Skocz do zawartości

Malowanie salonu sufit i ściany


Recommended Posts

Witam wszystkich. Chcemy z żoną odświeżyć salon mamy na ścianach tynki cementowo wapienne robione maszynowo. 4 lata temu się wprowadziliśmy ściany wtedy były zagruntowanie i pomalowane najtańsza farba. Zonie spodobała się farba strukturalna piasek pustyni dokładnie grafitowy i stalowy z castoramy formy colours. Na suficie mają być podwieszane 2 lub 3 wyspy nad wypoczynkiem i stołem a trzecia chciałem dac tak jak jest właz na strych przed nim i mam kilka pytań.

1. Czy jak będzie cały salon pomalowany farba strukturalną to czy będzie to ładnie wyglądać na takiej dużej powierzchni? Nie chcemy gipsowac bo bedzie dużo bałaganu .

2. Czy jak 4 lata temu było malowane trzeba gruntowac ściany?

3. Czy przed farbą strukturalną trzeba malować jakąś farbą pierwsza czy akrylowa? Czy można odrazu malować?

88ad060c796f90d7b2d39999067feeb2.jpg22c3046cebbea8157fc6c2000450dcb6.jpg35c964a6933672e5dbd6573b60679bfe.jpg65d18253f83cd9617be08eee7f9694ab.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link do komentarza

Używając farby o fakturze piasku wątpię abyś zamaskował obecną strukturę tynku.

Mogę Ci polecić Struktural średnie ziarno firmy Primacool. Możesz kupić gotową farbę w odpowiednim kolorze albo kupić osobno farbę i osobno dodatek wypełniający do farby- kamyczki wulkaniczne, konfekcjonowany jest w wiaderku 10 l ale w środku jest 4 kg kamyczków, jest to porcja na 5 l farby. Tak to wygląda 427665_1.jpg

Farba  jest ten samej struktury tylko z ta różnicą, że gotowa jest do użycia. Farbę ta o której piszę nanosi sie wałkiem.

Co do gruntowania to wg mnie nie warto gruntować ja bym tylko umył ścianę przed malowaniem.

Link do komentarza

Byłem dziś u znajomego co ma sklep z farbami już 10 lat i mi od radził farbę tą bo raz że szybciej brut zostaje na farbę i lepszym rozwiązaniem by było kupić lepsza farbę i dac osobno strukturę ale on akurat miał tylko styropian a dwa zrobi się bardzo twarda struktura i jak mam dzieci mogą zrobić sobie krzywdę. Rozważam opcję kupienia farby beckers ale czy na takie ściany nie pójdzie mi dużo tej farby ? Twierdził że według tego co napisane na farbę powinno mi starczy 7.5l ale wątpię czy 10 by starczyło na 68m2

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
9 minut temu, byry007 napisał:

Byłem dziś u znajomego co ma sklep z farbami już 10 lat i mi od radził farbę tą bo raz że szybciej brut zostaje na farbę i lepszym rozwiązaniem by było kupić lepsza farbę i dac osobno strukturę ale on akurat miał tylko styropian a dwa zrobi się bardzo twarda struktura i jak mam dzieci mogą zrobić sobie krzywdę. Rozważam opcję kupienia farby beckers ale czy na takie ściany nie pójdzie mi dużo tej farby ? Twierdził że według tego co napisane na farbę powinno mi starczy 7.5l ale wątpię czy 10 by starczyło na 68m2

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Niech nie przesadza, że dzieci zrobią sobie krzywdę bo niby jak? jak walną głową o ścianę pomalowana strukturalem czy bez to dużej różnicy w obrażeniach nie będzie (czego oczywiście Tobie nie życzę), natomiast co do tego abyś kupił inną farbę i wymieszał ją z tym struktoralem to miał rację. Najlepszej do tego nadaje się bardzo dobra farba lateksowa.

