Skocz do zawartości

Co zmienić aby poprawić wentylację


Recommended Posts

47 minut temu, bajbaga napisał:

Popatrz na rysunek z postu #48 i filmik.

Te otwory/szczeliny (w ościeżnicy i skrzydle) są na przestrzał.

Powinny "stykać się" przy zamkniętym oknie.

To ja widzę ale u mnie nie ma takiej możliwości. Skrzydło nachodzi na ramę tylko na szerokość uszczelki Spójrz na jedne ze zdjęć które dodałem na początku jak otwarte jest skrzydło tam widać jak spojrzysz w rogu przy zawiasach w którym miejscu okno przylega widać że skrzydło przylega tylko tyle ile szeroka jest uszczelka. Dlatego zapewne oni zrobili to tak. Dlatego też myślę że powinienem naruszyć jedanak uszczelkę. Spójrz na zdjęcie poniżej na zielono oznaczyłem uszczelki (tym samym miejsca w których skrzydło przylega do ościeżnicy. Na różowo oznaczone jest miejsce w którym nie ma nic ani skrzydła ani ramy po prostu jest tylko powietrze i po środku nieszczęsna uszczelka która nie dopuszcza powietrza do nawiewnika.

 

Bez tytułu.jpg

Edytowano przez Przemo5936 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Tak cała jest gumowa. Co ona uszczelnia? Trudno powiedzieć raczej za wiele nie uszczelnia ona jak widać na zdjęciu wyżej zamocowana jest w ościeżnicy i po prostu jak zamknie się okno to ona ,,dotyka,, tego skrzydła jako że jest wychylona w lewą strone skrzydła to po zamknięciu okna okno ustawia ją w pozycji pionowej i tylko tyle ona przylega. Ona ogólnie jak widać jest dosyć szeroka ale do skrzydła przylega tylko końcówka 3-5mm. Według mnie jest ona tylko jako dodatkowa miedzy uszczelką wewnętrzna a zewnętrzną. Coś na zasadzie jak w domu wiatrołap jak przejdzie powietrze zimne z zewnątrz przez zewnętrzną uszczelkę to żeby nie poszło dalej lub żeby poszło jak najmniej z uwagi na to że ona okna dotyka nie jest dociśnięta jakoś mocno jak np uszczelki wewnętrzne czy zewnętrzne.

Edytowano przez Przemo5936 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
10 minut temu, bajbaga napisał:

Nie potrafię sobie tego wyobrazić :zalamka:

Ale coś mnie natchnęło - w ościeżnicy są jakieś otwory (pod czerpnią) ?

Myślisz że tamtędy powietrze może okrążać tę uszczelke przez ościeżnice i wychodzić po za nią? Jak nie potrafisz sobie tego wyobrazić to po 22 będe w domu to mam drzwi tarasowe podwójne gdzie moge otworzyć oba skrzydła to otworze jedne i tam ładnie będzie widać na żywo jak to wygląda zrobię fotke i tutaj wrzucę. A czy są otwory będe musiał sprawdzić bo nie zwróciłem uwagi.

Link do komentarza

ok wieczorem postaram się zrobić i wrzucić te fotki.

Znalazłem okno dokładnie takie samo jakie mam ja. zwróć uwage na tą środkową uszczelkę o której mówiłem. Tu ładnie widać jak okno przylega do ościeżnicy jak i w jaki sposób ta środkowa uszczelka uszczelnia okno.

okno.jpg

Edytowano przez Przemo5936 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Piknie - tyle że, jak podziurawisz uszczelkę to nijak powietrze nie wejdzie - bo niby skąd ma wlatać ?

 

Obstawiam, że czerpnia jest atrapą bo jest "skomunikowana" z niczym - jeśli jest zamocowana na ościeżnicy a nie na skrzydle okna.

Martwię się też o nawiewnik "wewnętrzny" - jakby nie patrzeć powinien być odchylony a pod wpływem nacisku od zewnątrz przymykać się (z lekkim oporem).

Może te orły coś przyblokowały ?

