Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny jest super! Tylko to opróżnianie zbiornika...


Recommended Posts

Odkurzacz jest super, węże chowane super, szufelka w wiatrołapie ok, kaseta pod zlewem ok, jeszcze nigdy nie używałem zwykłego gniazda w piwnicy. Jak będę kupował nowy odkurzacz centralny, to na pewno kupię wodny z automatycznym odprowadzeniem zanieczyszczeń do kanalizacji. Lubię wygodę i nie chce mi się, a ponadto nie mam czasu na opróżnianie zbiornika... - mówi Maks, Czytelnik Budujemy Dom, który użytkuje odkurzacz od roku.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/centralne-odkurzanie/a/19284-odkurzacz-centralny-jest-super-tylko-to-oproznianie-zbiornika

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...

Nie przesadzajmy z tym zbiornikiem, przecież nie sprzątamy gruzowiska po remoncie tylko raz w tygodniu dom.

Dnia 26.10.2017 o 17:41, Gość Arnold napisał:

Jak Maks nie ma czasu na opróżnianie zbiornika to proponuje wyjąć filtr z odkurzacza i zrobić odejście bez tłumika, a wylot skierować koniecznie w stronę sąsiada.

To chyba skończy się wojną domową :). Nikt przecież nie mówił, że odkurzacz centralny jest bezobsługowy. Równie dobrze można nie wyrzucać śmieci albo zastanawiać się  - dlaczego trzeba je wyrzucać?

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

W standardowym domu w czasie odkurzania statystycznie zbierane jest 20 kg kurzu i piachu w ciągu roku. Czyli można przyjąć, że zbiornik w odkurzaczu należy opróżnić raz na pół roku lub nawet rzadziej. Natomiast przewaga odkurzaczy niewodnych polega na łatwiejszym ich montażu, braku wody w jednostce centralnej, czyli odkurzacz i cała instalacja są zawsze suche i bezwonne, braku konieczności doprowadzenia kanalizacji i uwaga, w zwykłym odkurzaczu ze zbiornikiem na kurz, możemy odzyskać rzeczy zassane przypadkowo w trakcie sprzątania. Znamy wiele opowieści klientów, gdy w zbiorniku na kurz szukali obrączki lub innych cennych przedmiotów, w odkurzaczu z odprowadzeniem do kanalizacji lub szamba byłoby to trudniejsze lub niemożliwe. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...