Skocz do zawartości

Front tyłem do wjazdu


Kozi

Recommended Posts

Witam serdecznie. Chciałem zapytać o Wasze opinie o mojej koncepcji ustawienia domu na działce. Moja działka (20X40)graniczy od północy z droga powiatową a od południa z droga gminną dojazdową. MPZP nakazuje obsługę komunikacyjną drogami dojazdowymi i zakazuje wykonywania zjazdów bezpośrednio z działek na drogę powiatową. Do mojej działki prowadzi ślepa ulica, z której mam realizować zjazd (ulica graniczy od południa z moją działką na długość 5,5 metra od strony zachodniej, dalej jest działka sąsiada) . Obowiązująca linia zabudowy to 13 m od północnej granicy działki. I teraz pytanie. Chciałbym zbudować parterowy dom ok. 100 m2 (dach dwuspadowy – MPZP) tak, aby salon z tarasem i sypialnie zorientowane były na południe.  Czy uwzględniając położenie działki i dostęp do chodnika drogi powiatowej nie będzie błędem, jak wejście do domu zlokalizuję zorientowane na północ, pomimo że brama wjazdowa będzie od południa?  Domy sąsiadów mają takie „gospodarcze” wyjścia z domu od północy, jednak główne wyjście, bramę i furtkę mają od południa. Od północy mają dodatkowe furtki dzięki temu wychodzą bezpośrednio ze swoich działek na chodnik przy drodze powiatowej, co jest dość wygodne bo nie muszą brnąć w błocie idąc drogą dojazdową ,która i tak po 300 metrach włącza się w powiatową. Moja koncepcja jest taka, że chciałbym  od południa  umieścić  salon i sypialnie a kuchnię, łazienkę, spiżarnię i wiatrołap dać od północy. Wtedy od strony  drogi powiatowej asfaltowej widać byłoby front domu z furtką a przed nim przed ogród, a od strony południowej byłaby wypoczynkowa część ogrodu z tarasem plus miejsce parkingowe zaraz przy bramie.  Jedyny mankament tego ustawienia jaki na tę chwilę przychodzi mi do głowy,  to konieczność pokonania dość długiej drogi od i do miejsca parkingowego, które byłoby zlokalizowane zaraz za bramą wjazdową od południa.

 

Załączam mapkę.

 

Działka.JPG

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Witam ponownie. Temat wejścia już ogarnąłem. Ale nurtuje mnie sprawa związana z zapisem MPZP dotyczącą obsługi komunikacyjnej. Tak jak pisałem powyżej graniczę z drogą powiatową od północy i gminną dojazdową od południa, z której to mam zrobić zjazd na działkę. A co w sprawie dodatkowych furtek od północy umożliwiających wyjście z działki prosto na chodnik. W planie stoi zakaz lokalizacji zjazdów z drogi powiatowej (od północy) i obsługa komunikacyjna z dróg gminnych dojazdowych (od południa). Zjazdu nie mogę zrobić, a furtkę na drogę powiatową mogę?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...