 

Moim zdaniem, nawet jak ustalimy co i jak - nic nie rób samemu. Zapłaciłeś kasę za pracę orłów, podziurawili Ci okno i pewnie ościeżnicę. Nie wiem czy nie naruszono warunków gwarancyjnych dla okna.

Jak sam coś zrobisz, to jak w banku gwarancja pójdzie w ...........

Link do komentarza
11 minut temu, bajbaga napisał:

Piknie - tyle że, jak podziurawisz uszczelkę to nijak powietrze nie wejdzie - bo niby skąd ma wlatać ?

 

Obstawiam, że czerpnia jest atrapą bo jest "skomunikowana" z niczym - jeśli jest zamocowana na ościeżnicy a nie na skrzydle okna.

Martwię się też o nawiewnik "wewnętrzny" - jakby nie patrzeć powinien być odchylony a pod wpływem nacisku od zewnątrz przymykać się (z lekkim oporem).

Może te orły coś przyblokowały ?

 

Moim zdaniem, nawet jak ustalimy co i jak - nic nie rób samemu. Zapłaciłeś kasę za pracę orłów, podziurawili Ci okno i pewnie ościeżnicę. Nie wiem czy nie naruszono warunków gwarancyjnych dla okna.

Jak sam coś zrobisz, to jak w banku gwarancja pójdzie w ...........

Jak nawiewnik powinien być odchylony?

Link do komentarza

AAAA wszystkie są maxymalnie otwarte na zewnątrz te blaszki zapobiegające nadmiernemu nawiewaniu nie zauważyłem żeby się jakoś poruszały.

I pytanie czy tam w ogole można coś przyblokować?? bo te blaszki są w pozycji otwartej także nawet jeśli byłyby przyblokowane to powinno powietrze do wewnątrz się dostawać.

Edytowano przez Przemo5936 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

ja mam nawiewniki ciśnieniowe, też mam "frezowanie" metodą jak u Ciebie (czyli otwory) aż poszedłem sprawdzić, u mnie wieje, ale ja nie mam tej dodatkowej uszczelki, okna już z 8 - 9 lat mają, takie wtedy były.

Zamontowane jak u Ciebie, czyli czerpnia na ościeżnicy, a nawiewnik na skrzydle

Link do komentarza
16 godzin temu, TINEK napisał:

ja mam nawiewniki ciśnieniowe, też mam "frezowanie" metodą jak u Ciebie (czyli otwory) aż poszedłem sprawdzić, u mnie wieje, ale ja nie mam tej dodatkowej uszczelki, okna już z 8 - 9 lat mają, takie wtedy były.

Zamontowane jak u Ciebie, czyli czerpnia na ościeżnicy, a nawiewnik na skrzydle

Aha. Wieje dosyć mocno czy jak rękę się przyłoży to czuć chłodno ale bez jakiegoś przesadnego wiatru? Czy czuć że wieje konkretnie? 

Załączam poniżej zdjęcia.

Bez tytułu.png

IMG_20171122_120453.jpg

IMG_20171123_095647.jpg

IMG_20171123_095705.jpg

IMG_20171123_095822.jpg

Link do komentarza

Jeszcze Panowie przyszedł mi do głowy jeden pomysł nad którym się zastanawiam tak jak pisałem wcześniej w piwnicy mam nawiew (otwór w ścianie w kotłowni) o wymiarach 14x14 cm tam wieje konkretnie drzwi w piwnicy nie są szczelne pod drzwiami szczelina ok 1-1,5cm często też otwarte jako że w nawiewnikach są małe otworki to może po prostu powietrze idzie po najlżejszej lini oporu? bo przy takim otworze to wydaje mi się że wydajność nawiewu jest raczej spora.MOże powinienem zatkać nawiew w piwnicy i sprawdzić co się wydarzy jeśli zacznie wiać z nawiewników to może powinienem w piwnicy wstawić kratkę z regulacją dopływu powietrza.

17 godzin temu, TINEK napisał:

ja mam nawiewniki ciśnieniowe, też mam "frezowanie" metodą jak u Ciebie (czyli otwory) aż poszedłem sprawdzić, u mnie wieje, ale ja nie mam tej dodatkowej uszczelki, okna już z 8 - 9 lat mają, takie wtedy były.

