Skocz do zawartości

Sposoby walki ze smogiem w Polsce, czyli program Czyste Powietrze


Recommended Posts

Dnia 30.11.2018 o 20:45, mhtyl napisał:

Nigdy nie twierdziłem że elektrownia nie szkodzi.

Proszę o jakieś wytłumaczenie, dlaczego latem, gdy u normalnych ludzi nie leci dym z kominów (bo trochę jest tych jednak leci), to normy nie są przekraczane, a jak trochę zimy przyjdzie, to normy są przekroczone i to tak, że 1000% nie jest niczym nadzwyczajnym, bo zeszłej zimy było bodajże 3000%

 

Skoro kwestionujesz raport, w którym przywołuje się przyczyną smogu w 52% jest niska emisja, to wklej linka do takiego, w której będą inne dane. Pisałem wyżej, że te 52% to mało, bo czytałem raporty w których było dużo więcej. No ale możesz się wykazać...

Każdy widzi to co mu pasuje - ja raczej widzę to co mi nie pasuje WIDZĘ TO POWIETRZE, widzę to co wylatuje z kominów jak jadę drogą. Czuję też. 

I to jest ta niska emisja, którą ty i tobie podobni nazwiesz ekooszołomstwem i wydumanym problemem.

Link do komentarza

Rozumiem.

Filosemita.

Wszystko jasne...

 

Tylko... widzisz...

JA SIĘ NIE WSTYDZĘ MOICH PRZODKÓW!

I wcale ich nie ukrywam.

 

A co do Twojej wypowiedzi...

Jest o ludziach a nie o ich dziełach!

A może coś o przymusowych szczepieniach, działaniu obcych zbrojnych na terenie Polski?

447, 1066 itp?

nic?

ANTYSEMITYZM?

 

Co za banda kukiełek bezmózgich...

Wierzyć się nie chce!

 

I... TAK! Wielu polaków żydowskiego pochodzenia wnosło duży wkład w NASZĄ kulturę!

Wiem i doceniam.

 

Adam M.

Link do komentarza

Filosemita, jeśli to do mnie... raczej nie, a nawet zdecydowanie nie.

Nic mi osobiście nie zawinili, i nie będę nienawidził czy hołubił jakieś nacji tylko dlatego że istnieje.

To pojedynczy ludzie są źli lub dobrzy i to ich czyny świadczą o nich. I niema tu znaczenia jakiego są pochodzenia.

Pewnie że u niektórych ludzi z racji tego skąd się wywodzą gen MAOA może mieć wpływ na ich zachowania, ale świat nauki jest co najmniej sceptyczny co do rzeczywistego wpływu tego genu na zachowanie w określonych sytuacjach - taka dygresja.

 

2 godziny temu, adam_mk napisał:

I... TAK! Wielu polaków żydowskiego i nie tylko pochodzenia wnosło duży wkład w NASZĄ kulturę!

Wiem i doceniam.

Tak brzmi i lepiej i prawdziwiej, bo świat to taki tygiel w którym wszystko się kotłuje.

I tak np. są kraje wysokorozwinięte o których wszyscy wiemy, które swój rozwój zawdzięczają w głównej mierze obcym nacjom a nie autochtonom.

Link do komentarza

Co to jest 1/4 część...

W NKWD byli w 9/10 części.

W rządzie polskim około w 60%.

(po II wojnie)

W większości władz także.

 

"Nic mi osobiście nie zawinili, i nie będę nienawidził czy hołubił jakieś nacji tylko dlatego że istnieje."

 

Jakież to słuszne, gdyby było prawdziwe.

A przecież nie wiesz ile i w czym Ci zawinili.

Może po prostu nie chcesz wiedzieć...

Ale się nie martw. To przypadłość większości naszego narodu.

W efekcie mamy smog i kilka innych uciążliwości.

Choćby prawo, z którego conajmniej połowę trzeba by wykreślić, aby żyło się lepiej.

Nie mamy dobrego gospodarza.

Każdy dba o swoje.

Wygląda na to, że ONI TEŻ DBAJĄ O SWOJE. To nie jest dziwne.

Dziwne jest, że tu i teraz.

 

Adam M.

Link do komentarza
1 minutę temu, adam_mk napisał:

Dziwne jest, że tu i teraz.

