Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Historia edycji

aaaa

aaaa

Ja się nie dziwię, że elektrofiltry zostały w tyle (tak w aspekcie węglowym jak i drewnianym). Powód prawdopodobnie jest prozaiczny. Mniej się na nich zarobi....niż na kominkach i kotłach.

Dużo więcej zarobi się na kotle V klasy, niż na filtrze, który niech będzie że kosztuje 3000zł

(taka cena urzązenia jest podana w linku poniżej - pewnie może być i niższa i wyższa, niech będzie jakiś punkt odniesienia)

http://klasterzywiec.pl/elektrofiltry-kominowe/

aaaa

aaaa

Ja się nie dziwię, że elektrofiltry zostały w tyle (tak w aspekcie węglowym jak i drewnianym). Powód prawdopodobnie jest prozaiczny. Mniej się na nich zarobi....niż na kominkach i kotłach.

Dużo więcej zarobi się na kotle V klasy, niż na filtrze, który niech będzie że kosztuje 3000zł

(taka cena jest linku poniżej)

http://klasterzywiec.pl/elektrofiltry-kominowe/

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Takich rzeczy nie podają producenci. Jak mi znajdziesz taka informacje na stronie Ursy czy technonicola to stawiam piwo. Są szczegółowe informacje o parametrach cieplnych. No nic, pozostaje podjechać i sprawdzić na miejscu. Czy zna ktoś strony online gdzie można kupić xpsa wysyłkowo? 
    • Niestety musisz kłaść gont. Z drugiej strony jakie to są wielkie koszty abyś kupił kontrłaty i laty? I tak zaoszczędziłem kupę kasy robiąc to sam, więc policz sobie to w ten sposób że za oszczędzone pieniądze które musiałbyś wydać za robociznę  masz pieniądze na materiał.
    • Rozumiem, ale nie masz nikogo np rodziców coby mogli dopilnować budowy? Jak przyjedzie gościu na wycenę to pokaż mu ta wycenę za robotę za 112 tys. niech się wypowie czy czasami Cie nie orżnął, bo jak czytałem ta wycenę robót to jest ona naciągana, bo wiesz wykonawca jak dorwie inwestora to myśli że to dojna krowa i doi go niesamowicie. Nie mam nic przeciwko temu, bo każdy chce żyć i po pracuje aby zarabiać ale niech ten zarobek będzie uczciwy. nawet wycena na bloczki solbet wydaje mi się duża i bez sensu bo 24X24X59  wg wyceny są na ściany zewnętrzne i ściany działowe ( na ściany działowe nie stosuje sie bloczków o szer 24 cm)w ilości 850 szt !!! a dwa rządki poniżej podaje solbet 12X24X59 z przeznaczeniem na ściany zewnętrzne i działowe i szalunki? na nadproża?! w ilości 245 szt, coś mi się wydaje że ten wykonawca budował dwie budowy za twoje pieniądze. I co do wyceny wraz z materiałem żądaj konkretnie jakiej firmy i jaki model jest wyceniany bo diabeł tkwi w szczegółach.    
    • a masz problem w sprawdzeniu na stronach producentów?  
    • Robiłem wszystkie nowe pozwolenia i wszystko jest legalnie i na prostą. Niestety nie ma mi się kto zająć tym domem bo przebywam na stałe za granicą i systemem gospodarczym odpada. Po wstępnej rozmowie z drugą firmą, facet powiedział, że coś nie gra z kosztami i dlatego w niedzielę z czystej ciekawości przyjedzie sprawdzić i zapoznać się z projektem. Komin był, bo w oryginale dom miał być ogrzewany piecem na pelet ale i tak drugie awaryjne źródło ciepła dobrze jest mieć. 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...