Skocz do zawartości

Typowo podłgogówka czy grzejniki


hasiok

Recommended Posts

Temat od dawna wałkowany i ciągle o to ludzie pytają ale ja tu mam konkrety..

 

Własnie zacząłem budować dom 85m2 mieszkalnej powierzchni, chciałbym na całej powierzchni położyć ogrzewanie podłogowe,

 

Żeby nie być gołosłownym przeczytałem ostatnio https://www.leroymerlin.pl/instalacje/ogrzewanie-grzejnikowe-czy-podlogowe-co-wybrac,e8480,l2718.html

 

Wydaje mi się, że w moim przypadku powinno zdać to egzamin w kwesti ciepła i wydajnosci

 

Mam racje?

Link do komentarza

Tu jest sedno:

 

 

Podsumowanie

Wybór ogrzewania zależy w dużej mierze od rodzaju systemu grzewczego. Jeżeli będzie to pompa ciepła i zależy nam na jak najniższych kosztach eksploatacyjnych, wówczas warto zdecydować się na ogrzewanie podłogowe w całym domu. Kiedy inwestujemy w tradycyjny kocioł gazowy lub na paliwa stałe, warto postawić grzejniki. Pamiętajmy jednak o konieczności montażu dodatkowego osprzętu, jeśli wybierzemy instalację podłogową czy mieszaną.

 

Nic nie piszesz czym masz grzać ten domek....

Link do komentarza

Czy to już zaklepane?

Na taki domek nie wystarczyłaby pompa ciepła? Bezobsługowo...

Tu któryś kolega skarżył się, że zrywa mu zawleczkę podajnika ekogroszku....

 

Ponownie cytuję artykuł:

 

Jeżeli będzie to pompa ciepła i zależy nam na jak najniższych kosztach eksploatacyjnych, wówczas warto zdecydować się na ogrzewanie podłogowe w całym domu.

 

Jest - chyba - i odwrotnie:  masz podłogówkę - wybierz pompę!

Link do komentarza
2 godziny temu, hasiok napisał:

Temat od dawna wałkowany i ciągle o to ludzie pytają ale ja tu mam konkrety..

 

Własnie zacząłem budować dom 85m2 mieszkalnej powierzchni, chciałbym na całej powierzchni położyć ogrzewanie podłogowe,

 

Żeby nie być gołosłownym przeczytałem ostatnio https://www.leroymerlin.pl/instalacje/ogrzewanie-grzejnikowe-czy-podlogowe-co-wybrac,e8480,l2718.html

 

Wydaje mi się, że w moim przypadku powinno zdać to egzamin w kwesti ciepła i wydajnosci

 

Mam racje?

Przy p.u. 85 m2 piec na ekogorszek jak domniemywam z podajnikiem to nieporozumienie. Po prostu będzie przewymiarowany co przy grzejnikach dałby jeszcze jako tako radę) a przy ogrzewaniu podłogowym będzie sie "dławił".

Zakładając, że dobrze domek ocieplisz najbardziej opłacalne jest zastosowanie PCi. Nie musisz latać z popiołem, czyścic pieca a i koszt komina odpada. Podsumowując wszystkie koszta jakie musiałbyś wydać stosując piec na ekogroszek to PCi wyjdzie Ci w tych samych pieniądzach lub ciut więcej, ale za to obsługa jest nieporównywalnie przyjemniejsza aniżeli przy kociołku na paliwo stałe.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...