Zamontowane jak u Ciebie, czyli czerpnia na ościeżnicy, a nawiewnik na skrzydle

Miałbyś możliwość zrobienia u siebie zdjęcia takiego rzutu jak zdjęcie 3 od góry z tych które ja dodałem 2 posty wyżej? Skoro u Ciebie wieje to chciałbym sprawdzić jaka u Ciebie jest tam szczelina skoro masz zamontowane tak samo jak ja. 

27 minut temu, bajbaga napisał:

Nie widzę aby było "przejście" z czerpni (gdziekolwiek).

Orły zamontowały "ślepą" czerpnię - była w zestawie to przykręcili do futryny i jest (atrapa).

Nie ma "przejścia" z czerpni na okno.

 

Reklamuj.

 

 

Między skrzydłem a ościeżnicą jest spora szczelina więc jeśli w domu zrobi się podciśnienie to chyba i tak powinno pociągnąć powietrze ze szczeliny miedzy tymi elementami.

Link do komentarza
14 minut temu, Przemo5936 napisał:

Między skrzydłem a ościeżnicą jest spora szczelina więc jeśli w domu zrobi się podciśnienie to chyba i tak powinno pociągnąć powietrze ze szczeliny miedzy tymi elementami.

 

Czerpnie i montaż nasz za darmo ???

Dymają Cię bez mydła.

Nie mniej jednak to tylko Twoja sprawa, bo to Twoja kasa.

 

Ps. Rower też kupisz bez jednego kółka ?

Link do komentarza
4 minuty temu, bajbaga napisał:

 

Czerpnie i montaż nasz za darmo ???

Dymają Cię bez mydła.

Nie mniej jednak to tylko Twoja sprawa, bo to Twoja kasa.

 

Ps. Rower też kupisz bez jednego kółka ?

Wiadomo że nie mam za darmo chcę wiedzieć jak teraz można to rozwiązać bo raczej nie odkręcą mi teraz czerpni zamontują na skrzydle a w ościeżnicy nie zostawią dziur bo na to bym nie pozwolił. A jak mam ich znowu ściągnąć to wolałbym wiedzieć jak to powinno być teraz rozwiązane żeby znowu nie było lipy bo nie chcę teraz całą zimę ich ganiać żeby poprawiali będąc bez prawidłowej wentylacji.

Edytowano przez Przemo5936 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
4 minuty temu, Przemo5936 napisał:

raczej nie odkręcą mi teraz czerpni zamontują na skrzydle a w ościeżnicy nie zostawią dziur bo na to bym nie pozwolił.

Raczej muszą zamontować na skrzydle, albo wyciąć uszczelkę Tyle, że pierwszą, a czerpnia zostanie jako atrapa zasłaniająca dziury w futrynie - tyle, że wtedy nawiewnik może nie pracować prawidłowo i będzie się nadmiernie wyziębiało mieszkanie + możliwe wykraplanie rosy w profilu framugi.

Link do komentarza
3 minuty temu, bajbaga napisał:

Raczej muszą zamontować na skrzydle, albo wyciąć uszczelkę Tyle, że pierwszą, a czerpnia zostanie jako atrapa zasłaniająca dziury w futrynie - tyle, że wtedy nawiewnik może nie pracować prawidłowo i będzie się nadmiernie wyziębiało mieszkanie + możliwe wykraplanie rosy w profilu framugi.

Zobacze co za rozwiązanie oni zaproponują? ( O ile nie stwierdzą Panie tak jest luks.) A jak myślisz warto sprawdzić to co pisałem wcześniej czyli chwilowe zatkanie nawiewu w piwnicy zeby sprawdzić czy też on nadmiernie nie napowietrza budynku? 

Link do komentarza
6 minut temu, Przemo5936 napisał:

O ile nie stwierdzą Panie tak jest luks

To wtedy zapytasz - wlata przez kratkę w czerpni, a jak z czerpni wylata do nawiewnika ?

7 minut temu, Przemo5936 napisał:

A jak myślisz warto sprawdzić to co pisałem wcześniej czyli chwilowe zatkanie nawiewu w piwnicy zeby sprawdzić czy też on nadmiernie nie napowietrza budynku? 