Dziwne :zalamka:???

Nie tylko TU, bo wszędzie, no, prawie wszędzie...

Nie tylko TERAZ, bo od stuleci, gdy tylko była szansa działania...

Link do komentarza

Mnie dziwi, że na to pozwalamy!

Nie patrzymy uważnie na łapy tym, których wybieramy.

 

Przyznaję, że jest to nacja, w której pastuszek do pastuszka listy pisał gdy nasi KRÓLOWIE podpisywali się krzyżykiem...

Daje im to ewidentną przewagę na wielu polach. Choćby nauki, jak ktoś tu przypomniał.

Tego im nie zazdroszczę.

Każdy może przecież się kształcić, jak tylko chce.

 

Wiele osób żydowskiego pochodzenia zrobiło sporo dla tego kraju, bo czuli się i byli polakami.

Źle jest, jak wybieramy kogoś, kto czuje bardziej przynależność do jakiejś nacji innej niż nasza tu i teraz.

Nie będzie dbał o NASZE dobro.

Historia jasno to pokazuje.

 

Adam M.

 

Link do komentarza

Na elektrownie bezpośrednio nie wpłyniemy, zatem palmy tak by jak najmniej "syfu" szło w komin. Jak kogoś nie stać na wymianę kotła na nowszy a o gazie nie ma co marzyć, to niech chociaż kupi dobry węgiel. Na tonie stówka więcej ale to już mały krok.

Ludzie palą też drewnem i u leśniczego można kupić drewno bez problemu albo trociny w tartaku. Także synonim palenia byle czym to nie palenie butelkami i starymi meblami a byle węglem i byle drewnem i mieszanka jednego i drugiego a to ma wpływ na cały proces spalania.

Skoro kominiarze mają jeszcze pracę to znaczy, że w kominie jest sadza.

Link do komentarza
28 minut temu, adam_mk napisał:

Każdy może przecież się kształcić, jak tylko chce. 

Raczej jak ma WARUNKI do kształcenia, a oni MUSIELI przynajmniej czytać ze względów religijnych...

32 minuty temu, adam_mk napisał:

, bo czuli się i byli polakami. 

Polakami, przez DUŻE P..

Link do komentarza
28 minut temu, TV BudujemyDom napisał:

Paląc od góry drewnem czy węglem, palimy prawie bezdymowo. Szkoda, że wszyscy palący węglem w swoich czarnych piecach nie palą od góry. Smogu byłoby mniej albo wcale...

 

To może jeszcze rozwiążesz problem dokładania opału po rozpaleniu tak żeby było od góry. 

Link do komentarza

Żaden "uniwersytet poprawnego palenia" tu nie pomoże, jak nie będzie dostępu za przyzwoite pieniądze do przyzwoitego paliwa.

Paliwa nieprzyzwoite da się spalać tylko w bardzo podrasowanych piecach/kotłach.

Takich jest mało i zwykle u pasjonatów procesu spalania.

Zakazy i nakazy też nic nie zmienią.

Jedynym skutecznym sposobem jest poprawa ekonomicznego bytu ludzi.

To znaczy, ze MUSZĄ nam mniej zabierać niż teraz.

Mniej nam przez to "dadzą", za to na dobry węgiel starczy.

A na to ochoty nie mają...

 

Raz zdobytej władzy odebrać sobie nie pozwolą!

Zapowiadali to...

No, nie oni jedni, na nasze szczęście.

 

Adam M.

Link do komentarza
1 godzinę temu, adam_mk napisał:

Paliwa nieprzyzwoite da się spalać tylko w bardzo podrasowanych piecach/kotłach.

Takich jest mało i zwykle u pasjonatów procesu spalania.

Zakazy i nakazy też nic nie zmienią.

Adam M.

Większość kotłów na paliwa stale,  sprzedawanych przez ostatnie naście lat i teraz, omijających ustawę, czyli tylko do CWU, to nastawianie się na zysk. 

Sam przebudowałem kocioł z 8 lat temu podajnikowca  4 klasy, wsadziłem w niego kupę szamotu, żeby spalać czysto i bezdymnie.  

1 godzinę temu, demo napisał:

To może jeszcze rozwiążesz problem dokładania opału po rozpaleniu tak żeby było od góry. 

