Skocz do zawartości

Kratka sciekowa z wejsciem fi 50 (zdjecie )


deepack16

Recommended Posts

16 minut temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Powinien się zmieścić typowy niski syfon wannowy. Tylko koniecznie w wersji z przelewem! Ten powyżej jest bez przelewu, do brodzików.

W opisie jest jasno napisano, że to syfon do wanny Syfon do wanny wolnostojącej ekstra wąski

Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 1.11.2017 o 11:04, deepack16 napisał:

Witam mam taki problem

W jakim stanie jest Twoja łazienka - w trakcie remontu, powstawania...

Przekręć wannę o 180 stopni, funkcje jej się nie zmienią, a będziesz miał pole do manewru z dostępem do odpływu.

Naszkicuj jakie położenie masz tego wyjścia do kanalizacji, tzn czy rurka wystaje ponad posadzkę, gdzie jest pion kanalizacyjny, do którego woda ma odpływać... zrób jakieś fotki, to nie boli...

 

 

6 godzin temu, mhtyl napisał:

Kup sobie coś takiego.

 

Dnia 1.11.2017 o 11:04, deepack16 napisał:

wejscie do kanalizy jest zaraz pod odpływem z wanny 

mhtyl, tą harmonijkową rurką, na pewno z przedłużeniem należałoby zrobić kółko, zakończyć kolankiem 90 stopni, żeby wprowadzić do wylotu w podłodze - a na to nie ma miejsca...:bezradny: bo odpływ z wanny jest nad wylotem - a tam MUSI się znaleźć i proponowany przez Ciebie syfon, no i to kolanko...

Link do komentarza

Gwoli ścisłości. Na 2 zdjęciu jest tzw. pół-syfon - część łączona z z firmowym odpływem z wanny o różnej konfiguracji (korek automatyczny, kratka , przelew) a element na foto pełni tylko funkcję zamknięcia wodnego.  Co do odprowadzenia - faktycznie podłączenie przy takim ustawieniu będzie kłopotliwe, ale rozwiązanie z wpustem podłogowym to zły pomysł. W razie zatkania rury cała woda z wanny wypłynie do łazienki. Jęli wanna symetryczna sugerowany powyżej obrót rozwiąże problem. Można poszukać w internecie nietypowych syfonów np.  z niemal współosiowym dopływem i odpływem - spotyka się najdziwniejsze rozwiązania.

Link do komentarza
35 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

rozwiązanie z wpustem podłogowym to zły pomysł.

Takie rozwiązanie było stosowane w latach siedemdziesiątych i jeszcze późniejszych - o większych "potopach" nie słyszałem...

Sam początkowo, po "dostaniu" służbowego mieszkania tak miałem urządzony odpływ z brodzika...

W czasie remontów łazienek likwidowałem takie rozwiązania, spinając "na krótko" wannę czy brodzik z przebudowaną kanalizacją.

Jeśli wanna jest nieobudowana i nie znajduje się na parterze wieżowca - większego zagrożenia nie przewiduję...

Link do komentarza
45 minut temu, uroboros napisał:

 Jeśli wanna jest nieobudowana i nie znajduje się na parterze wieżowca - większego zagrożenia nie przewiduję...

Ja mam parter i wejscie do kanalizy (do rury zbiorczej) niemal na poziomie posadzki. Proszę se wrzucić w google hasło "syfon poziomy" i pooglądać obrazki. Do wyboru, do koloru. Wylot z brodzika miałem w odległości 180 cm od rury i tylko 2 - 3 cm spadku. Musiało się zmieścić. I działa!

Czyli nawet na parterze nic nie wypłynie bo rury biegną do piwnic i nawet głębiej.

Link do komentarza

Wana jest prawie cala obudowana 

Jest wejscie na szerokie na 35 cm wysokie na 7 cm moge wsadzic tylko rece i grzebac 

Rura od kanalizy jest 2 cm przesunieta w lewo od wylewu z wanny od rury kanalizacyjnej a wylewu wanny jest 12 cm wysokosci 

chciałem kupić cos takiego http://allegro.pl/kratka-sciekowa-10x10cm-fi50-pionowa-metal-i6938082378.html

 i w tym musze wykroić dziure na odpływową rurke z wanny ala zdjecie dodaje 

Jak bym zdjał ta metalowa pokrywke z wycietymi rowkami to bym znów czul zapachy bo ona ma wbudowany zamykacz syfonu 

chyba ze znacie jakies inne 

A ten syfon poziomy wogole mi nie pasuje bo nie mam jak go zamontować 

Dodam ze mieszkam na parterze w kamienicy 

Pamietam ze kiedyś miałem taka kratke na srodku łazienki w bloku aby mieszkania nie zalało 