Co by nie było to i tak nie rozwiązuje problemu nawiewników.

W przyszłości (jak już nawiewniki zostaną prawidłowo zainstalowane) - regulacja nawiewy w piwnicy może być potrzebna.

Moim zdaniem - oczywiście .

Link do komentarza
1 minutę temu, bajbaga napisał:

To wtedy zapytasz - wlata przez kratkę w czerpni, a jak z czerpni wylata do nawiewnika ?

Co by nie było to i tak nie rozwiązuje problemu nawiewników.

W przyszłości (jak już nawiewniki zostaną prawidłowo zainstalowane) - regulacja nawiewy w piwnicy może być potrzebna.

Moim zdaniem - oczywiście .

W przeciwnym razie nawiewniki mogą nie odpowiednio wentylować pomieszczenia a piwnice wywietrzy na błysk nie ?

Link do komentarza

cześć

jak się przyłoży rękę, to czuć, że wieje, huraganu nie ma, płomień zapalniczki odchyla się prawie do poziomu (otwarty na max).

Ja mieszkam 6 rok, wczoraj specjalnie zwróciłem uwagę na ścianę nad nawiewnikiem (znaczy glif) nie widać na nim żadnej wilgoci, brudu, nic

Zrobię fotki, jak jutro uda mi się wrócić za widoku, a jak nie to w sobotę na pewno

takiego zdjęcia jak nr 3 to nie zrobię, bo nie mam okna z ruchomym słupkiem, teraz dopatrzyłem, co jest na fotce nr 3

Link do komentarza
19 godzin temu, TINEK napisał:

cześć

jak się przyłoży rękę, to czuć, że wieje, huraganu nie ma, płomień zapalniczki odchyla się prawie do poziomu (otwarty na max).

Ja mieszkam 6 rok, wczoraj specjalnie zwróciłem uwagę na ścianę nad nawiewnikiem (znaczy glif) nie widać na nim żadnej wilgoci, brudu, nic

Zrobię fotki, jak jutro uda mi się wrócić za widoku, a jak nie to w sobotę na pewno

takiego zdjęcia jak nr 3 to nie zrobię, bo nie mam okna z ruchomym słupkiem, teraz dopatrzyłem, co jest na fotce nr 3

Jakiekolwiek zdjęcie będzie pomocne

9 godzin temu, bajbaga napisał:

Ale w ościeżnicy są otwory, które "łączą się" z tymi na skrzydle okna ?

Napisałem emaila do producenta do fabryki w której robili mi okna przypaliłem ,,frana,, że chcę zamówić okna ich produkcji wraz z nawiewnikami i spytałem czy oni robią frez w ramie i skrzydle czy rozwiązują to inaczej... Cytuje ich odpowiedz,,,

 

 

Dzień dobry,

 

frezujemy przez ramę i skrzydło, a środkową uszczelkę w miejscu nawiewnika wycinamy tak, aby był swobodny przepływ powietrza.

 

 

Pozdrawiam

ANNA ZALEWSKA

DZIAŁ MARKETINGU

Wczoraj przeprowadziłem testy jako takie i coś wiem nowego. Przy uruchomieniu okap w kuchni czuje że z nawiewników wieje nie jest to ilość powietrza jaką odprowadza okap ale wieje. Czyli przeplyw jest lecz nie ma dostatecznych warunków powietrze zeby się przedostać. Druga sprawa nawiew w piwnicy jest nawet chyba za duży bo po przyłożeniu pod drzwi piwniczne zapalniczki wieje z niej w strone domu czyli powietrze też idzie po najlżejszej lini oporu. Idzie dosyć mocno bo zapalniczka aż gaśnie. Chyba lepiej byłoby zamontować tam kratkę z regulacją nawiewu? (tzw. rolete)?

