Skocz do zawartości

Inteligentne instalacje bezprzewodowe - dlaczego warto w nie inwestować?


Recommended Posts

Bezprzewodowe sterowanie - za pomocą smartfona lub tabletu - ogrzewaniem, oświetleniem, alarmem i innymi systemami, nawet gdy jesteśmy poza domem, to już nie fantastyka, ale rzeczywistość. Dzięki inteligentnym instalacjom nasze domy są nie tylko bezpieczniejsze, ale również korzystanie z nich jest bardziej komfortowe.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/

Link do komentarza

Inteligentne, to dla mnie "samomyslące", czyli same ustawiające pewne sytuacje - np. dostosowanie temperatury, zamykanie okiennic, rolet w razie burzy, mocnego wiatru, itd - samoistne reagowanie na pojawiające się czynniki.

W artykule opisano raczej sterowanie bezprzewodowe za pomocą komórki, tabletu - zdalne sterowanie.

 

Zagrożenia ostatnio opisano - niebezpieczeństwo zawirusowania - nawet od lodówki z bluetooth , lodówki sąsiada, zeby było straszniej. To tylko przykładzik.

Kradzież samochodu z wykorzystaniem kluczyków zbliżeniowych - itd, itd. Przejęcie kontroli naszego domu przez wejście na nasze łącze. 

 

Wystarczy - żeby się zastanowić, na ile to ma pomóc, na ile zagrozić.

 

500 urządzeń  w każdym domu bezprzewodowych - 500 towarów do kupienia (koszt), 500 możliwości awarii,  - trochę duzo niewiadomych 

Link do komentarza
7 godzin temu, Szwajcar napisał:

Teraz wyobraź sobie 500 takich urządzeń, z ktorych przynajmniej 20% może "zareagować". Kurs samoobrony niewystarczy!

Już Windows 10 mnie wkurza - robi co chce - a jak chcę wrocić do poprzednich ustawień - okazuje się, że skasowano tę możliwość. Nie mówiąc o "wielkim Bracie", który nie wiadomo czego pilnuje i co mu się nie podoba. Paranoja, jak u Kafki. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...