601252-2.jpg

Dodam zdjecia jak to teraz wyglada 

Wynajmuje mieszkanie i nie ma mozliwosc zmiany wanny itp właściciel nie wymieni tego sam bo sie nie zna i go nie ma wyłacznie pokryje koszty ala syfonu 

IMG_20171102_180804.jpg

IMG_20171102_180755.jpg

IMG_20171102_180732.jpg

IMG_20171102_180659.jpg

Dodam ,że w tej ala wannie brany jest tylko prysznic wiec woda spływa non stop 

Ostatnie pytanie jak takie cos zamontować ? 

https://coolmarket.pl/pl/p/Syfon-do-skroplin-poziomypionowy/1277

Link do komentarza

Z tego co widać na fotkach to spokojnie można zamontować "normalny" syfon, jest tam sporo miejsca aby go tam wcisnąć.

Można spróbować dać syfon od brodzika

hydro-era-produkt-67.jpg

Albo taki

559039432_1_644x461_syfon-do-wanny-klik-

Z  podłogi trzeba by było dać kolano 45 stopni lub 90 stopni a ze syfonu harmonijkę i nie ma bata aby to nie działało prawidłowo i nie przeciekało. Trzeba trochę improwizować przy tak nieszablonowych rozwiązaniach.

 

Link do komentarza
59 minut temu, deepack16 napisał:

Wana jest prawie cala obudowana

Sorry Winnetou, ale jak chciałem zrobić porządnie to nie próbowałem ucierać doopy szkłem tylko rozwaliłem te stare płytki, poskładałem wannę jak książka pisze, przy okazji wymieniłem rury do wody na plastiki żeby mi rdza nie ciekła po wannie i mam święty spokój. Półśrodki zawsze kończą się półsr...czką.

Link do komentarza
1 godzinę temu, retrofood napisał:

Ja mam parter i wejscie do kanalizy (do rury zbiorczej) niemal na poziomie posadzki.

 

Nie do końca się zrozumieliśmy...

2 godziny temu, uroboros napisał:

wanna jest nieobudowana

Widać kiedy woda nie płynie tam, gdzie powinna...

2 godziny temu, uroboros napisał:

znajduje się na parterze wieżowca

Jak zatka się rura w piwnicy, to wszystkie goowna wypłyną do łazienki...

 

Takie zagrożenia widziałem pisząc o zostawieniu kratki ściekowej pod wanną...

 

A po obejrzeniu dodanych zdjęć widzę, ze spokojnie da się umieścić tam taki syfon, jaki pokazał w poście #2 mhtyl i odprowadzić odpływ w kólko (czy to za pomocą połączonych kolanek fi 50 mm, czy też rurą harmonijkową), i - tak jak pisałem - kolankiem 90 stopni wprowadzić w odpływ kanalizacji. Wysokość - według zdjęcia - jest wystarczająca.

 

Od zamieszczenia tych zdjęć należało rozpocząć temat :zalamka:

 

5 minut temu, retrofood napisał:

Półśrodki zawsze kończą się półsr...czką.

Weź pod uwagę, że autor tematu wynajmuje lokal i nie bardzo może i chce inwestować kasę...

Twoje podejście jest nadzwyczaj słuszne, ale spowodowałoby konieczność remontu całej łazienki - a tu chodzi tylko o to, żeby nie ciekło i nie śmierdziało na czas wynajmu lokalu...

 

Link do komentarza
2 minuty temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

w każdym z miejsc połączeń można go obracać

:icon_eek:

Przyjrzyj się, jakie położenie na wlot do syfonu, jego wylot i jak położony jest wylot  wanny oraz wlot do kanalizacji...

Przyjrzyj się, jakie możliwości ma ten "wszyskowyginający się" syfon...

Stawiam flaszkę dobrej wódki, jak bez harmonijki albo przynajmniej czterech kolanek fi 50 wylejesz wodę z wanny :icon_mrgreen:

Link do komentarza

Musisz zastosować "przedłużacz" z rury harmonijkowej o długości ok 50 cm, wygiąć ją w łuk, zakończyć kolanem 90 stopni i to kolano wetknąć w rurę w podłodze. Bardziej porządnie byłoby, abyś te łuki wykonał z kolan fi 50 mm o różnych kątach... W takim przypadku brałem w hurtowni ( a teraz można w markecie budowlanym, w którym przyjmują zwroty zakupionych i nie wykorzystanych elementów) po kilka sztuk kolanek o różnych kątach i kombinowałem różne ich układy - do skutku... Da się !