Edytowano przez Przemo5936 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 24.11.2017 o 08:28, bajbaga napisał:

Ale w ościeżnicy są otwory, które "łączą się" z tymi na skrzydle okna ?

tak, te otwory na ościeżnicy i na skrzydle "widzą się"

 

z opisu wynika, że mamy tak samo zamontowane nawiewniki, tylko u  mnie nie ma trzeciej uszczelki

obiecane fotki

foto2.jpg

foto3.jpg

foto4.jpg

foto5.jpg

foto1.jpg

Link do komentarza

Zauważyłeś może czy mocniej wieje jak jest mróz? Bo ja mam już u siebie ogarnięty temat uszczelek i wieje z nawiewników z jednych mniej z drugich więcej ale ogolnie bardzo słabo  i się zastanawiam czy to może przez to żę jeszcze nie ma jakiejś ogromnej różnicy temperatur( wewn. 22 st   zewn. 8 stopni) i jest słabszy ciąg a co za tym idzie słabe podciśnienie w domu.Dlatego sie zastanawiam czy jak jest kilka stopni na minusie czy ciąg jest mocniejszy.

Link do komentarza
15 godzin temu, TINEK napisał:

z opisu wynika, że mamy tak samo zamontowane nawiewniki, tylko u  mnie nie ma trzeciej uszczelki

Niekoniecznie - u niego nie ma czerpni - to tylko atrapa.:icon_evil:

Powietrze na nawiewnik (w mieszkaniu) nie jest z czerpni, tylko z "uszkodzonej" uszczelki.

Najprawdopodobniej wyciął uszczelkę (trzecią) zamiast tylko nawiercić w niej otwory i doprowadzić powietrze przez czerpnię.

Po prostu rozszczelnił okno, ale nie na tyle aby nawiewniki (wewnątrz pomieszczenia) mogły prawidłowo pracować.

Dnia 24.11.2017 o 18:16, Przemo5936 napisał:

frezujemy przez ramę i skrzydło, a środkową uszczelkę w miejscu nawiewnika wycinamy tak, aby był swobodny przepływ powietrza.

Pozdrawiam

ANNA ZALEWSKA

DZIAŁ MARKETINGU

 

Link do komentarza
Dnia 25.11.2017 o 23:04, TINEK napisał:

jak duży mróz to po nocy trochę w rogach jest wilgoci

No mi po montażu nawiewników wilgotność spadła już do 60% zawsze było bliżej 70 % zobacze teraz zimą co się będzie działo bo w tamtym roku to była masakra dosłownie lało się po szybach. Faktem jest że dom jest nowy mieszkam w nim 1,5 roku.

19 godzin temu, bajbaga napisał:

Niekoniecznie - u niego nie ma czerpni - to tylko atrapa.:icon_evil:

Powietrze na nawiewnik (w mieszkaniu) nie jest z czerpni, tylko z "uszkodzonej" uszczelki.

Najprawdopodobniej wyciął uszczelkę (trzecią) zamiast tylko nawiercić w niej otwory i doprowadzić powietrze przez czerpnię.

Po prostu rozszczelnił okno, ale nie na tyle aby nawiewniki (wewnątrz pomieszczenia) mogły prawidłowo pracować.

 

Nawierciłem otwory w uszczelce i nawiewniki nie działały tak jak powinny wezwałem gośći którzy montowali nawiewniki zacytowałem im email od producenta i wycięli mi uszczelki i teraz wraz ze wzrostem podciśnienia nawiewniki podają więcej powietrza. Po włączeniu okapu w kuchni stopniowo na maxa czuć ręką że stopniowo wzrasta napływ powietrza. Myślę że będzie ok.

Link do komentarza
3 godziny temu, Przemo5936 napisał:

wycięli mi uszczelki

- zniszczyli okno,

- na bank straciłeś  na okna (te z nawiewnikami) gwarancję

- skasowali za czerpnię (która nie działa),

- skasowali za spierdzieloną robotę.

3 godziny temu, Przemo5936 napisał:

Myślę że będzie ok.

A Ty jesteś zadowolony ?

 

Jednym słowem wybzykali Cię bez mydła. Brawo Ty.

 

I na koniec. 

Jak sądzisz, co się stanie z wodą która, podczas deszczu,  będzie zasysana razem z powietrzem przez wyciętą uszczelkę - o kurzu nie wspominając. 

