Skocz do zawartości

zmiana ogrodzenia przy drodze powiatowej


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.... Mam taki otóż problem do rozwiązania....
Chce postawić w miejscu starego drewnianego ogrodzenia nowe tzw. betonowe. Mieszkam na zakręcie 90 stopni. Stary płot już rozebrałem z zamiarem że od jutra będę ustawiał już nowe , a tu dziś zawitał do mnie pewien pan z zarządu dróg powiatowych ( bo ten rodzaj drogi własnie koło mnie przebiega ),i oznajmił mi iż taką zmianę należy zgłośić w zarządzie dróg powiatowych przed zamiarem zmiany ogrodzenia na nowe ( czyli przed rozebraniem starego),strasząc przy tym że jeśli tego nie zrobię a postawię nowe to czeka mnie kolegium...
W związku powyższym mam pytanie:
-czy przy zmianie ogrodzenia ze starego na nowe w moim przypadku należy to zgłośić do zarządu dróg powiatowych? ,
-jeśli tak, to z jakimi dokumentami mam się tam udać, i czy trzeba to dodatkowo zgłaszać do nadzoru budowlanego?

dodam że nowe ogrodzenie będzie przebiegać tak samo jak stare.
co radzicie zrobić?
Link do komentarza
Zgodnie z przepisami prawa budowlanego, budowa ogrodzenia od strony ulicy, drogi czy placu wymaga uprzedniego zgłoszenia w starostwie zamiaru przeprowadzenia takich robót. Zgłoszenie powinno zawierać uproszczony projekt z podaniem podstawowych wymiarów. Jeśli w ciągu 30 dni od złożenia zgłoszenia urząd nie zgłosi sprzeciwu, można przystąpić do budowy ogrodzenia.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...