. Czy jeśli ten dom już stoi to czy można pokusić się o jego przebudowę wraz z dobudową piętra? (tylko w obrysie domku)
3. Jak to jest z ustawieniem na takim terenie obiektu niezwiązanego z gruntem, np czegoś na kształt kontenera mieszkalnego który defacto stałby zawsze ale miałby opcje przesuwania bo stałby na nóżkach na płytach betonowych. W miejscu gdzie mam mały trójkąt bez strefy kontrolowanej rurociągu mogłabym chyba wyciągnąć przyłącza tak by podłączyć kontener.
4. Czy fakt posiadania rury zakazuje mi nadwieszanie się nad nią np piętrem? Konstrukcja niczym mostu- słup z jednej z drugiej na terenie poza strefą a dom wisi nad strefą na wys 1 kondygnacji
PS. Dodaje rysunek planu, czemu strefa kontrolowana rurociągu naftowego (niebieskie) jest mniejsza ale linia zabudowy rysowana jest dopiero 15m od osi?
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi
Pozdrawiam serdecznie

IMG_0594.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...