Skocz do zawartości

Czy to zależne od komina ?


Recommended Posts

Witam. Mam problem z paleniem w piecu centralnym ponieważ podczas większego wiatru cały dym zamiast wylatywać kominem to cofa się do przedpokoju tam gdzie stoi piec. Niedawno Kupiłem mieszkanie w kamienicy, jakiś rok może dwa lata temu był remontowany dach wraz z kominami... Gdy poszedłem do właściciela wspólnoty i powiedziałem co się dzieje to zalecili mi z kominiarzem wymiane pieca.... Był jakiś samoróbka... wymieniłem piec i lepszych efektów ni ma.... Kominiarz wyczyścił komin... No troszeczkę lepiej ale po 2 dniach to samo.....wszedłem na strych i co widze.... Ta świetna firma co naprawiała dach zwęzili mi komin "bo trzabyło by docinać klinkier " środek komina oryginał wymiar od dołu 26cm a ten nowy co dostawili....zwęzili do 14cm... Bez żadnego wkładu... Po staremu. Komin nie wystaje poza szczyt dachu.... Nie mam pojęcia czy stary wystawał czy nie...  PROSZE O JAKĄŚ PODPOWIEDŹ czy te kopcenie to od komina czy coś innego może być??? Aaa podpowiedziałem czy można zamontować "strażaka" na komin ale kominiarz mówi że niby nic to nie da... Nie wiem za co sie wziąść i co zrobić pomocyyy!!!

Link do komentarza

Właśnie że ci kominiarze co mają podpisaną umowę z wspólnotą to oni odbierali komin.... Albo tacy z nich znawcy..... I jeszcze kominiarz mi powiedział że jak odbierali komin to że on wiedział że tak będzie... Nie wiem co robić z właścicielem wspólnoty nie mogę się dogadać bo chyba są rodziną z kominiarzem, i nie chcą sobie koło d..y robić....

Link do komentarza

Stan techniczny tego komina budzi poważne wątpliwości, chociaż po jednym zdjęciu trudno coś wyrokować. Są tu jednak paskudne zacieki, tynk, spoiny i same cegły pokruszone. Nawet folia dachowa położona byle jak. Komin powinien spełniać wymogi normy PN-89/B-10425 Przewody dymowe, spalinowe i wentylacyjne murowane z cegły - Wymagania techniczne i badania przy odbiorze.

Zgodnie z nią przekrój kanałów dymowych nie może być zwężany, spoiny zaś muszą być całkowicie wypełnione, kominy otynkowane. To czy komin musi być wyprowadzony ponad kalenicę zależy od rodzaju pokrycia na dachu.

Jest co poprawiać, więc tak jak pisał Bajbaga, pisemna opinia mistrza kominiarskiego i pismo do zarządu wspólnoty. Jeżeli będą robić problemy, powiadomić nadzór budowlany.

Link do komentarza
6 godzin temu, mhtyl napisał:

O czym albo o kim mowa?

Albo administrator, albo kominiarz, albo właściciel budynku, albo wykonawca komina...

 

 

Inna rzecz, że ten temat - chyba - nie wymaga zalogowania...

Link do komentarza
Dnia 1.11.2017 o 13:46, Roman G. napisał:

po opublikowaniu wszystko ruszyło

 

14 minut temu, bajbaga napisał:

zgłosił tak jak trzeba i komu trzeba.

No właśnie - zgłosił przez publikację w sieci no i zgłosił właśnie  NAM!!!

 

:yahoo::icon_mrgreen::icon_mrgreen::icon_mrgreen:

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...