Żar na szufelkę, drewno na dól i sypiesz to z szufelki na wierzch.

Ale się nie kce, ma się lenia, ale kominek się kce mieć i żywy ogień. 

Dzieci patrzą na ręce, jak stary pali i się uczą, jak robić smog.

Cytat

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.

 

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

bajeczki...

 

Jest półśrodek.

Palenie ani od góry ani od dołu tylko z boku.

Tak palą podajnikowce.

Jest palenisko (retorta) na którą wsuwane jest paliwo.

Tłokiem, ślimakiem...

Ale...

TERAZ kocioł przerabiać?

LATEM trzeba było się za to zabrać!

No, dobra...

Będzie kolejne lato.

I co tu zrobić?

Wątek - przeróbka kotła na DOBRY "tymi ręcami" ?

Było już...

Jest w kilku miejscach w sieci...

Zostaje... chcieć!

 

Adam M.

Link do komentarza

Bo stara narodowa prawda mówi - "prowizorka (czyt. to co na chwilę/doraźnie) jest najbardziej trwała".

A może to tylko taka nasza przywara, podobnie jak - "mądry Polak po szkodzie".

Przykłady każdy dopowie sobie sam w domyśle.

Te "mądrości" skądś się przecież wzięły. :P

 

 

 

4 godziny temu, adam_mk napisał:

Co to jest 1/4 część...

W NKWD byli w 9/10 części.

W rządzie polskim około w 60%.

(po II wojnie)

W większości władz także.

 

To wszystko pikuś, mały pikuś.

Wszyscy pochodzimy, no może po za jednym od małpy... >7.500.000.000 (siedem i pół miliarda) ludzi.

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, adam_mk napisał:

bajeczki...

Jest półśrodek.

Palenie ani od góry ani od dołu tylko z boku.

Tak palą podajnikowce.

Jest palenisko (retorta) na którą wsuwane jest paliwo.

Tłokiem, ślimakiem...

Ale...

TERAZ kocioł przerabiać?

Adam M.

To nie do końca tak, palenie z boku jest brudne,  podajnikowce też się dzielą, na rynnowe/tłokowe to bardziej to brudne spalanie i te fajkowe tu węgiel podawany jest cały czas od spodu i wypycha on popiół.

Cały opał, zwłaszcza ten lotny, w trakcie procesu utleniania przechodzi przez ogień i musi się dopalić, ale żeby się dopalił potrzebna jest jeszcze odpowiednia temperatura, więc   obudowa szamotowa, która podnosi jeszcze temperaturę w komorze. 

W zwykłych kotłach płomień otoczony jest blachą, a za nią woda, więc palenisko zamiast podnosić temperaturę jeszcze ją odbiera, dlatego takie spalanie smogowe.

Moje palenisko jest oddzielone, dopiero za nim jest wymiennik, który zajmuje się odbiorem tego co przepływa do komina.

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Myślę że:

Cytat

Dalszy wzrost temperatury na świecie będzie mieć katastrofalne skutki dla naszej cywilizacji. Może okazać się, że przyszłe pokolenia nie będą miały warunków do życia na Ziemi. Wiemy o tym i mimo wszystko z sukcesem wdrażamy strategię "No i Ch*j". Strategia ta pozwala na otwarte popieranie postulatów redukcji emisji gazów cieplarnianych, przy jednocześnie nierobieniu absolutnie niczego w tym kierunku.

jest adekwatne do naszej rzeczywistości. 

 

Link do komentarza

Na działaniu na wszystkich polach.
Kary można wprowadzać dopiero kiedy jednostki mniej lub bardziej świadomie będą łamać powszechnie przyjęte reguły.

Ale żeby łamać reguły najpierw trzeba je stworzyć i wprowadzić w życie z odpowiednim vacatio legis żeby rzeczywistość miała czas się przystosować do reguł.

Problem w tym, że tego czasu wcale tak dużo nie zostało.

