Skocz do zawartości

hydroizolacja ściany


Yoda

Recommended Posts

Witajcie,

Po ostatnich intensywnych deszczach pojawił się problem ze ścianą frontową która na styku listwy startowej a końca folii kubełkowej "popiła" wodę i w efekcie wewnątrz budynku w kilku miejscach u dołu ściana zamokła i pojawił się grzyb.
Przypuszczam że jest to spowodowane częściowo zle wykonanym uszczelnieniem styku miejsca gdzie kończy się folia kubełkowa a zaczyna listwa startowa z ociepleniem.

Całośc wyglądała jak poniżej, czyli do listwy startowej był dosypany kamień (otoczak) od 3-4 cm a pod nią była juz ziemia.
Obecnie wybrałem ziemię bezpośrednio pod listwą startową i usunąłem otoczaki w bezpośrednim sąsiedztwie listy tak aby nie dochodziły do samej góry.

Sprawdziłem wykończenie styku listwy startowej oraz folii kubełkowej z izolacji fundamentów i w niektórych nadmiar folii kubełkowej jest wywinięty na zewnątrz i doklejony do listwy startowej a w niektórych jest ucięta w miejscu gdzie dochodzi do początku listwy startowej i to miejsce styku jest wypełnione pianką.


Teraz pytanie jak to najelepiej usczelnić, wykończyc aby zabezpieczyc się przed kolejnymi deszczami ? bo obawiam się ze samo obniżenie poziomu gruntu może nie wystarczyc.

Może jakaś szpachla dekarska ? To nie musi byc ładne bo tego i tak nie widać, ważne żeby było skuteczne i izolowało od wilgoci.

 

forum.jpg

Link do komentarza

Zawilgocenie spowodowane jest  brakiem cokołu - woda spływająca po ścianie podcieka pod ocieplenie. Nie można wykluczyć też spływu wody po murze w wyniku nieszczelności w ociepleniu (np. wokół okien). Z pewnością trzeba zmienić sposób zakończenia elewacji "odcinając ją" od podłoża (kapinos, obniżenie opaski )

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...