Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Historia edycji

retrofood

retrofood

1 godzinę temu, mhtyl napisał:

Bo kto korzysta z prywatnych wizyt? Ci co na kasę chorych czekali by pól a nawet cały rok, więc korzystają najbardziej potrzebujący aby ratować się, jest to nic innego jak wykorzystywanie ludzi przez system.

Raj ma być w niebie, nie oczekuj go już tutaj.

Zwróć uwagę Stasiu, że u nas w kraju to co eko jest dwa razy droższe.

A gdzież tam, ja mam auto eko (na autogaz) i nie był droższy. Ale składki mi nie obnizyli z tego powodu. No i jabłka eko mam na wsi - bezpłatnie. I eko-dynię, eko-cukinię, eko-głóg (w nalewce) też darmowy w zasadzie. Tylko pojechać i zerwać. I śliwki, i winogrona, i dziką różę... pełno tego, pod warunkiem, że się zechce rękę wyciągnąć.  

I czarne jagody mam ekologiczne, leśne, borówki tak samo, żurawinę...

O grzybach nawet nie wspomnę.

retrofood

retrofood

Bo kto korzysta z prywatnych wizyt? Ci co na kasę chorych czekali by pól a nawet cały rok, więc korzystają najbardziej potrzebujący aby ratować się, jest to nic innego jak wykorzystywanie ludzi przez system.

A gdzież tam, ja mam auto eko (na autogaz) i nie był droższy. Ale składki mi nie obnizyli z tego powodu. Ale jabłka eko mam na wsi - bezpłatnie. I eko-dynię, eko-cukinię, eko-głóg (w nalewce) też darmowy w zasadzie. Tylko pojechać i zerwać. I śliwki, i winogrona, i dziką różę... pełno tego, pod warunkiem, że się zechce rękę wyciągnąć.  

retrofood

retrofood

A gdzież tam, ja mam auto eko (na autogaz) i nie był droższy. Jabłka eko mam na wsi - bezpłatnie. I eko-dynię, eko-cukinię, eko-głóg (w nalewce) też darmowy w zasadzie. Tylko pojechać i zerwać. I śliwki, i winogrona, i dziką różę... pełno tego, pod warunkiem, że się zechce rękę wyciągnąć.  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Jestem zainteresowana zakupem działki budowlanej ze służebnością w drodze dojazdowej. Owa droga na początku ma szerokość około 6 m i zwęża się wgłąb do ok. 3 m. Moja działka byłaby ostatnia na tej drodze, nie ma możliwości poprowadzenia też innej drogi do działki. Po obu stronach znajdują się działki budowlane, które są uprawiane. Nie ma możliwości poszerzenia tej drogi ze względu na to, że sasiad, który mieszka przy końcu drogi ma wybudowany dom praktycznie w granicy działki. Na pewno nie uda się tam wygospodarować zalecanych 5 m. Obecny właściciel działki, którą chcę kupić mówił, że prowadził rozmowy z sąsiadem, którego pole uprawne (w mpzp  MN1) graniczy z ową drogą, aby droga znajdowała się w granicy i stanowiła własność wspólną (po około 3 m) niestety bezskutecznie. Czy w takiej sytuacji w przypadku zakupu tej działki mam jakiekolwiek szanse na uzyskanie pozwolenia na budowę? Czy mogę się sądownie ubiegać o poszerzenie drogi kosztem pola sąsiada?
    • Pod ścianami piwnicy dałem papę termozgrzewalną, wcześniej zagruntowaną, zgrzewaną na łączeniach. Papa wg opinii innych miała by się docisnąć pod masą ścian. Jak widać nie do końca to zrobiła. Więc już teraz wiem że papa pod bloczki w przypadku piwnicy to nie był najlepszy pomysł. A przekonałem się o tym kładąc papę pod bloczki na strop. Gdy woda stała na stropie to woda przemykała się pod i nad papą na zewnątrz. O ile w parterze papa ma odcinać kapilarne podciąganie wody to w przypadku piwnicy miała też zabezpieczać przed dostaniem się wody zewnątrz. Teraz patrzę a w piwnicy mam takie nacieki, mokrą papę, nie wiem czy to leci spod/nad papy, czy może z łączenia ława chudziak ale to ostatnie raczej niemożliwe bo papa jest (przynajmniej powinna być) wyżej chudziaka o te 5mm.       Tutaj zaznaczone miejsca skąd musiało by cieknąć, ale przecież zasmarowałem wszystko masą KMB, papa jest docięta i zasmarowana również oraz pionowe ściany ławy na jakieś 15 cm. Musiałbym chyba zdjąć pasek XPS i zobaczyć czy gdzieś spod fasetki nie leci ale ona też jest zasmarowana w ciągu z tym co na ścianach jest. Dla mnie dziwne, no chyba że się ława poci i oddaje gdzieś pod papą. Bo wiem że pod papą woda potrafi się skraplać, dlatego szlamy i masy KMB są w tym przypadku lepsze bo nie stwarzają pustek na skraplanie.      Co o tym sądzicie? Czy zasmarować to jeszcze raz masą KMB a może szlamem (bo też taki posiadam). Ale nie wiem czy szlam połączy się z masą KMB. W środku piwnicy również mógłbym zasmarować cały narożnik Szlamem ale pewnie i tak pęknie w miejscu łączenia z papą.
    • A rybki które tam będą, bo pewnie będą, będzie szukał na trawniku. Ryby powinny być bo bez nich to będzie wylęgarnia komarów, a oczko powinno mieć pojemność przynajmniej 10 m3.
    • Witam, stoję przed decyzją zakupu działki, która jest bardzo nieustawna. Mam projekt domu, na którym mi bardzo zależy. Niestety 4 metrowy obrys domu na rogu niewiele wystaje poza granice działki. Ściany mieszczą się w wymaganej odległości 4 metrowej od granic. Jedynie po przekątnej jest problem. Na logikę obrys na rogach powinien iść po promieniu - ale to moja logika :-). Proszę więc o pomoc i poradę, czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi czy takie usytuowanie domu na działce jest dopuszczalne? Wszyscy odsyłają mnie do osób adaptujących projekt ale to nie ten etap jeszcze dla mnie. Załączam poglądowy rysunek z nadzieją na pomoc.
    • Wystarczy podwyższyć posadowienie budynku (poziom 0 ),  a ukształtowanie powierzchni działki  dostosować do sposobu zagospodarowania i warunków terenowych.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...