Link do komentarza

My sobie możemy podsumowywać... a realizować się będzie to, co wysmażą w Katowicach ci - jak to powiedział nasz Adrian - my, światowi przywódcy... no i ch*j...

jeśli uda im się coś wysmażyć :icon_rolleyes:

Link do komentarza

Cokolwiek się uda My i tak będziemy suwerenni... tak coś czuję

 

 

1 godzinę temu, bajbaga napisał:

Myślę że:

Cytat

Dalszy wzrost temperatury na świecie będzie mieć katastrofalne skutki dla naszej cywilizacji. Może okazać się, że przyszłe pokolenia nie będą miały warunków do życia na Ziemi. Wiemy o tym i mimo wszystko z sukcesem wdrażamy strategię "No i Ch*j". Strategia ta pozwala na otwarte popieranie postulatów redukcji emisji gazów cieplarnianych, przy jednocześnie nierobieniu absolutnie niczego w tym kierunku

jest adekwatne do naszej rzeczywistości.

 

Kolejna odsłona polityki rządu - "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi"

 

Edytowano przez Jani_63 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, Eksperci Viessmann napisał:

No dobrze, to może spróbujmy coś podsumować... skoro wszyscy tutaj zebrani lepiej lub gorzej, ale rozumiemy problem smogu i mniej lub  bardziej, ale generalnie chcemy żeby żyło się zdrowiej, to co konkretnie proponujecie?

Czy działania powinny opierać się na edukacji, czy na zasadzie kar/zakazów?

Spokojnie, wszystko opiera się na kasie, Unia "nam pomoże" uporać się z tym problemem, a prawnuki będą spłacać  zaciągnięte kredyty.:hahaha2:

Link do komentarza
4 godziny temu, aaaa napisał:

Gdzieś na zachodzie, być może i tak.

U nas powszechne jest "dogrzewanie" przez większość sezonu grzewczego, bo przecież taniej.

:) kiedyś kominek był romantycznym dodatkiem, potem niezbędnym dodatkowym źródłem ciepła a teraz powodem do dyskusji.

Jak ten świat się zmienia i powietrze, którym oddychamy, również.

Link do komentarza
Cytat

Uważasz że już chodników nie będziemy budować?

Bo do tej pory to w/g premiera jedyna korzyść z funduszy unijnych.

To powtarza mu szef wszystkich szefów, jak wyprowadza kota.:hug:

 

Co do budowania w naszym grajdole to trzeba zakończyć budowanie nowych domów pod paliwa stałe. 

Projekty pokomunistyczne zostały tylko podkolorowane i odświeżone, już czas oddać je na przemiał.  

 

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
20 godzin temu, aaaa napisał:

Nigdy nie twierdziłem że elektrownia nie szkodzi.

A kto napisał te słowa? Ciotka Anabelska?

Dnia 30.11.2018 o 11:25, aaaa napisał:

A argument o elektrowniach....ręce opadają

Dodam tylko tak na szybkiego co znalazłem w necie, że mamy w Polsce około 20 elektrowni opalanych węglem i przy okazji dodam, że dochodzą do tego jeszcze elektrociepłownie których jest w Polsce  21. 

Przypomnę że elektrownia czy elektrociepłownia spala na dobę około 100 wagonów/węglarek na dobę, każda węglarka ma ładowności 60 ton, każda elektrownia z raportu jaki wkleiłem wcześniej przekracza normy ale wg Ciebie to gospodarstwa domowe najwięcej smrodzą, czemu? bo tak ktoś napisał i Ty w to wierzysz.

Zobacz sobie ile zanieczyszczeń produkuje elektrownia Rybnik, a Ty czepiasz sie pieców na węgiel.

Nie twierdzę po raz kolejny że problemu z czystością powietrza nie ma, bo jest, ale powietrze nie było czyste kiedyś, nie jest czyste teraz i nie będzie czyste w przyszłości i to nie za sprawą maluczkich tylko dużych koncernów.

Przypomnę bo też jakoś nikt nie wsp;omnia o słynnej onegdaj dziurze ozonowej, kiedyś była a dzisiaj już jej nie ma? bo media nie nagłaśniają problemu, sama się załatała? Nie, jest dalej, ale teraz moda padła na "smog" i to jest głównym priorytetem do tego aby ktoś sobie kasy nabił.

Link do komentarza

 

14 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Zaraz zaczniemy robić ranking, kto zrobhił coś dla poprawy jakości powietrza w swoim regionie  - poza gadaniem :)

 

Ja od 10 lat jeżdżę na LPG.