Wydajność farby jest 10-15 m2 z litra farby, przy Twoim tynku i zastosowaniu strukturala wydajność spadnie do około 7-9 m2 z litra farby przy jednokrotnym malowaniu, a muszę dodać że w większości trzeba malować dwa razy aby uzyskać pożądany efekt.

Link do komentarza
9 godzin temu, byry007 napisał:

368212eb07a7539448b0a4da29fdab44.jpg


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Nie kupuj tego dodatku bo jest to mało efektywne, gdybyś chciał uzyskać efekt farby strukturalnej to wydałbyś majątek na te "granulki" jak je nazwałeś. Kup ten Struktural co Ci pokazałem, jak nie w sklepie to szukaj po sklepach internetowych. 

Dekoral z reguły jest gęsta farbą, Beckers nie wiem ale do strukturalu dobrze sprawdzają się gęściejsze farby.

Link do komentarza

Poszperał w necie aby doszukać sie cen i oto co znalazłem.

Paczuszka Decor Mixu o wadze 240 g kosztuje około 19 zł, kilogram tego specyfiku wyjdzie pawie 80 zł.

Struktural jest w wiaderku o wadze 4 kg i kosztuje 40 -  55 zł czyli kilogram wychodzi 10 - 14 zł.

Owy Struktral o ziarnie średnim i porcji 4 kg,  zawartość mieszamy z farbą w proporcji 2 części farby na 1 część strukturalu czyli porcja 4 kg jest przeznaczona na 5 l farby, policz sobie ile Decor Mixu musiałbyś dać na 5 l farby?

Link do komentarza
Poszperał w necie aby doszukać sie cen i oto co znalazłem.
Paczuszka Decor Mixu o wadze 240 g kosztuje około 19 zł, kilogram tego specyfiku wyjdzie pawie 80 zł.
Struktural jest w wiaderku o wadze 4 kg i kosztuje 40 -  55 zł czyli kilogram wychodzi 10 - 14 zł.
Owy Struktral o ziarnie średnim i porcji 4 kg,  zawartość mieszamy z farbą w proporcji 2 części farby na 1 część strukturalu czyli porcja 4 kg jest przeznaczona na 5 l farby, policz sobie ile Decor Mixu musiałbyś dać na 5 l farby?
U mnie w mieście nie dostanę tego dodatku. W Internecie wszędzie braki magazynowe.
Znalazłem inny na allegro
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6152756175
Czy on też się nada czy będzie gorszej jakości?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
6 godzin temu, byry007 napisał:

U mnie w mieście nie dostanę tego dodatku. W Internecie wszędzie braki magazynowe.
Znalazłem inny na allegro
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6152756175
Czy on też się nada czy będzie gorszej jakości?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Przecież są jeszcze sklepy internetowe, nawet duże markety budowlane jak np OBI sprzedaje poprzez internet.

Z opisu wynika, że ten produkt jest taki sam jak wspominany przeze mnie Struktural i jak widzę o wiele tańszy.

W OBI kosztuje 53 zl

Na moje oko możesz spokojnie kupić, jedynie co mogę Ci podpowiedzieć to w opisie tego z linku co podałeś piszą, że wypełnieniem jest w postaci piasku, natomiast Struktural ma pokruszoną o jednej ziarnistości przetworzone skały wulkaniczne. Czy będzie to miało wpływ na efekt końcowy, nie wiem. Możesz zadzwonić i zapytać  dokładnie co jest wypełnieniem w tym produkcie.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Szanowny Panie,
 

Przy obecnej strukturze tynku farba może nie pokryć dokładnie wszystkich nierówności. Ciekawym rozwiązaniem może być zastosowanie struktury dekoracyjnej, którą nakłada się w nieco „grubszej”, niż farba warstwie. Gruntowanie ścian po takim czasie będzie przydatne – najlepiej stosować się do zaleceń producenta wybranego ostatecznie wyrobu odnośnie sposobu przygotowania podłoża.

 

Pozdrawiam serdecznie,

E-rzecznik FFiL Śnieżka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...