Link do komentarza

I wisienka na tym torcie:

3 godziny temu, Przemo5936 napisał:

teraz wraz ze wzrostem podciśnienia nawiewniki podają więcej powietrza

a powinny podawać tyle samo - wszak są automatyczne ciśnieniowe.

A wiesz dlaczego ?

Cytat

Nawiewniki ciśnieniowe VENTAIR II TRDn

 

Należą one do grupy nawiewników szczelinowych montowanych w górnych, poziomych profilach konstrukcyjnych okna. Składają się z dwóch elementów - czerpni powietrza montowanej na zewnątrz, oraz regulatora montowanego po wewnętrznej stronie okna. Elementy te połączone są szczeliną wykonaną w profilach okna, umożliwiającą przepływ powietrza.

 

Samoczynny (automatyczny) regulator przepływu umiejscowiony jest w czerpni powietrza. Elementem sterującym jest aerodynamiczny płat aluminiowy "pływający" w strumieniu przepływającego powietrza. W miarę wzrostu prędkości powietrza płat unosi się i obraca wokół górnej krawędzi przymykając przekrój przelotu. Gdy prędkość maleje płat opada. Spełnia on funkcję proporcjonalnego, automatycznego regulatora przepływu zapewniając stały strumień niezależnie od warunków zewnętrznych.

 

Czerpnia dodatkowo osłania przed wnikaniem wody deszczowej, wyposażona jest również w siatkę przeciw owadom.

 

Regulator wewnętrzny umożliwia ręczną zmianę przepływu dzięki zastosowaniu uchylnej klapki. Regulacja ręczna może być realizowana bezpośrednio pokrętłem mechanizmu napędowego

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, bajbaga napisał:

 

Jak sądzisz, co się stanie z wodą która, podczas deszczu,  będzie zasysana razem z powietrzem przez wyciętą uszczelkę - o kurzu nie wspominając. 

Tinek ma rozwiązane tak samo przez kilka lat nic mu się nie działo wiec nie rozumiem dlaczego u mnie miałoby być inaczej. Zwłaszcza że u niego tej uszczelki nie ma wcale a powietrza w taki sam sposób przedostaje się do nawiewnika jak u mnie. Wiec jeśli u mnie ma być zle bo nie mam kawałka uszczelki  to jak on nie ma jej  w ogóle  to powinno być u niego tragicznie a nie jest. wrecz przeciwnie.

Link do komentarza

Ma zamontowane nawiewnik w skrzydle czerpnie w ościeżnicy a powietrze przedostaje się z A do B przez szczelinę miedzy oknem a ościeżnicą u mnie przedostaje sie w ten sam sposób. 

A Skoro nie przez czerpnie u mnie dostaje się powietrze to przez co? Nie widzę tutaj jakiegoś logicznego wytłumaczenia czerpnia jest jedyną drogą którą powietrze moze się tam dostać..

Patrząc na jego okna i na moje nie widze różnicy w sposobie zamontowania jedyny problem u mnie i różnica to uszczelka.

Edytowano przez Przemo5936 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Nie wiem jak to napisać aby Cię nie urazić.

Napisałeś w poście #46

Cytat

producent brevis nazwa ventair trd II  brak  instrukcji w opakowaniach

Znalazłem w internecie to

http://cdn9.pb.smcloud.net/t/files/23/b8/52/37841a903a/nawiewnik-powietrza-brevis-ventair-ii-trdn-montaz-w-oknie-drewnianym.pdf

a na zdjęciach są nawiewniki EFR - Aereco.

W sumie niczego to nie zmienia, bo w obu przypadkach okap/czerpnia są ciśnieniowymi - nie mniej jednak ..........

18 minut temu, Przemo5936 napisał:

A Skoro nie przez czerpnie u mnie dostaje się powietrze to przez co? Nie widzę tutaj jakiegoś logicznego wytłumaczenia czerpnia jest jedyną drogą którą powietrze moze się tam dostać..

Jakie jest u Ciebie połączenie czerpni z ramą okna ? Są jakieś "dziury" w ościeżnicy/framudze?

 

Powietrze dostaje się przez wyciętą/zniszczoną uszczelkę z pominięciem ślepej czerpni/okapu.