Czy to się liczy?

2 minuty temu, mhtyl napisał:

sama się załatała?

Na to wygląda. Chyba, że pomógł jej "smok"

https://www.crazynauka.pl/dziura-ozonowa-najmniejsza-od-1988-roku/

Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
7 godzin temu, demo napisał:

To może jeszcze rozwiążesz problem dokładania opału po rozpaleniu tak żeby było od góry. 

Nie od góry, od dołu należałoby podkładać bo pali się od góry :) 

Link do komentarza
18 minut temu, MrTomo napisał:

Na to wygląda. Chyba, że pomógł jej "smok"

https://www.crazynauka.pl/dziura-ozonowa-najmniejsza-od-1988-roku/

"smok"? jaki? Wawelski :) 

Tak na serio, to czy ja, czy Ty zbadasz to czy dziura ozonowa zmalała czy nie? to samo z zanieczyszczeniem powietrza, wierzymy w to co Nam napiszą. To, że powietrze jest zanieczyszczone nie muszą nam media podawać, o tym wiemy ale cyferki to już sobie ktoś sam dopisuje, ale cóż każdy wierzy w co chce.

Link do komentarza
3 minuty temu, MrTomo napisał:

Też nie można zakładać, ze na każdym kroku robia nas w wała?

To już światowy problem

Dlatego ja nie oglądam tv wiadomości i wypowiedzi polityków, po co mam się bezsensownie wcurwiać .

Link do komentarza
1 godzinę temu, mhtyl napisał:

Tak na serio, to czy ja, czy Ty zbadasz to czy dziura ozonowa zmalała czy nie? to samo z zanieczyszczeniem powietrza, wierzymy w to co Nam napiszą. To, że powietrze jest zanieczyszczone nie muszą nam media podawać, o tym wiemy ale cyferki to już sobie ktoś sam dopisuje, ale cóż każdy wierzy w co chce.

Atom wodoru widziałeś? - bo ja nie.

Ale napisali że istnieje i jaką ma wielkość/masę - możesz w to wierzyć lub nie.

Na pewno sam tego nie potwierdzisz - to pewne.

Czystego powietrza też nie widać, a tym bardziej 21% jego składowej - tlenu.

Ale jak jego poziom spada poniżej 15% to już go zaczynasz widzieć - masz mroczki w oczach. :icon_lol:

Link do komentarza
2 godziny temu, mhtyl napisał:

A kto napisał te słowa? Ciotka Anabelska?

 

ręce zawsze opadają, jak czytam takie pierdoły

Typu, że za zanieczyszczenie powietrza w mojej okolicy w głównej mierze odpowiada elektrownia i transport - w dodatku nie podpierając się żadnymi danymi. A to co się unosi z kominów, co niektórzy nazywają niską emisją, uznaje się za fanaberię i wydumany problem? Jak ręce mają nie opaść?

 

 

Wiem, wiem, na żadne linki do badań się nie doczekam. Doczekam się co najwyżej na kolejną porcję wydumanych, bardzo odkrywczych sformułowań, popartych słowem mhtyla.

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, MrTomo napisał:

A jednak robić coś trzeba, bo może jednak asteroida nas ominie...

Jasne że trzeba, ba nawet musimy ale My jesteśmy tylko pionkami a szkoda że władza nie słucha głosu ludu.

2 minuty temu, aaaa napisał:

ręce zawsze opadają, jak czytam takie pierdoły

Typu, że za zanieczyszczenie powietrza w mojej okolicy w głównej mierze odpowiada elektrownia i transport - w dodatku nie podpierając się żadnymi danymi. A to co się unosi z kominów, co niektórzy nazywają niską emisją, uznaje się za fanaberię i wydumany problem? Jak ręce mają nie opaść?

 

 

Wiem, wiem, na żadne linki do badań się nie doczekam. Doczekam się co najwyżej na kolejną porcję wydumanych, bardzo odkrywczych sformułowań, popartych słowem mhtyla.

 

Pokazałem Ci linka jak Twoja elektrownia truje, chyba nie czytałeś lektury więc o czym mamy gadać? nie czytałeś to ręce opadają.

