Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie wodomierzy


Recommended Posts

Witam,

mam bardzo ciekawy przypadek z instalacją wodną. Mianowicie niekiedy wodomierz kręci się sam z siebie. I o dziwo nie jest to ciągłe kręcenie się (jak przy wycieku) tylko przekręcenie się odrobinę, odczeka 10 sek, znów odrobinę się przekręci itd.

Widać to na wideo:
https://photos.app.goo.gl/sEUTb2lCUPPlQ0UC2

Oczywiście sprawdzałem wszystkie możliwe wycieki i nic nie cieknie...

Pytanie co to może być i co można z tym zrobić?

Takie same anomalie są zarówno na ciepłej jak i zimnej wodzie...
Może problemem jest zapowietrzenie instalacji? - Ma ona ok. 6,5m w linii prostej bez odpowietrzenia.

Jeśli ktoś ma pomysł co to może być to chętnie się dowiem :)

Instalacja jest zupełnie nowa. Obecnie przykręciłem kurki przy wodomierzach na połowę i wszystko jest ok. Zresztą tak jak na filmie działo się żadko ;)

Pozdrawiam,
Ryszard

Link do komentarza
4 minuty temu, Ryszard_dom.pl napisał:

Dzięki za odpowiedzi!

 

To jest mieszkanie w bloku i spółdzielnia świeżo zakładała mi nowe wodomierze. Czy są antyskażeniowe, hmm, wątpię, pewnie są w piwnicy...

 

A co do reduktorów to też wątpię...

 

Ok, odezwę się jutro do spółdzielni w tej sprawie :)

:D Nie ma wodomierzy antyskażeniowych bo chyba je miałeś na myśli. Mi chodzi o zawór antyskażeniowy, jest on umiejscowiony przed licznikiem po to aby woda z mieszkania nie cofnęła sie do sieci, to inaczej mówiąc taki zawór zwrotny. Pytam o niego bo na nagraniu widać jakby licznik kręcił sie też ciut do tyłu.

Link do komentarza

Jako laik - jest pewna teoria.

Problemem mogą być baterie. Nawet jeśli są zamknięte (nie leci woda) to mieszacz jest "otwarty".

W rurociągach wody ciepłej i zimnej nie ma takiego samego ciśnienia, a że woda wredną suką jest, to dąży do równowagi i poprzez mieszacz,  miesza w wodomierzach.

Jak ktoś w tym samym pionie będzie pobierał wodę, nastąpi nieznaczne wahnięcie ciśnienia i zostanie naruszona delikatna równowaga na mieszaczu - i tak w kółeczko.

Link do komentarza
29 minut temu, Ryszard_dom.pl napisał:

To jest mieszkanie w bloku i spółdzielnia świeżo zakładała mi nowe wodomierze.

no ..., bo myślałem, że to Columbia

 

12 minut temu, bajbaga napisał:

Jak ktoś w tym samym pionie będzie pobierał wodę, nastąpi nieznaczne wahnięcie ciśnienia i zostanie naruszona delikatna równowaga na mieszaczu - i tak w kółeczko.

wyapdkowa tego i tyle

 

i ustabilizuje się

i mam nadzieję, że ekonomicznie to ogarniesz, ewentualnie majstruj multi 500+

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...