Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
KeeganJ90

Blachodachówka a nowoczesne budownictwo

Recommended Posts

Jestem na etapie wyboru pokrycia dachowego i zastanawiam się czy blachodachówka pasuje do nowoczesnych budynków.Czytam raczej częściej opinie, że to dachówki jednak sa najbezpieczniejszym rozwiązaniem, ale jak się zapoznałem z ofertami niektórych firm to się poczułem jakoś bardziej przekonany do blachodachówki. Np. taka firma Budmat ma w swojej ofercie na stronie www naprawdę estetycznie wykonane dachy modułowe i szczerze poczułem się zachęcony. Jednak chciałbym poznać waszą opinie i wysłuchać rad - co tak naprawdę jest lepsze dla nowoczesnego budownictwa?

Jak budujesz nowy dom to daj sobie spokój z blachodachówką. Połóż dachówkę ceramiczną. "Byle jaka" dachówka ceramiczna wytrzyma dłużej aniżeli super blachodachówka a cenowo wcale nie ma dużej różnicy pomiędzy tymi dwoma rodzajami pokrycia.

• Zmieszany 1

2 godziny temu, mhtyl napisał:

Jak budujesz nowy dom to daj sobie spokój z blachodachówką. Połóż dachówkę ceramiczną. "Byle jaka" dachówka ceramiczna wytrzyma dłużej aniżeli super blachodachówka a cenowo wcale nie ma dużej różnicy pomiędzy tymi dwoma rodzajami pokrycia.

Poproszę o konkretne uzasadnienie

Ja też poprosiłbym o doprecyzowanie tej opinii. Robiłem wyliczenie kosztów i blacha wychodzi jednak dużo taniej. Modułówka Bella Sara prezentuje się super na zdjęciach w internecie - wiem, że to nie to samo co na żywo, ale jednak zawsze coś. Dają nawet 50 lat gwarancji, więc myślę, że w ogólnym rozrachunku z tą trwałością nie jest źle.

1 minutę temu, KeeganJ90 napisał:

Ja też poprosiłbym o doprecyzowanie tej opinii. Robiłem wyliczenie kosztów i blacha wychodzi jednak dużo taniej. Modułówka Bella Sara prezentuje się super na zdjęciach w internecie - wiem, że to nie to samo co na żywo, ale jednak zawsze coś. Dają nawet 50 lat gwarancji, więc myślę, że w ogólnym rozrachunku z tą trwałością nie jest źle.

To podziel sie konkretnie tym wyliczeniem z podaniem nazwy i modelu dachówki oraz tak samo z blachą.

Modułowa to jakieś nieporozumienie, kawałki blachy układać i przykręcać, nie wiem naprawdę kto i po co to wymyślił.

Jak pisałem wcześniej na  najtańszą ceramiczną masz 30 lat gwarancji, ile kosztuje blacha z 50-letnią gwarancją?

A byłeś pod dachem pokrytym blacha w upalne dni? i nie chodzi mi o przenikające ciepło tylko o "strzelanie" blachy.

I żeby nie było, że jesteś kategorycznym przeciwnikiem blachy, jestem też za stosowaniem jej ale nie widzę zastosowania dla niej w nowo budowanych domach.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się