Jak bąka puścisz to też jest niska emisja i śmierdzi ale od tego się nie udusisz, prawda?

Udowodniłem Ci że wszystko zanieczyszcza powietrze ale wg Twoich doznań i rankingów to główna wina leży po domkach jednorodzinnych gdzie palą węglem.

I po co ta agresywność? Dyskutujemy na luzie a nie z napinką. 

Jeżeli uważasz, że u Ciebie jest tak bardzo toksycznie to ja się pytam co tam jeszcze robisz? nie szkoda Ci dzieci? żony? rodziny? wyprowadź się z tego zanieczyszczonego rejonu.

Natomiast co do wklejania  linków to po pierwsze, po co mam wklejać jak i tak ich nie czytasz, po drugie nie mam czasu latać po necie aby starać się znaleźć odpowiednie źródło i Tobie coś udowodnić jak i tak wiem, że nie udowodnię, więc nie widzę sensu.

 

 

Link do komentarza

To były twarde dane o tym jak truje elektrownia?? Rozbawiłeś mnie.

Poszukaj może innych badań, gdzie jest więcej niż 0 o niskiej emisji.

Dziwnym zbiegiem okoliczności, jak popatrzysz na mapę czujników airly - to nie ma żadnej korelacji pomiędzy lokalizacją elektrowni a położeniem czujnika. Największe stężenia i przekroczenia są regularnie odnotowywane w dzielnicach które są najbardziej oddalone od elektrowni. I takim dziwnym zbiegiem okoliczności, jest w nich najwięcej domków jednorodzinnych.

 

Jak się mam nie śmiać z tych danych o elektrowniach, jak niska emisja odpowiada za ponad 50%, a ty się onanizujesz, bo wkleiłeś mi linki do 10%...

Pomyśl, ile emitują domy, skoro elektrownia emituje takie ilości, a wg badań źródła domki emitują ponad 5 razy więcej niż elektrownie? I domy nie mają żadnych filtrów ??

Link do komentarza

Masz rację nie na 100% ale na 200%. Podałeś twarde dane, zagiąłeś mnie!

Ale dziwię się że tam u Ciebie ludzie jeszcze żyją :) a elektrownie są eko, bo opalają węglem eko, zapewne z Twojej kopalni :) 

Link do komentarza

Jak ktoś nie zna tego linku to proszę: http://aqicn.org/city/poland/dolnoslaskie/nowa-ruda-srebrna/pl/ 

Można sprawdzić każde/dowolne miejsce  na świecie.

 

Dane pochodzą z automatycznych stacji pomiarowych, spełniających określone i wymagane parametry - jednakowe dla wszystkich punktów pomiarowych.

Wgląd do wyników jest dla wszystkich i można prześledzić na bieżąco, bo są uaktualniane co godzinę - oczywiście w krajach które mają stacje pomiarowe podłączone do systemu.

 

 

Link do komentarza

w załączniku - raport obszerny, ale można z niego wyciągnąć sporo ciekawych danych

proponuję od razu str. 47

Rysunek 33. Procentowe udziały źródeł emisji według rodzajów w stężeniach średniorocznych pyłu PM2,5 w punktach stacji pomiarowych w województwie śląskim

Proponuję skupić się słupku SIRybniBorki i spojrzeć ile są to źródła emisji powierzchniowej a ile źródła punktowe.

 

 

Źródła, które zostały ujęte w analizie podzielono na:

 źródła emisji powierzchniowej - źródła dotyczące małych źródeł spalania z sektora komunalno-bytowego,

 źródła emisji liniowej - źródła dotyczące dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych,

 źródła z rolnictwa - podzielone na źródła z upraw rolniczych i nawożenia pól oraz osobno źródła z hodowli,

 źródła niezorganizowane - źródła emisji z obszarów hałd, kopalni odkrywkowych i zakładów przeróbczych przemysłu wydobywczego,

 źródła punktowe - dotyczące źródeł przemysłowych, uwzględniające źródła energetyczne i technologiczne,

 napływ (w tym napływ uwzględniający źródła transgraniczne na podstawie warunków brzegowych spoza obszaru kraju, oraz źródła spoza danego województwa pochodzące z województw sąsiednich).

 

Raport z modelowania-ocena krajowa 2015.pdf

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...