Skocz do zawartości

Przebudowa domu w granicy dzialki


Recommended Posts

Dom, który mam to szeregówka, moja jest ostatnia w ciągu, we wszystkich, poza moja wejście jest od przodu (u mnie z boku).

Z przodu domu mam kawałek działki (ok.3 m do ogrodzenia), który jest nieużywany. W tym miejscu chciałbym zrobić, jednopiętrową dobudówkę wzdłuż granicy działki do ulicy.

 

Na załączonym pliku narysowałem plan sytuacyjny. Niebieski kwadrat to gdzie chce rozbudować mój dom. Na domu sąsiada zaznaczone są drzwi wejściowe i okno. 

Zaznaczyłem tez kierunki, nadbudówka nie powinna ograniczać ilości słońca, bo jest od strony północnej.

 

Od strony wschodniej i północnej biegnie wąski chodnik i ulica.

 

Czy i jakie pozwolenia muszę uzyskać oraz gdzie?

 

dom.jpg.4aa098bc0938e01efc664718699b7bd4.jpg za pomoc. 

Edytowano przez spoontea (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Szans na taka rozbudowę  raczej nie ma   bo potrzebna  zgodę sąsiada ( oddziaływanie na teren sąsiedni) jak i ze względów urbanistycznych  (nieprzekraczalna (linia zabudowy )

 

Sąsiad na 99% się zgodzi, a co do linii zabudowy to niektóre domy mają dobudowane ganki/wiatrołapy, więc nie powinno być problemu z tym.

 

Chciałem się dowiedzieć, gdzie muszę zacząć starając się o pozwolenie

Link do komentarza
24 minuty temu, spoontea napisał:

 

Sąsiad na 99% się zgodzi, a co do linii zabudowy to niektóre domy mają dobudowane ganki/wiatrołapy, więc nie powinno być problemu z tym.

 

Chciałem się dowiedzieć, gdzie muszę zacząć starając się o pozwolenie

U miejscowych budowlańców, potrzebujesz warunki zabudowy. Ale tak jak i redaktor, nie sądzę że je otrzymasz.

Link do komentarza
16 godzin temu, spoontea napisał:

W tym miejscu chciałbym zrobić, jednopiętrową dobudówkę

To nie jest

33 minuty temu, spoontea napisał:

niektóre domy mają dobudowane ganki/wiatrołapy

 

procedura tylko na zasadzie pozwolenia na budowę, czyli pełne kwity, projektant, kierownik budowy  - pod warunkiem, że MPZP lub WZiZT taką rozbudowę dopuszczają.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...