Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Koszt wykonania 1 m2 ściany zewnętrznej dwuwarstwowej

Recommended Posts

Porównujemy koszt wybudowania 1 m2 ściany zewnętrznej dwuwarstwowej z betonu komórkowego, pustaków ceramicznych oraz bloczków wapienno-piaskowych o współczynniku Umaks=0,23 i Umaks=0,20, z ociepleniem, tynkiem wewnętrznym, zewnętrznym i robocizną.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/a/24314-koszt-wykonania-1-m2-sciany-zewnetrznej-dwuwarstwowej

Gość Karol
Przepraszam, gdzie mogę znaleźć frajerów co za takie pieniądze budują z własnym materiałem ? :D

Gość cimbek
Hmmm porównanie jest lekko tendencyjne i nie uwzględnia dwóch bardzo istotnych elementów: Mpa i Ra1 docelowej ściany. Rozumiem, że chodziło o pokazanie, że konkretny produkt jest w porównywalnej jakości i w duużo niższej cenie od konkurencji. To może jeszcze dodajcie, że takie Owczary są nie bez powodu tańsze od Porothermu - bo mają obniżoną gęstość, niższą klasę odchyłków wymiarowych i generalnie są materiałem niższej jakości. Potwierdzi każdy murarzyna, który miał okazję murować z obu materiałów. Droższe materiały to nie jest jakaś fanaberia inwestora, ale cena z reguły wynika z jakichś konkretnych elementów. Samo porównywanie pustaków 25 cm nie ma żadnego sensu, jeżeli się nie napisze, że np. jeden jest kilka kg cięższy od drugiego, dodatkowo ma inny przekrój pionowy i w ogóle jest kompletnie inaczej wykonany. A co do cen zawartych w artykule to nie chcę już tego oceniać - to tak jak z robocizną likwidowaną z OC - można za 50 zł, a może i za 150 zł :P

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...