Link do komentarza

Jeśli nie taką rurę, to jakieś redukcje w jedną, albo w drugą stronę... Musisz udać się do jakiegoś sklepu i pytać sprzedawcy co tam maja i na miejscu - z grubsza - zestawić całe przejście.

Ale... jeśli masz odpływ z wanny i dostęp do tego odpływu - to bezpieczniej będzie wziąć syfon pokazany przez profesjonalistę, Jarosława Antkiewicza.

Link do komentarza

Nie pisałem, że kolana będą niepotrzebne, bez nich cie nie obejdzie. Jednak nie mam zaufania do tych rur harmonijkowych. Ich jakość zwykle jest nędzna i po paru latach potrafią pęknąć.

Tak w ogóle to takie rury harmonijkowe da sie bez problemu kupić i fi 50 mm. Odpływu z wanny nie robiłbym 32 mm.

Link do komentarza
28 minut temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

nie mam zaufania do tych rur harmonijkowych. Ich jakość zwykle jest nędzna i po paru latach potrafią pęknąć.

Ja też nie mam zaufania, dlatego opisuję, jak robiłem podłączenie kombinując z kolankami. I tak radziłbym zrobić deepack'owi!

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
12 godzin temu, deepack16 napisał:

Ok rozumie czyli syfon taki jak podał mythl rura spiro i i kolano 90 teraz pytanie jak ten syfon jest no 32 

Bo pewnie rura kanalizacyjna jest 50 nie 32 

Kupię taka rurę spiro 32/50? 

 

Nie ma odpływu z wanny 32, umywalka może być ale nie wanna. 

Link do komentarza
25 minut temu, uroboros napisał:

A kto spokojnemu i cierpliwemu zabroni? Przy opróżnianiu wanny pół godziny w tą, pół w tamtą...

Nikt, ale to już pytanie do instalatora który montował bo z pozycji inwestora to za dużo wpływu na to sie nie ma.:icon_biggrin:

Link do komentarza

Ja jako zupełny laik widzę 1 i 1/2 problemu;

 

1/2 problemu to brak syfonu, ale łatwo temu zaradzić kupując odpowiedni syfon - do podanych propozycji dodam taki:

br_0.jpg?itok=8CGG1ftC

bez_tytulu1_0.jpg?itok=uSY9ObVi

 

I teraz rzeczywisty problem - skomunikowanie tego syfonu (odpływu) z kratką ściekową umieszczoną prawie centralnie pod wylewem wanny oraz (co ważne) uszczelnienie tego/takiego połączenia coby nie capiło.

 

Czyli zacząć trzeba od trudniejszej strony. Zamiast kratki zainstalować:

big_4480_635834497999652282.jpg?lm=14604

lub Redukcja_zwykla_Pipelife_110_-_50_mm_sza

czyli redukcję, a dopiero potem dobierać syfon, półsyfon lub inny tego typu "wynalazek".

 

Link do komentarza
49 minut temu, bajbaga napisał:

są też zwykłe "S" np:

zdjecie-hc3.jpg

 

 

W takiej sytuacji jak opisuje deepack16  aż prosi się zastosowanie syfonu z pionowym odpływem.

Fajne te rozwiqzanie ale to jest długie a ja mam max 13 cm 

1 godzinę temu, bajbaga napisał:

Tak mi się nasunęło.

Zaślepiając kratkę redukcją, możemy zastosować syfon z pionowym odpływem np:

 

f-kaldewei-4054-syfon-pionowy-ka-90-do-e

lub

i-kaldewei-689710620000-superplan-plus-k

Przy takim rozwiązaniu nie potrzeba kolanek, itp. Styknie prostą rurą - jak prosta nie styknie, to karbowana i owszem.

Jak zamontować ten drugi ?ka 125 pionowy 

Do rury od kanalizy wcisnąć  hamronikwa przedłużkę i do tej przedluzki ten ka 125 i potem go skręcić z wanną ? 

Edytowano przez deepack16 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
3 godziny temu, bajbaga napisał:

Tak mi się nasunęło.

Zaślepiając kratkę redukcją, możemy zastosować syfon z pionowym odpływem np:

 

f-kaldewei-4054-syfon-pionowy-ka-90-do-e

lub

i-kaldewei-689710620000-superplan-plus-k

Przy takim rozwiązaniu nie potrzeba kolanek, itp. Styknie prostą rurą - jak prosta nie styknie, to karbowana i owszem.

Tylko pytanie czy podpasuje pod otwór we wannie bo to są syfony do brodzików.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...