Skocz do zawartości

Dom o wymiarach 18,85 x 14,15 m ile potrrzeba dzialki?


Bogdan Lelito

Recommended Posts

Witam,

Moje pytanie jest troche inne, chodzi o fakt czy zwyczajnie zmiesci nam sie dom, ktory juz mamy wypatrzony( projekt nizej)

Dom ma wymiary okolo 19x 15m. Sama działka natomiast ma okolo 8 arów budowlanych (+ okolo 40 arow rolnych,(( na to chwile brak mozliwosci przekrztlcenia, wiec odrazu odpada wykorzystanie rolnej na ta chwile))

Czy dom ktory checmy koniecznie umiescic na tej dzialce zmiesci isie?( Uwzgledniajac studnie szambo i inne media konieczne na budowlanej)

Nie ukrywam iz chcemy to zrobic  jak najszybciej wiec opcje sadowe lub pisemne wolimy uniknac.

Dodam iz na zalaczaonym  rysunku polorzenia dzialki, jest droga obok i nad budynkiem gospodarczym do jednej dzialki 524 ,525 i obok drugiej sasiadujacej.

Nasza  ma byc ta wieksza 525.

HomeKONCEPT_13_ZT-1.jpgZrzut z góry

HomeKoncept_13_zdjecie_2.jpgZdjecie Ogólne

DANE OGÓLNE

Pow. użytkowa191,1 m2

Pow. garażu40,91 m2

Pow. zabudowy *197,92 m2

Pow. podłóg (bez garażu)209,23 m2

Powierzchnia całkowita336,46 m2

Kubatura brutto1025 m3

Wysokość w kalenicy7,4 m

Powierzchnia dachu289 m2

Kąt nachylenia dachu35 stopni

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/03722b09800516f7

 

 

dzialka rzut jpg.png

Link do komentarza
37 minut temu, Bogdan Lelito napisał:

Witam,

Podalem infromacje ktore posiadam.

W zalaczniku przesylam dokladne wymiary ( dzialka skosna).

 

 

To jeszcze raz. Od początku; łopatologicznie.

 

Jak tysiące potencjalnych inwestorów w Polsce, zabierasz się do budowy od doopy strony. Upatrzyłeś sobie projekt domu bez wiedzy, czy dostaniesz pozwolenie na jego budowę. Jeśli masz działkę idziesz do urzędu po warunki zabudowy (chyba, że istnieje plan zagospodarowania przestrzennego). W warunkach będziesz miał wszystkie informacje; kąt nachylenia dachu, wysokość budynku, maksymalna szerokość elewacji frontowej itd.

 

Napiszę jeszcze raz i wytłuszczone. Nikt na forum nie napisze Ci czy dostaniesz zgodę na postawienie domu według w/w projektu, bo nie znamy warunków zabudowy.

 

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

To zadanie dla architekta, który opracuje plan zagospodarowania działki

Dla projektanta. N ie musi być architektem i nawet lepiej żeby nim nie był.

22 minuty temu, solange63 napisał:

  W warunkach będziesz miał wszystkie informacje; kąt nachylenia dachu, wysokość budynku, maksymalna szerokość elewacji frontowej itd.

To "itd." przesądzi o wszystkim, bo w nim może się znaleźć np. wymóg zachowania tak zwanej linii zabudowy. I będzie "po ptokach"

Link do komentarza
5 godzin temu, retrofood napisał:

Dla projektanta. N ie musi być architektem i nawet lepiej żeby nim nie był.

Pewnie - najlepiej jak będzie elektrykiem :takaemotka: , albo projektantem ogrodów 

A serio - ma rację:

6 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

To zadanie dla architekta, który opracuje plan zagospodarowania działki uwzględniając miejscowe przepisy określające m.in. wymagania odnośnie lokalizacji budynków. (konieczny jako załącznik do projektu domu). 

To jego specjalność!

Link do komentarza

Specjalnością @zenka jest jednak wciąż klepanie kotka przy pomocy młotka. Nie zna się na niczym, a pisze...

Otóż nie bez powodu zakwestionowałem odsyłanie potencjalnych inwestorów na początek do architekta. Bo dla architekta opracowanie planu zagospodarowania działki to tyle co drobny kartofel dla byka. I tak pan architekt takie zlecenia traktuje. Mozna tu znaleźć na forum opisy takich sytuacji. Natomiast projektanci, którzy również mają uprawnienia budowlane w zakresie konstrukcji podchodzą do takich zleceń poważniej i dokładniej analizują zadanie.

I mniej kosztują niż architekci.

Link do komentarza

i po co było kasować? jeden z interlokutorów wyczerpał znamiona wskazane w poście Leszek4

 

Drogi Autorze tematu

 

po pierwsze primo - na szkicach nie ma działek 525, 524

po drugie primo - w swoim pierwszym poście wkleiłeś obrazek - zagospodarowanie terenu z wymiarami,, to są m.in. minimalne wymiary działki

po trzecie primo - skoro masz wymiary działki to jaki problem to wpasować w działkę? jak masz wątpliwości, papier w kratkę lub milimetrowy, wyciąć "działkę" i "chałupę" (w rozsądnej skali), nałożyć na siebie, zmierzyć i pozamiatane, no chyba, że radzisz sobie z grafiką i możesz to wsadzić we właściwych skalach w programy graficzne 

po czwarte primo - czy możesz taką chałupę postawić to (jak wyżej zauważono) przesądzi to MPZP lub WZ (nie Ty) - o to pytaj w Gminie, Starostwie, szukaj na stronie

 

i generalnie - jak chcesz porządnej odpowiedzi, to szanuj innych i przyłóż się do popełnianego postu - pisz porządnie i na temat, sprawdź co opisujesz i co wklejasz (vide działki)

 

i tak już, odnośnie szykowanego Kodeksu Budowlanego, sprawdź, czy ta droga jest wyznaczona, czy tylko wpisana służebność, bo służebności idą się j..... w nowym prawie

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...