Skocz do zawartości

Historia edycji

Przemo5936

Przemo5936

31 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

 Ciekawi mnie ten temat ponieważ zamontowałem dawno temu nawiewniki higrosterowane. Mogę podać nazwę - to nie tajemnica - w tamtym okresie tylko jedna firma oferowała na rynku takie rozwiązanie - aereco mianowicie.

Zamontowałem je w pokojach w celu nawiewu pod kontrola w funkcji wilgotności.  Oczywiście musi być zapewniony prawidłowy wyrzut powietrza przez kanały wentylacyjne w kominie. Mówimy bowiem o wentylacji grawitacyjnej. W zimie prawdopodobnie powietrze na zewnątrz będzie suche. Jesienią - o większej wilgotności.

Nie odczułem dyskomfortu przy największych mrozach.

 

Jakie nawiewniki Pan zamówił?

automatyczne ciśnieniowe ventair trd II jakoś tak. Chciałem zamówić właśnie też higrosterowalne ale wyczytałem w internecie o ich awaryjności ( brak poparcia dowodami co prawda)ale że są one w miarę nowością zdecydowałem się na te gdyż cena higrosterowalnych jest sporo wyższa dlatego wstrzymałem się z tymi i kupiłem ciśnieniowe z uwagi na to że w przyszłym roku jeśli będe niezadowolony z pracy tych to pojdą onę do okien w piwnicy a na góre zamówie higrosterowalne. Jak długo Pan używa tych nawiewników.?

Cytat

 

 

Przemo5936

Przemo5936

19 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

 Ciekawi mnie ten temat ponieważ zamontowałem dawno temu nawiewniki higrosterowane. Mogę podać nazwę - to nie tajemnica - w tamtym okresie tylko jedna firma oferowała na rynku takie rozwiązanie - aereco mianowicie.

Zamontowałem je w pokojach w celu nawiewu pod kontrola w funkcji wilgotności.  Oczywiście musi być zapewniony prawidłowy wyrzut powietrza przez kanały wentylacyjne w kominie. Mówimy bowiem o wentylacji grawitacyjnej. W zimie prawdopodobnie powietrze na zewnątrz będzie suche. Jesienią - o większej wilgotności.

Nie odczułem dyskomfortu przy największych mrozach.

 

Jakie nawiewniki Pan zamówił?

automatyczne ciśnieniowe ventair trd II jakoś tak. Chciałem zamówić właśnie też higrosterowalne ale wyczytałem w internecie o ich awaryjności ( brak poparcia dowodami co prawda)ale zdecydowałem się na te gdyż cena higrosterowalnych jest sporo wyższa dlatego wstrzymałem się z tymi i kupiłem ciśnieniowe z uwagi na to że w przyszłym roku jeśli będe niezadowolony z pracy tych to pojdą onę do okien w piwnicy a na góre zamówie higrosterowalne. Jak długo Pan używa tych nawiewników.?

19 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

 

 

×
×
  • Utwórz nowe...