Skocz do zawartości

Zrywanie zawleczki - piec na ekogroszek


Qubacen

Recommended Posts

Przylazłem po poradę. Pod koniec sezonu grzewczego zakupiłem 2 worki ekogroszku - raz za razem zrywało zawleczkę podajnika. Pomyślałem, że to węgiel bo za każdym razem wyciągałem mnóstwo miału z podajnika. Teraz powoli wchodzimy w sezon grzewczy i sytuacja się powtórzyła. Zmieniłem dostawcę węgla, piec pochodził z przerwami około tygodnia i wczoraj bach. Kolejna zawleczka zerwana.... Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Obejrzałem ślimaka i z tego co zauważyłem to to, że końcówka jest minimalnie wyszczerbiona poza tym wygląda normalnie. Jakieś pomysły?

Link do komentarza
2 minuty temu, retrofood napisał:

Nie ma kamyków w popiele?

No właśnie nie.... Jedyne co mogę zarzucić opałowi to fakt posiadania odrobiny miału - ale tak było zawsze (od 2013r.). W necie znalazłem informacje, że może to być wytarty ślimak - aczkolwiek nie wiem co to znaczy wytarty.... Zadzwonię do serwisu może podeślą mi zdjęcie wytartego ślimaka i porównam z moim.

Link do komentarza

Przy następnym zerwaniu - oby nie - obejrzę jak najdokładniej potrafię.... Ale po rozmowie z serwisem wychodzi, że czeka mnie zakup nowego ślimaka. Pan z serwisu powiedział, że "nawoje" powinny być takie same a nie zwężać się ku końcowi. U mnie nieznacznie ale jednak zwężają się. Trudno. Ale jak kupię nowy ślimak (pewnie w przyszłym miesiącu) to zrobię foty porównawcze zarówno dla siebie jak i dla potomnych. Przecież po zamontowaniu pieca nikt nie wyciąga ślimaka tylko dopiero jak coś się dzieje a wtedy już nie ma porównania.

Link do komentarza

Cześć

W ubiegłym roku latem, po pięciu sezonach palenia wymieniłem ślimak, do wyjęcia go i oceny jego stanu skłoniła mnie chęć oceny jego stanu :)  (no bo już pięć sezonów) i też przyznam, że trochę zaczął produkować miał (ale nie jakoś bardzo dużo) zawleczki nie zrywał (palę siódmy sezon i jeszcze zawleczka się nie zerwała)

Po wyjęciu ślimaka oczywiście zrobiłem mu fotki i teraz przeczytawszy Twój post odszukałem je, by je tu zamieścić, w nadziei, że Ci w ten sposób jakoś pomogę.

Pozdrawiam Tinek

slimak1.thumb.jpg.840c3a8d3708f423e86ad968efdf0e14.jpgslimak2.thumb.jpg.12caf2739b65dc7ee46e877d8183cf62.jpg

Link do komentarza
2 godziny temu, TINEK napisał:

Po wyjęciu ślimaka oczywiście zrobiłem mu fotki i teraz przeczytawszy Twój post odszukałem je, by je tu zamieścić, w nadziei, że Ci w ten sposób jakoś pomogę.

Pozdrawiam Tinek

 

Hej! Bardzo dzięki. (Przez młodego komputer oglądam jak śpi albo jak mam na popołudnie do pracy i dopiero zobaczyłem Twój post).

Mój nie ma aż takich wyszczerbień, może minimalnie (ale naprawdę minimalnie) na jednym zwoju, na odcinku około 4cm. Ale za to mój niestety zwęża się ku końcowi. W dużym przybliżeniu wygląda jak trójkąt. Ale jeśli to wytarcie to bardzo równomierne. Tak czy inaczej zamówię nowy (po następnym święcie matki boskiej pieniężnej) i porównam. Jeśli faktycznie to wytarcie to zamienię, jeśli nie to będę miał na zapas w przyszłości (i tak kiedyś zakupić go bym musiał).

A tak jak pisałem wcześniej jak następnym razem wyciągnę swój to pofocę i zapewne tutaj także opublikuję.

 

Jeszcze raz dzięki Tinek za foty.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...