 

 

Powiem tak - bez urazy.

Nie bardzo wiesz o czym piszesz - a ponoć przez rok wybierałeś.

 

Link do komentarza
22 minuty temu, bajbaga napisał:

Nie wiem jak to napisać aby Cię nie urazić.

Napisałeś w poście #46

a na zdjęciach są nawiewniki EFR - Aereco.

W sumie niczego to nie zmienia, bo w obu przypadkach okap/czerpnia są ciśnieniowymi - nie mniej jednak ..........

Jakie jest u Ciebie połączenie czerpni z ramą okna ? Są jakieś "dziury" w ościeżnicy/framudze?

 

Powietrze dostaje się przez wyciętą/zniszczoną uszczelkę z pominięciem ślepej czerpni/okapu.

 

 

Powiem tak - bez urazy.

Nie bardzo wiesz o czym piszesz - a ponoć przez rok wybierałeś.

 

My się chyba nie zrozumieliśmy. Ja nie mam wyciętej zewnętrznej uszczelki którą napływało by powietrze tylko środkową która umożliwia przepływ powietrza od czerpni do nawiewnika. A jeśli chodzi o połączenie z rama okna to tak są dziury. pod nawiewnikiem i takie same pod czerpnia. Nawiewnik ma swoje dziury w skrzydle a czerpnia swoje w futrynie. 

Edytowano przez Przemo5936 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Babola popełniłem - to Tinek ma EFR :zalamka:

15 minut temu, Przemo5936 napisał:

A jeśli chodzi o połączenie z rama okna to tak są dziury. pod nawiewnikiem i takie same pod czerpnia. 

Wcześniej napisałeś:

Dnia 22.11.2017 o 17:49, Przemo5936 napisał:

To ja widzę ale u mnie nie ma takiej możliwości. Skrzydło nachodzi na ramę tylko na szerokość uszczelki

A czerpnia jest ponad uszczelką, czyli ponad otworami w ramie/skrzydle okna.

56 minut temu, Przemo5936 napisał:

A Skoro nie przez czerpnie u mnie dostaje się powietrze to przez co? Nie widzę tutaj jakiegoś logicznego wytłumaczenia czerpnia jest jedyną drogą którą powietrze moze się tam dostać..

Logicznie to już wytłumaczyłeś:

Dnia 23.11.2017 o 15:42, Przemo5936 napisał:

Między skrzydłem a ościeżnicą jest spora szczelina więc jeśli w domu zrobi się podciśnienie to chyba i tak powinno pociągnąć powietrze ze szczeliny miedzy tymi elementami.

 

Link do komentarza

 

Jeszcze raz - bo być może nie rozumiemy się.

okno.jpg

Na fotce, od wewnątrz - otwory nawiercone w skrzydle nad uszczelką (przez pojedynczą komorę) "przykryte" nawiewnikiem.  I tak jest.

 

Od zewnątrz - ościeżnica/framuga, otwory pod czerpnią powinny być nawiercone na przestrzał przez zewnętrzną stronę i wewnętrzną stronę  ( też pojedyncza komora) ościeżnicy/framugi (pod uszczelką) i dalej przez "trzecią" uszczelkę  (tak zaleca producent). 

W zasadzie otwory czerpni i nawiewnika"widzą się".  Jest tak ?

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
2 minuty temu, animus napisał:

jedyna różnica że kupiłeś okno z trzema uszczelkami, ale czy teraz masz lepiej

Ta 3 uszczelka to wynik zmiany przepisów dot. "infiltracji okna" Jak Tinek się budował to okno nie mogło przepuszczać więcej niż 10m3/h z każdego 1m długości styku (uszczelki okiennej).

Od  2 (3)  lat jest to nie więcej jak 2,25m3/h na 1m styku.

Producenci profili wprowadzili w "niepewnych" oknach listwę/klapę "przeciwwiatrową", aby poprawić/zmniejszyć  stopień "infiltracji". 

Mając na uwadze, że ta klapa została wycięta (a nie podziurawiona otworami) .... raczej nie ma lepiej (choć miał). 

 

Ps. Z  tego też powodu pisałem o utracie gwarancji.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...