Skocz do zawartości

Dojazd do działki przez cześć działki LS


adamjaku

Recommended Posts

Witam wszystkich. Od pewnego czasu walczę z administracją próbując pobudować własny dom. W tej chwili oparłem się o problem, iż na długości 30-50 metrów cześć działki, która miała być dojazdem jest w ewidencji zaznaczona jako LS. Przez LS nie mogę poprowadzić drogi i zostałem odcięty. Próbując przekwalifikować - wyłączyć z produkcji leśnej cześć działki odnalazłem taki podpunkt: Załaczniki - aktualny wypis z wyrysem z obowiązującego MPZP wraz ze zgodą właściwego organu na zmianę przeznaczenia gruntów na cele nieleśne, uzyskaną przy sporządzaniu miejscowego MPZP /art. 7 ust.2 ustawy z dnia 3 lutego 1995. O co tu chodzi?  Głównie ostatnie zdanie.

Edytowano przez adamjaku (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

W zasadzie stanąłem na etapie - że nic z tą działką zrobić nie mogę, bo gmina nie udziela pozwolenia na zgodę w zmianie przeznaczenia terenu. Tym samym nie można kawałka działki wyłączyć z produkcji leśnej. Więc mimo posiadanie odrębnej działki przeznaczonej na dojazd do działki dojechać nie mogę. Przez las w tym kraju jeździć nie można. Pozostaje mi w tej chwili wystąpienie do sądu o wskazanie drogie koniecznej. Ewentualnie myślałem tez nad oddaniem tej drogi na własność gminie w celu utworzenia drogi publicznej. MPZP dopuszcza tworzenie nowych dróg odrębnymi przepisami. Macie jakieś pomysły?

Bez nazwy-3.jpg

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

Dzień dobry, żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się pod ten gdyż problem mam podobny.

 

Posiadam działkę - połowa działki to grunty rolne, połowa to las. Chcę się pobudować. Niestety od drogi publicznej na całej szerokości jest las (na mapie). Fizycznie jest dojazd do gruntów rolnych.

 

Gmina nie chce wydać decyzji o warunkach zabudowy z uwagi na brak dostępu do drogi publicznej (nie ma planu zagospodarowania przestrzennego).

 

Czy ktoś podpowie jak najlepiej rozwiązać sytuację - gdzie najlepiej się udać i co wykonać? Niestety Gmina odsyła do Starostwa, Starostwo do Lasów, a Lasy do Gminy ...

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...